Ook moeder Steps en Miss Etam voelt effecten coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Winkelbedrijf FNG, bekend van modeketens Steps, Brantano, Miss Etam en nog een aantal meer, ontsnapt net als veel branchegenoten niet aan de malaise rondom het nieuwe coronavirus. Door al dan niet verplichte winkelsluitingen en een gedaald consumentenvertrouwen is volgens het bedrijf sprake van een "aanzienlijke" daling van de omzet.
In Belgiƫ zijn sinds 17 maart alle winkels verplicht gesloten. In Nederland houdt het bedrijf sinds 19 maart uit eigen beweging alle winkels dicht voor de veiligheid van personeel en winkelend publiek. De webshops zijn wel open.
In Scandinaviƫ is FNG met Ellos Group louter met een webshop actief. Het bedrijf merkt dat consumenten niet-noodzakelijke aankopen voorlopig lijken uit te stellen. Dat zorgt er ook online voor dat omzetten onder druk staan.
Schadebedrag
FNG heeft zijn leveranciers verteld dat het minder bestellingen zal doen. Daarnaast kampt het bedrijf met logistieke problemen, ook door de sluitingen van fabrieken in onder meer China en Turkije en de sluiting van grenzen wereldwijd.
FNG kan nog geen schadebedrag noemen als gevolg van de crisis. Maar als de coronaproblemen langer aanhouden zal de schade "aanzienlijk" zijn aldus het bedrijf. Het bedrijf verwacht de impact van deze crisis minstens de rest van het jaar te zullen voelen.
Het winkelbedrijf heeft al de nodige maatregelen genomen om de kosten omlaag te krijgen. Het bedrijf maakt onder meer gebruik van de tijdelijke werkloosheidsregelingen. Verder hoopt het bedrijf in overleg met partijen tot een regeling te komen voor huur- en andere kosten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.
7 uur geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.
8 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.
9 uur geleden