Ook moeder Steps en Miss Etam voelt effecten coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Winkelbedrijf FNG, bekend van modeketens Steps, Brantano, Miss Etam en nog een aantal meer, ontsnapt net als veel branchegenoten niet aan de malaise rondom het nieuwe coronavirus. Door al dan niet verplichte winkelsluitingen en een gedaald consumentenvertrouwen is volgens het bedrijf sprake van een "aanzienlijke" daling van de omzet.
In België zijn sinds 17 maart alle winkels verplicht gesloten. In Nederland houdt het bedrijf sinds 19 maart uit eigen beweging alle winkels dicht voor de veiligheid van personeel en winkelend publiek. De webshops zijn wel open.
In Scandinavië is FNG met Ellos Group louter met een webshop actief. Het bedrijf merkt dat consumenten niet-noodzakelijke aankopen voorlopig lijken uit te stellen. Dat zorgt er ook online voor dat omzetten onder druk staan.
Schadebedrag
FNG heeft zijn leveranciers verteld dat het minder bestellingen zal doen. Daarnaast kampt het bedrijf met logistieke problemen, ook door de sluitingen van fabrieken in onder meer China en Turkije en de sluiting van grenzen wereldwijd.
FNG kan nog geen schadebedrag noemen als gevolg van de crisis. Maar als de coronaproblemen langer aanhouden zal de schade "aanzienlijk" zijn aldus het bedrijf. Het bedrijf verwacht de impact van deze crisis minstens de rest van het jaar te zullen voelen.
Het winkelbedrijf heeft al de nodige maatregelen genomen om de kosten omlaag te krijgen. Het bedrijf maakt onder meer gebruik van de tijdelijke werkloosheidsregelingen. Verder hoopt het bedrijf in overleg met partijen tot een regeling te komen voor huur- en andere kosten.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta roept TikTok en YouTube op om de bescherming van tieners op sociale media te verbeteren. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram doet dat onder meer via paginagrote advertenties in onder meer The New York Times.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Een mogelijk vertrek van Venezuela uit oliekartel OPEC kan op termijn voor lagere olieprijzen zorgen, wat tevens lagere prijzen aan de Nederlandse pomp kan betekenen. Maar de prijzen kunnen dan ook weer sneller omhooggaan, zeggen energiedeskundigen. Ze voorzien een afname van de prijsstabiliteit op de oliemarkt als de macht van de groep van olieproducerende landen afbrokkelt.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst de handelsweek uitgegaan. Bijna alle dertig bedrijven in de Amsterdamse hoofdindex sloten vrijdag met een plus. Beleggers verwerkten vrijdag een langverwachte toespraak van Fed-baas Kevin Warsh.
8 uur geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - Fed-voorzitter Kevin Warsh heeft gewaarschuwd dat de inflatie in de VS niet noemenswaardig afkoelt. In een toespraak op het jaarlijkse symposium van de Amerikaanse centrale bank in Jackson Hole zei hij dat beleidsmakers er zeker van moeten zijn dat dit wel gebeurt, en dat de Federal Reserve anders nog "het nodige te doen heeft". Daarmee zinspeelde hij op de mogelijkheid van een renteverhoging, al nuanceerde hij zijn woorden ook.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Marvell Technology en betaalbedrijf PayPal gingen vrijdag onderuit op de beurzen in New York. Marvell boekte afgelopen kwartaal een recordomzet door de aanhoudende sterke vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Ook werd het bedrijf opnieuw positiever over de jaaromzet. De margeverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en beleggers grepen de resultaten aan om winst te nemen in het sterk gestegen aandeel. Marvell is dit jaar al 170 procent in waarde gestegen, mede door een grote chipdeal met Google. Het aandeel zakte nu 7 procent.
10 uur geleden