Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Nederlanders vast in buitenland door situatie Eindhoven

Ook Nederlanders vast in buitenland door situatie Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De urenlange afsluiting van de terminal van Eindhoven Airport vanwege een mogelijke vuurwapenvondst heeft ertoe geleid dat ook mensen zijn komen vast te zitten in het buitenland. Doordat vluchten werden geschrapt, konden de geplande retourvluchten ook niet doorgaan. Voor deze passagiers geldt dat ze later dan gepland naar Nederland komen, mogelijk enkele dagen.

Transavia laat weten dat het twee vluchten naar Ibiza en het Poolse Krakau heeft moeten schrappen. Een woordvoerster van Transavia spreekt van overmacht. "Helaas zijn onze passagiers hier de dupe van geworden." Volgens Transavia gaat het om 129 mensen in Krakau. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat op Ibiza.

Op de luchthaven werd in de handbagage van een passagier een voorwerp gevonden "dat op een vuurwapen leek", zei de marechaussee eerder op de donderdag. Zeker tien vertrekkende vluchten werden geschrapt. Even voor 18.00 uur meldde Eindhoven Airport dat de terminal weer open is.

Online omboeken

De luchthaven vroeg passagiers van wie de vlucht werd geannuleerd naar huis te gaan om daar online om te boeken. Op beelden was te zien dat het erg druk was op Eindhoven Airport en dat er ook buiten veel passagiers stonden te wachten.

Later zei een woordvoerder van de marechaussee dat geen sprake was van een dreigende situatie en dat vrijwel zeker toch geen vuurwapen was aangetroffen. Volledig uitsluitsel kon de zegsman daarover nog niet geven, omdat het onderzoek nog niet is afgerond.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: kinderen vaker buiten, groot verschil per plaats

UTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.

1 uur geleden
OM eist celstraf voor vernielen graven en urnen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geëist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.

3 uur geleden
Man moet bijna 19 jaar cel in voor wurgen en verkrachten van ex

ALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.

4 uur geleden
Lid Geuzenbond krijgt twee jaar cel voor verboden wapenbezit

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 25-jarige Thomas D. donderdag veroordeeld tot twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, voor verboden wapenbezit. D. vervulde volgens het OM een "leidende rol" bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
OM eist in hoger beroep 13 jaar cel tegen Rico de Chileen

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in hoger beroep dertien jaar cel geëist tegen Richard R. (52), alias Rico de Chileen, voor het leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste. De rechtbank veroordeelde R. in 2021 na een eis van veertien jaar tot elf jaar cel, omdat niet alle beschuldigingen werden bewezen.

6 uur geleden
Advocatenorde tegen verbod op gezichtsbedekking bij demonstraties

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) ziet niets in een algemeen verbod op gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties. Zo'n verbod perkt het demonstratierecht in en zet het onder druk, stelt de advocatenorde.

7 uur geleden
BAM bestudeert aanbevelingen van OVV na onderzoek ongeluk Lochem

BUNNIK (ANP) - BAM gaat de bevindingen en aanbevelingen bestuderen die de Onderzoeksraad voor de Veiligheid (OVV) donderdag naar buiten bracht over het brughijsongeval in Lochem. Dat laat het bouwbedrijf weten.

7 uur geleden