Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook na tien stemmingen nog geen voorzitter Huis VS

Ook na tien stemmingen nog geen voorzitter Huis VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Ook een tiende stemronde heeft geen uitsluitsel kunnen bieden voor een nieuwe voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Na drie dagen kreeg de Republikein Kevin McCarthy donderdag in de vierde stemming van de dag 200 stemmen. Dat zijn er achttien te weinig om verkozen te worden als nieuwe voorzitter, iets wat normaliter een formaliteit is.

De laatste keer dat het stemmen voor een nieuwe voorzitter van het Amerikaanse lagerhuis zo lang duurde was in 1859. Precies honderd jaar geleden, in 1923, werd voor het laatst meerdere keren gestemd. Omdat er toen na de negende stemming toch een nieuwe voorzitter was, werd dat record met het aankondigen van de tiende stemming donderdag verbroken. Het Huis lijkt nog een elfde stemming te willen organiseren, dat zou de vijfde op één dag zijn.

Het kiezen van een voorzitter mislukt telkens omdat een klein groepje Republikeinen weigert zich achter McCarthy te scharen. Er is ook een parlementariër geweest die voor oud-president Donald Trump als voorzitter van het Huis heeft gestemd. De Democratische kandidaat-voorzitter Hakeem Jeffries krijgt van de Democratische partij partij 212 stemmen, maar ook dat is niet genoeg om tot voorzitter benoemd te worden.

Oud-voorzitter Nancy Pelosi noemt de situatie "krankzinnig". Zonder een voorzitter, een van de belangrijkste banen in de Amerikaanse politiek, kunnen de nieuwe parlementariërs niet worden beëdigd en kan het lagerhuis geen beslissingen nemen.

Meer uit Buitenland

Dodental Jeruzalem opgelopen, Hamas prijst aanslag

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Palestijnse Hamasbeweging heeft de schietpartij in Jeruzalem geprezen. Volgens Israëlische media kwamen vooralsnog zes mensen om. Ook raakten meerdere mensen ernstig gewond. Volgens Hamas zou de aanslag zijn gepleegd door twee Palestijnse militanten. De organisatie noemde de aanval "een natuurlijke reactie" op de "Israëlische genocide" gericht tegen "onze mensen".

39 minuten geleden
China hekelt maatregelen Trump om gijzeldiplomatie te bestrijden

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zich uitgesproken tegen het Amerikaanse besluit om een zwarte lijst te maken met landen die Amerikanen onterecht vastzetten. "China is een rechtsstaat en er is absoluut geen sprake van onrechtmatige detentie", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.

1 uur geleden
Spanje gaat Gaza-betrokkenen en aanvoer voor leger Israël weren

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje voert de druk op Israël op. Tankers met brandstof voor het Israëlische leger mogen straks niet meer aanmeren en vliegtuigen met defensiematerieel niet overvliegen. Wie rechtstreeks heeft deelgenomen aan de oorlog in Gaza mag Spanje niet meer in, kondigde premier Pedro Sánchez maandag aan.

2 uur geleden
Doden door schietpartij in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP) - Het dodental door een schietpartij in Jeruzalem is gestegen naar vijf. Dat berichten Israëlische media, waaronder Haaretz en Times of Israel. De ambulancedienst meldde eerder dat er ongeveer vijftien gewonden waren.

2 uur geleden
Slachtoffers door schietpartij in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/RTR) - Bij een schietpartij in Jeruzalem zijn ongeveer vijftien slachtoffers gevallen, meldt de Israëlische ambulancedienst. Het gaat volgens Israëlische media om gewonden. Volgens de politie zijn de "terroristen geneutraliseerd", waarmee ze bedoelen dat de daders zijn uitgeschakeld.

2 uur geleden
Politie Nieuw-Zeeland schiet al jaren voortvluchtige vader dood

WELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een Nieuw-Zeelandse vader die bijna vier jaar met zijn drie kinderen op de vlucht was, is maandag doodgeschoten door de politie, aldus de autoriteiten. Tom Phillips, die in december 2021 met zijn drie kinderen vluchtte na een ruzie met zijn ex-partner, overleed in de Waikato-regio op het Noordereiland.

3 uur geleden
Rick Davies, oprichter van Britse band Supertramp, overleden

LONG ISLAND (ANP) - Rick Davies, een van de oprichters van de Britse band Supertramp, is afgelopen zaterdag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de band in een bericht op Facebook gemeld. De zanger kampte al jaren met gezondheidsproblemen. In 2015 werd multipel myeloom, ook wel bekend als de ziekte van Kahler, bij hem vastgesteld.

4 uur geleden