Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Nederlanders vast in buitenland door situatie Eindhoven

Ook Nederlanders vast in buitenland door situatie Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De urenlange afsluiting van de terminal van Eindhoven Airport vanwege een mogelijke vuurwapenvondst heeft ertoe geleid dat ook mensen zijn komen vast te zitten in het buitenland. Doordat vluchten werden geschrapt, konden de geplande retourvluchten ook niet doorgaan. Voor deze passagiers geldt dat ze later dan gepland naar Nederland komen, mogelijk enkele dagen.

Transavia laat weten dat het twee vluchten naar Ibiza en het Poolse Krakau heeft moeten schrappen. Een woordvoerster van Transavia spreekt van overmacht. "Helaas zijn onze passagiers hier de dupe van geworden." Volgens Transavia gaat het om 129 mensen in Krakau. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat op Ibiza.

Op de luchthaven werd in de handbagage van een passagier een voorwerp gevonden "dat op een vuurwapen leek", zei de marechaussee eerder op de donderdag. Zeker tien vertrekkende vluchten werden geschrapt. Even voor 18.00 uur meldde Eindhoven Airport dat de terminal weer open is.

Online omboeken

De luchthaven vroeg passagiers van wie de vlucht werd geannuleerd naar huis te gaan om daar online om te boeken. Op beelden was te zien dat het erg druk was op Eindhoven Airport en dat er ook buiten veel passagiers stonden te wachten.

Later zei een woordvoerder van de marechaussee dat geen sprake was van een dreigende situatie en dat vrijwel zeker toch geen vuurwapen was aangetroffen. Volledig uitsluitsel kon de zegsman daarover nog niet geven, omdat het onderzoek nog niet is afgerond.

Meer uit Binnenland

Natuurijsbaan in Winterswijk geopend

WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.

2 uur geleden
Maanden na moord Lisa nog weinig concrete actie voor veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.

4 uur geleden
Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight

HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.

16 uur geleden
Schademeldingen aardbeving Zeerijp naar 3346 bij finale update

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.

19 uur geleden
Passagiers zijn uit trein bij Hilversum, drie mensen aangehouden

HILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.

19 uur geleden
Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

20 uur geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

23 uur geleden