Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook na jaarwisseling onstuimig weer, code geel uitgebreid

Ook na jaarwisseling onstuimig weer, code geel uitgebreid

HOUTEN (ANP) - Niet alleen tijdens oud en nieuw worden dit jaar harde wind en zware windstoten verwacht, ook nieuwjaarsdag belooft onstuimig te verlopen. Volgens Weeronline neemt de wind op 1 januari zelfs nog wat in kracht toe, met windstoten van meer dan 75 kilometer per uur die aan de kust kunnen oplopen tot 100 kilometer per uur. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in Friesland, Groningen en Zuid-Holland. In die provincies geldt in de loop van nieuwjaarsdag code geel.

Mogelijk leidt de krachtige zuidwestenwind woensdagmiddag korte tijd tot storm, meldde het KNMI in de weersverwachting. Daarvan is sprake als minstens een uur lang gemiddeld windkracht 9 wordt gemeten op een weerstation. Als dat woensdag gebeurt, hebben we volgens Weeronline voor het eerst in dertig jaar te maken met een nieuwjaarsstorm.

De jaarwisseling zelf verloopt dus ook onstuimig, hoewel het volgens Weeronline op veel plaatsen wel overwegend droog blijft. Alleen in het noorden wordt regen verwacht.

Eerdere weerswaarschuwing

Het KNMI gaf eerder al code geel af voor Noord-Holland en het Waddengebied in verband met de harde wind. De waarschuwing gold in eerste instantie van dinsdag 23.00 uur tot woensdag 06.00 uur, maar is inmiddels verlengd tot woensdagmiddag.

Vanwege de harde wind zijn de jaarlijkse vreugdevuren in Scheveningen en Duindorp en in het Amsterdamse Floradorp maandag al aangestoken in plaats van tijdens de jaarwisseling. In Tilburg is de jaarwisselingsshow afgelast.

Doorgang eindejaarsshows

Veel andere gemeenten beslissen dinsdag of geplande shows doorgaan. De gemeente Alkmaar meldde maandagavond al dat de eindejaarsshows in de Noord-Hollandse gemeente gewoon doorgaan, ondanks code geel. Wel worden "bepaalde onderdelen van de shows" waar mogelijk aangepast.

Meer uit Binnenland

Veel zilver gestolen uit museum in kerk Doesburg

DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.

1 uur geleden
Schoof: positief dat weg naar de-escalatie is ingeslagen

DAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.

2 uur geleden
Marine begeleidt twee Russische schepen op Noordzee

DEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Bestuurster van bij Julianasluis te water geraakte auto overleden

GOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.

5 uur geleden
Privacytoezichthouder AP wil dat kabinet verzamelen data aanpakt

DEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.

6 uur geleden
Jeugdzorgmedewerkers voeren vanaf 3 februari actie om cao

UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.

9 uur geleden
Gebied rond Visscherssteeg Utrecht tot zeker maandag beveiligd

UTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.

11 uur geleden