Ook NOC*NSF wil geen demonstrerende sporters in Tokio
NOOTDORP (ANP) - Van Nederlandse atleten die deelnemen aan de Olympische Spelen wordt verwacht dat ze zich rond hun wedstrijden onthouden van statements over bijvoorbeeld racisme. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) sprak zich vorige week bij monde van voorzitter Thomas Bach al daarover uit. De hoogste sportbaas vindt dat sporters door deel te nemen aan een evenement dat voor iedereen openstaat zich al uitspreken tegen racisme en discriminatie.
Sporters die deel uitmaken van TeamNL ondertekenen vooraf een manifest waarmee ze de regels van het IOC accepteren. "Vanaf het moment dat ze gaan warmlopen tot na het uitlopen of de huldiging is het niet toegestaan een statement te uiten", zei NOC*NSF-voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg woensdag in Nootdorp. "Wij volgen Bach daarin. Op persconferenties mogen ze zeggen wat ze willen." Het IOC kan sporters die de regels overtreden naar huis sturen.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
20 minuten geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
1 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
21 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
23 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
1 dag geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
1 dag geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
1 dag geleden