Ook Omtzigt wil minimumloon verhogen
AMSTERDAM (ANP) - Kamerlid Pieter Omtzigt wil met zijn nieuwe partij Nieuw Sociaal Contract (NSC) het minimumloon licht verhogen, maar wil nog geen bedrag noemen. Er moet echter meer gebeuren om de bestaanszekerheid van mensen te garanderen, benadrukte hij in het tv-programma Buitenhof. Voorzieningen als woningen, voedsel en energie moeten voor iedereen betaalbaar en bereikbaar blijven.
"Ik bied een heel pakket." De koppeling tussen het minimumloon en de AOW blijft wat Omtzigt betreft gehandhaafd. Hij wil dit onder meer betalen via het aanpassen van de vele belastingkortingen die er in Nederland zijn. "Er is een hele serie belastingkortingen die eigenlijk nergens op slaat. Daar moet je een keer heel goed doorheen."
GroenLinks en PvdA willen het minimumloon ophogen naar 16 euro en de ChristenUnie naar 18 euro, zo staat in de verkiezingsprogramma's van de partijen. Omtzigt komt rond eind oktober met zijn programma, zei hij bij Buitenhof.
PVV
Omtzigt wil met zijn partij regeren, maar wel met partijen die "de rechtsstaat heel laten". Daar hoort wat hem betreft de PVV niet bij.
Een minderheidskabinet lijkt hem ook "heel gezond". Volgens Omtzigt zou er dan "eindelijk eens een discussie in het parlement zijn zonder dat alles van tevoren is dichtgetimmerd in de coalitie."
Meer uit Politiek
BRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het kabinet is alert op Iraanse cyberaanvallen, zei minister David van Weel (Justitie, VVD) na afloop van een vergadering met EU-ministers van Justitie. Hij wil niet zeggen of Nederland extra maatregelen neemt voor de fysieke beveiliging van Israƫlische en Amerikaanse doelen en joodse instellingen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer ziet niets in het voorstel van JA21 om het gasveld in Groningen te gebruiken als noodvoorraad als de import van gas dreigt te stokken. D66, VVD, CDA en GroenLinks-PvdA willen niet tornen aan eerder gemaakte afspraken om het Groningenveld gesloten te houden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er nog geen besluit is genomen door het kabinet over een defensieve inzet van een marinefregat in de Middellandse Zee, staat een meerderheid van de Tweede Kamer hier positief tegenover. Frankrijk heeft Nederland gevraagd om Zr. Ms. Evertsen als ondersteuning mee te sturen met het vliegdekschip Charles de Gaulle.
4 uur geleden