Ook Nick Kyrgios zegt af voor US Open
CORONAVIRUS - US OPENNEW YORK (ANP/AFP) - Ook de Australische tennisser Nick Kyrgios verschijnt vanwege de coronapandemie dit jaar niet op de US Open. Kyrgios zei zondag op Twitter het grandslamtoernooi in New York over te slaan voor "de honderdduizenden Amerikanen die hun leven hebben verloren".
Kyrgios volgt met het besluit een rits aan toppers die al hebben afgezegd, waaronder zijn landgenote en nummer 1 van de wereld bij de vrouwen Ashleigh Barty, die haar deelname aan het Amerikaanse tennistoernooi vorige week introk uit angst om besmet te raken met het coronavirus.
"Het doet me pijn tot in mijn kern", zei Kyrgios in een videobericht op Twitter. "Maar ik sla over voor de mensen, voor mijn 'Aussies', voor de honderdduizenden Amerikanen die hun leven hebben verloren, voor jullie allemaal."
Eerder uitte de Australische nummer 40 van de wereld zijn twijfels over het doorgaan van de US Open. "De ATP doet er alles aan om de US Open te spelen", twitterde hij. "Maar dat is wel een beetje egoïstisch met wat er allemaal gebeurt. Met natuurlijk Covid-19, maar ook al die protesten tegen racisme. Ik vind dat we die uitdagingen eerst het hoofd moeten bieden voordat we weer gaan tennissen."
De Amerikaanse tennisbond liet vrijdag weten er vanuit te gaan dat het toernooi doorgaat. De USTA heeft in samenspraak met medici, veiligheidsexperts en de staat New York een plan opgesteld om de kans op besmetting met het coronavirus zo klein mogelijk te houden. Op 31 augustus moet de US Open van start gaan.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken was "gigantisch" trots op haar gouden medaille bij het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. Dat goud volgde op het zilver bij het kogelstoten op maandag. Twee jaar geleden op de EK in Rome slaagde Van Klinken er ook al in twee medailles te winnen: zilver bij het kogelstoten en discuswerpen.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.
4 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
5 uur geleden