Ook Nederlandse mannenploeg pakt EK-goud in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Nederland heeft bij de EK afstanden in Heerenveen opnieuw goud veroverd op de ploegachtervolging voor mannen. Het schaatsteam van bondscoach Jan Coopmans prolongeerde de Europese titel met ruim verschil. De thuisploeg, met Sven Kramer, Patrick Roest en Marcel Bosker, finishte in een sterke tijd van 3.40,63.
Rusland pakte zilver met een tijd van 3.42,48. Het brons was voor olympisch kampioen Noorwegen (3.43,39). De Nederlandse vrouwenploeg had eerder op hetzelfde onderdeel de Europese titel eveneens met succes verdedigd.
Namens Oranje haalden Jan Blokhuijsen, Simon Schouten en Bosker bij de eerste editie van de EK afstanden in Kolomna in 2018 de Europese titel binnen. Vorige winter behaalde de Nederlandse mannenploeg, met Kramer, Douwe de Vries en Bosker, in Inzell de wereldtitel op dit onderdeel.
Voor Roest was het zijn derde EK-medaille tijdens de driedaagse in Thialf. Eerder won hij goud op de 5000 meter en brons op de 1500 meter. Kramer behaalde zaterdag zilver op de 5000 meter.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de kwartfinale van de Australian Open in Melbourne bereikt. In de vierde ronde versloeg de als eerste geplaatste Spanjaard de Amerikaan Tommy Paul: 7-6 (6) 6-4 7-5.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Coco Gauff staat in de kwartfinale van de Australian Open. De 21-jarige Amerikaanse versloeg Karolina Muchova uit Tsjechiƫ op de Margaret Court Arena: 6-1 3-6 6-3.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook uitgeschakeld in het dubbelspel van de Australian Open. Ze gaven bij een achterstand van 5-0 in de eerste set op in hun achtste finale tegen de Amerikaan Christian Harrison en Brit Neal Skupski.
4 uur geledenSTIRLING (ANP) - Zelfs een botsing met een kangoeroe kon Jay Vine niet van de eindzege van de Tour Down Under houden. De 30-jarige wielrenner van UAE Team Emirates - XRG kwam in de slotetappe ten val, maar finishte keurig in het peloton.
4 uur geledenSTIRLING (ANP) - Matthew Brennan heeft de vijfde en laatste etappe van de Tour Down Under gewonnen. Het Britse talent van Visma-Lease a Bike was na ruim 169 kilometer de snelste in een massasprint in het Australische Stirling.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van de Australian Open weten te bereiken. De als eerste geplaatste speelster uit Belarus versloeg in de vierde ronde van het toernooi de Canadese Victoria Mboko met 6-1 7-6 (1).
10 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
15 uur geleden