Ook Nederlandse mannenploeg pakt EK-goud in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de EK afstanden in Heerenveen opnieuw goud veroverd op de ploegachtervolging voor mannen. Het schaatsteam van bondscoach Jan Coopmans prolongeerde de Europese titel met ruim verschil. De thuisploeg, met Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker, finishte in een sterke tijd van 3.40,63.
Rusland pakte zilver met een tijd van 3.42,48. Het brons was voor olympisch kampioen Noorwegen (3.43,39). De Nederlandse vrouwenploeg had eerder op hetzelfde onderdeel de Europese titel eveneens met succes verdedigd.
Namens Oranje haalden Jan Blokhuijsen, Simon Schouten en Bosker bij de eerste editie van de EK afstanden in Kolomna in 2018 de Europese titel binnen. Vorige winter behaalde de Nederlandse mannenploeg, met Kramer, Douwe de Vries en Bosker, in Inzell de wereldtitel op dit onderdeel.
Voor Roest was het zijn derde EK-medaille tijdens de driedaagse in Thialf. Eerder won hij goud op de 5000 meter en brons op de 1500 meter. Kramer behaalde zaterdag zilver op de 5000 meter.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
56 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden