Ook Nederlandse scouts onwel door hitte op Wereldjamboree Korea
DEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse scouts zijn woensdag behandeld in een noodhospitaal op het terrein tijdens en na de openingsceremonie van de Wereldjamboree in Zuid-Korea. Het gaat om acht deelnemers die onwel waren geworden door de hitte, zegt Iris Brummelhuis, woordvoerster van Scouting Nederland. Twee van hen zijn daarna doorgestuurd naar een ziekenhuis buiten het evenemententerrein.
Het is uitzonderlijk warm en nat in Saemangeum, de plek in Zuid-Korea waar de Wereldjamboree wordt georganiseerd. Tot 12 augustus komen daar 43.000 scouts samen uit bijna 160 landen. De temperatuur liep er al op tot 38 graden.
Brummelhuis benadrukt dat de meeste jonge deelnemers, in de leeftijd van 14 tot 17 jaar, het ondanks de hitte en overvloedige regenval juist erg naar hun zin hebben. "We krijgen vooral heel veel positieve reacties binnen", zegt zij. Maar ze geeft toe dat het voor de oudere vrijwilligers, die het evenement in goede banen helpen leiden, wel "pittig" is. "Maar we hebben heel veel respect voor hoe zij het oppikken."
Niet aflatende hitte
In totaal werden volgens persbureau Reuters tot nu toe minstens vierhonderd deelnemers aan de Wereldjamboree onwel door hitte en uitdroging. Een lid van de Nederlandse delegatie schetste donderdag tegen NOS Radio 1 Journaal een beeld van een chaotische situatie. Hij wees onder meer op problemen met veel stekende insecten. Ook waren er volgens hem aanvankelijk te weinig schaduwplekken op het terrein en was er te weinig drinkwater voorhanden. Die laatste twee problemen zijn inmiddels opgelost, zei hij.
Scouting Nederland bevestigt dat er inderdaad erg veel muggen op het terrein zijn, doordat het er zowel nat als warm is. Het vlakke land waarop de Wereldjamboree wordt georganiseerd ligt in een polder aan de westkust van Zuid-Korea. De deelnemers verblijven er in tenten.
Volgens Brummelhuis is de situatie inmiddels echter onder controle en staat de Nederlandse delegatie in nauw contact met de Nederlandse ambassade en de organisatie van de Wereldjamboree. De basisvoorzieningen zijn op orde, benadrukt zij, maar door de niet aflatende hitte "moet er wel continue worden gekeken naar wat er nog meer nodig is".
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
17 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
18 uur geleden