Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook na jaarwisseling onstuimig weer, code geel uitgebreid

Ook na jaarwisseling onstuimig weer, code geel uitgebreid

HOUTEN (ANP) - Niet alleen tijdens oud en nieuw worden dit jaar harde wind en zware windstoten verwacht, ook nieuwjaarsdag belooft onstuimig te verlopen. Volgens Weeronline neemt de wind op 1 januari zelfs nog wat in kracht toe, met windstoten van meer dan 75 kilometer per uur die aan de kust kunnen oplopen tot 100 kilometer per uur. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in Friesland, Groningen en Zuid-Holland. In die provincies geldt in de loop van nieuwjaarsdag code geel.

Mogelijk leidt de krachtige zuidwestenwind woensdagmiddag korte tijd tot storm, meldde het KNMI in de weersverwachting. Daarvan is sprake als minstens een uur lang gemiddeld windkracht 9 wordt gemeten op een weerstation. Als dat woensdag gebeurt, hebben we volgens Weeronline voor het eerst in dertig jaar te maken met een nieuwjaarsstorm.

De jaarwisseling zelf verloopt dus ook onstuimig, hoewel het volgens Weeronline op veel plaatsen wel overwegend droog blijft. Alleen in het noorden wordt regen verwacht.

Eerdere weerswaarschuwing

Het KNMI gaf eerder al code geel af voor Noord-Holland en het Waddengebied in verband met de harde wind. De waarschuwing gold in eerste instantie van dinsdag 23.00 uur tot woensdag 06.00 uur, maar is inmiddels verlengd tot woensdagmiddag.

Vanwege de harde wind zijn de jaarlijkse vreugdevuren in Scheveningen en Duindorp en in het Amsterdamse Floradorp maandag al aangestoken in plaats van tijdens de jaarwisseling. In Tilburg is de jaarwisselingsshow afgelast.

Doorgang eindejaarsshows

Veel andere gemeenten beslissen dinsdag of geplande shows doorgaan. De gemeente Alkmaar meldde maandagavond al dat de eindejaarsshows in de Noord-Hollandse gemeente gewoon doorgaan, ondanks code geel. Wel worden "bepaalde onderdelen van de shows" waar mogelijk aangepast.

Meer uit Binnenland

Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

25 minuten geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

5 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

7 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

8 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

8 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

11 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

13 uur geleden