Ook Noordwijk heeft interesse in nieuw complex van KNVB
ZEIST (ANP) - Noordwijk wil de banden met de KNVB aanhalen. De gemeente gaat zich kandidaat stellen om een nieuw hoofdkantoor en complex van de voetbalbond te huisvesten. "Vanwege de lange geschiedenis die Noordwijk heeft met de KNVB en het Nederlands elftal, zouden we een logische plek zijn voor de KNVB Campus", laat wethouder Sport Dennis Salman op de website van zijn gemeente weten.
Het Nederlands elftal verbleef tijdens trainingskampen lang in Noordwijk aan Zee. Na de oplevering van een nieuwe KNVB Campus besloot Oranje zich vanaf 2017 rond het hoofdkantoor van de voetbalbond in Zeist voor te bereiden op interlands.
De campus is inmiddels te klein geworden voor de ambities van de grootste sportbond van Nederland. De KNVB ziet onvoldoende mogelijkheden voor uitbreiding in Zeist. Daarom nodigde de bond eind oktober geïnteresseerde gemeenten uit zich te melden met een oproep in het magazine van Binnenlands Bestuur.
Niet alleen Noordwijk wil de KNVB graag huisvesten. Alkmaar, Oisterwijk, Rotterdam en Barendrecht hebben ook concrete plannen. Van Almere, Lelystad en Breda is eveneens bekend dat zij interesse hebben. De KNVB legt volgende maand alle plannen naast elkaar en gaat vervolgens met vijf partijen verder in gesprek.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft 47 fans een stadionverbod opgelegd. Het gaat om supporters die zich op 23 augustus misdroegen bij de uitwedstrijd tegen SC Cambuur. Zeven supporters van Cambuur raakten gewond toen uit het vak van Feyenoord veel vuurwerk werd afgestoken.
12 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Het is onduidelijk of Oranje-international Nathan Aké bij Fenerbahçe nog een hoofdtrainer heeft. Ismail Kartal, coach van de Turkse voetbalclub, kondigde na het Champions League-duel met AS Roma (1-1) donderdagavond zijn ontslag aan. Clubvoorzitter Aziz Yildirim sprak het nieuws over zijn vertrek echter tegen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sergio Padt keert terug naar de Eredivisie. De 36-jarige doelman die eerder deze week zijn contract bij het Bulgaarse Ludogorets liet ontbinden, heeft bij FC Utrecht een contract getekend tot medio 2028.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
1 dag geleden