Ook OKT beachvolleybal in Eindhoven gaat niet door
UTRECHT (ANP) - Het Europees olympisch kwalificatietoernooi (OKT) beachvolleybal gaat komende zomer in Eindhoven niet door. Het evenement stond voor 22 tot en met 28 juni op de agenda. Door de uitbraak van het coronavirus is het toernooi geannuleerd.
"Alle partijen zijn het erover eens. De gezondheid van de sporters, coaches, officials, vrijwilligers en iedereen die verbonden is aan het beachvolleybal heeft nu prioriteit. Het toernooi wordt nu tot nader order uitgesteld", liet de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.
Het OKT in Eindhoven was de finale van de kwalificatiecyclus voor de Olympische Spelen in het beachvolleybal. Zowel bij de mannen als vrouwen zou er voor het winnende land nog één ticket naar Tokio te verdienen zijn. In Eindhoven zouden per discipline teams uit zestien landen deelnemen.
Na het verzetten van de Olympische Spelen naar de zomer van 2021 heeft de Nevobo in overleg met de mondiale en Europese volleybalbond voldoende tijd om op zoek te gaan naar een alternatief.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden