Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Moderna werkt aan extra prik voor gevaccineerde mensen

Ook Moderna werkt aan extra prik voor gevaccineerde mensen

AMSTERDAM (ANP) - Ook mensen die het coronavaccin van Moderna hebben gekregen, ontvangen over een tijdje misschien een extra prik om de bescherming sterker te maken. Moderna heeft de eerste onderzoeksresultaten over het effect van zo'n 'booster shot' alvast gedeeld met de Europese toezichthouder, het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA).

Het bureau buigt zich al over een mogelijk 'booster shot' van het coronavaccin dat door Pfizer en BioNTech is ontwikkeld. Dat zou zes maanden na de laatste prik moeten worden gegeven. Wat de tussenperiode bij Moderna zou moeten zijn, is nog niet bekend.

Een extra prik kan volgens het EMA vooral belangrijk zijn voor mensen bij wie het afweersysteem niet goed werkt. Bij hen lijken de vaccins minder goed aan te slaan. Maar ook anderen kunnen mogelijk een extra vaccinatie krijgen.

Volgens Marco Cavaleri van het EMA werken de eerste prikken tot nu toe goed en zijn mensen over het algemeen goed beschermd tegen ziekenhuisopname en overlijden. Toch lukt het de Delta-variant soms om door die bescherming heen te breken en mensen toch te besmetten.

Meer uit Gezond

Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

50 minuten geleden
Kuipers en medestanders willen nieuwe deal over vergroening zorg

DEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.

1 dag geleden
Onderzoek nieuwe pil gestopt om zwangerschappen buiten baarmoeder

LEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.

2 dagen geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

3 dagen geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

3 dagen geleden
Aanbieders alternatieve behandeling 'wet cupping' vaak onbevoegd

DEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

3 dagen geleden
Mikkers zag al vroeg dat contactonderzoek corona niet werkte

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

3 dagen geleden