Ook Noordwijk heeft interesse in nieuw complex van KNVB
ZEIST (ANP) - Noordwijk wil de banden met de KNVB aanhalen. De gemeente gaat zich kandidaat stellen om een nieuw hoofdkantoor en complex van de voetbalbond te huisvesten. "Vanwege de lange geschiedenis die Noordwijk heeft met de KNVB en het Nederlands elftal, zouden we een logische plek zijn voor de KNVB Campus", laat wethouder Sport Dennis Salman op de website van zijn gemeente weten.
Het Nederlands elftal verbleef tijdens trainingskampen lang in Noordwijk aan Zee. Na de oplevering van een nieuwe KNVB Campus besloot Oranje zich vanaf 2017 rond het hoofdkantoor van de voetbalbond in Zeist voor te bereiden op interlands.
De campus is inmiddels te klein geworden voor de ambities van de grootste sportbond van Nederland. De KNVB ziet onvoldoende mogelijkheden voor uitbreiding in Zeist. Daarom nodigde de bond eind oktober geïnteresseerde gemeenten uit zich te melden met een oproep in het magazine van Binnenlands Bestuur.
Niet alleen Noordwijk wil de KNVB graag huisvesten. Alkmaar, Oisterwijk, Rotterdam en Barendrecht hebben ook concrete plannen. Van Almere, Lelystad en Breda is eveneens bekend dat zij interesse hebben. De KNVB legt volgende maand alle plannen naast elkaar en gaat vervolgens met vijf partijen verder in gesprek.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
1 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
3 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
6 uur geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
8 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
9 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
9 uur geleden