Ook Nederlandse gedetineerden vast in Ecuador
QUITO (ANP) - In Ecuador zit ook een aantal Nederlandse gedetineerden vast. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat consulaire bijstand wordt verleend aan "minder dan vijf" mensen.
Dat aantal geeft mogelijk geen volledig beeld van het aantal gedetineerde Nederlanders in het Zuid-Amerikaanse land. Het ministerie beklemtoont dat gedetineerden zelf kunnen kiezen of ze bijstand willen. "Dat is niet verplicht", zegt een woordvoerder.
Het is in Ecuador al dagen onrustig door een opgelaaid conflict tussen criminele bendes en de autoriteiten. Die hebben honderden arrestaties verricht. In sommige gevangenissen zijn bewakers en andere medewerkers gegijzeld.
Het is onduidelijk hoeveel Nederlanders in totaal in Ecuador zijn. Het ministerie van Buitenlandse Zaken vraagt burgers zich vrijwillig te melden via internet. "Dan weten wij wie in het land zijn."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.
43 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.
1 uur geledenALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - GroenLinks-PvdA is met 13 zetels de grootste partij geworden in Eindhoven. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst. Bij de vorige gemeenteraadsverkiezingen waren de partijen samen goed voor 14 zetels. CDA wint 3 zetels en komt uit op 9.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In Groningen heeft GroenLinks-PvdA 2 zetels verloren in de gemeenteraad. De partij gaat van 15 naar 13 zetels maar blijft veruit de grootste.
1 uur geleden