Ook moeder Steps en Miss Etam voelt effecten coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Winkelbedrijf FNG, bekend van modeketens Steps, Brantano, Miss Etam en nog een aantal meer, ontsnapt net als veel branchegenoten niet aan de malaise rondom het nieuwe coronavirus. Door al dan niet verplichte winkelsluitingen en een gedaald consumentenvertrouwen is volgens het bedrijf sprake van een "aanzienlijke" daling van de omzet.
In België zijn sinds 17 maart alle winkels verplicht gesloten. In Nederland houdt het bedrijf sinds 19 maart uit eigen beweging alle winkels dicht voor de veiligheid van personeel en winkelend publiek. De webshops zijn wel open.
In Scandinavië is FNG met Ellos Group louter met een webshop actief. Het bedrijf merkt dat consumenten niet-noodzakelijke aankopen voorlopig lijken uit te stellen. Dat zorgt er ook online voor dat omzetten onder druk staan.
Schadebedrag
FNG heeft zijn leveranciers verteld dat het minder bestellingen zal doen. Daarnaast kampt het bedrijf met logistieke problemen, ook door de sluitingen van fabrieken in onder meer China en Turkije en de sluiting van grenzen wereldwijd.
FNG kan nog geen schadebedrag noemen als gevolg van de crisis. Maar als de coronaproblemen langer aanhouden zal de schade "aanzienlijk" zijn aldus het bedrijf. Het bedrijf verwacht de impact van deze crisis minstens de rest van het jaar te zullen voelen.
Het winkelbedrijf heeft al de nodige maatregelen genomen om de kosten omlaag te krijgen. Het bedrijf maakt onder meer gebruik van de tijdelijke werkloosheidsregelingen. Verder hoopt het bedrijf in overleg met partijen tot een regeling te komen voor huur- en andere kosten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
2 uur geleden