Ook Omtzigt wil minimumloon verhogen
AMSTERDAM (ANP) - Kamerlid Pieter Omtzigt wil met zijn nieuwe partij Nieuw Sociaal Contract (NSC) het minimumloon licht verhogen, maar wil nog geen bedrag noemen. Er moet echter meer gebeuren om de bestaanszekerheid van mensen te garanderen, benadrukte hij in het tv-programma Buitenhof. Voorzieningen als woningen, voedsel en energie moeten voor iedereen betaalbaar en bereikbaar blijven.
"Ik bied een heel pakket." De koppeling tussen het minimumloon en de AOW blijft wat Omtzigt betreft gehandhaafd. Hij wil dit onder meer betalen via het aanpassen van de vele belastingkortingen die er in Nederland zijn. "Er is een hele serie belastingkortingen die eigenlijk nergens op slaat. Daar moet je een keer heel goed doorheen."
GroenLinks en PvdA willen het minimumloon ophogen naar 16 euro en de ChristenUnie naar 18 euro, zo staat in de verkiezingsprogramma's van de partijen. Omtzigt komt rond eind oktober met zijn programma, zei hij bij Buitenhof.
PVV
Omtzigt wil met zijn partij regeren, maar wel met partijen die "de rechtsstaat heel laten". Daar hoort wat hem betreft de PVV niet bij.
Een minderheidskabinet lijkt hem ook "heel gezond". Volgens Omtzigt zou er dan "eindelijk eens een discussie in het parlement zijn zonder dat alles van tevoren is dichtgetimmerd in de coalitie."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het zou "slecht doordacht" zijn als het kabinet de regels rond huren versoepelt, waardoor de huurprijzen harder kunnen stijgen. Dat zegt de Amsterdamse wethouder van volkshuisvesting Zita Pels (GroenLinks).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet treft voorbereidingen voor dreigende tekorten aan fossiele brandstoffen. Daarvoor treedt fase 1 van het Landelijk Crisisplan Olie (LCP-O) in werking. Dat bevestigen ingewijden na een bericht van De Telegraaf. Aanleiding daarvoor zijn de oplopende spanningen in het Midden-Oosten. Van acute tekorten is nog geen sprake, van beperkende maatregelen evenmin.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.
2 dagen geleden