Ook Nederland in gesprek met VN-chef over UNRWA
DEN HAAG (ANP) - Ook Nederland is uitgenodigd door VN-chef António Guterres om in gesprek te gaan over de steun aan UNRWA. De VN-organisatie voor Palestijnse Vluchtelingen (UNRWA) ligt onder vuur door het bericht dat medewerkers mogelijk betrokken waren bij de Hamas-aanval op Israël op 7 oktober. Nederland heeft daarop besloten de bijdragen aan de organisatie te bevriezen.
Nederland is uitgenodigd voor het gesprek met Guterres en zal aan dat overleg deelnemen, laat een woordvoerder van demissionair minister Geoffrey van Leeuwen (Ontwikkelingssamenwerking) weten. Guterres heeft aangekondigd met donorlanden in gesprek te willen over de situatie rond UNRWA. Hij hoopt dat landen hun financiering weer zullen hervatten. Anders zou noodhulp aan de Palestijnen in de Gazastrook in gevaar komen.
De UNRWA heeft dit jaar 19 miljoen euro steun van Nederland toegezegd gekregen.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
15 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
16 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
16 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
16 uur geleden