Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook minister vindt tempo aanpak leerlingenvervoer 'te langzaam'

Ook minister vindt tempo aanpak leerlingenvervoer 'te langzaam'

DEN HAAG (ANP) - Het verbeteren van het vervoer voor leerlingen in het speciaal onderwijs gaat te langzaam. Dat beaamde demissionair onderwijsminister Mariëlle Paul tijdens het wekelijkse vragenuur. Wel benadrukte zij dat gemeenten, met ondersteuning van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), verantwoordelijk zijn voor het leerlingenvervoer. De Tweede Kamer is ongeduldig en verlangt meer actie van de bewindsvrouw. Het gaat nu al te vaak en te lang mis, vinden onder andere GroenLinks, D66, BBB, VVD, ChristenUnie en SP.

Leerlingen moeten bijvoorbeeld lang wachten op vervoer, waardoor ze soms lesuren missen en vaak uitgeput thuiskomen. Ook worden leerlingen op verkeerde adressen afgezet. Het probleem komt onder meer door een gebrek aan chauffeurs.

Vorige week werd bekend dat de belangenvereniging Leerling Belang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO) en de organisatie Ouders & Onderwijs geen vertrouwen meer hebben in de gesprekken met VNG over het tijdig oplossen van de problemen in het leerlingenvervoer. "Ik deel die zorgen", aldus Paul. "Ik vind zelf dus ook dat het tempo te langzaam is."

Vragensteller Lisa Westerveld (GroenLinks) snapt dat de minister niet zomaar "een blik chauffeurs kan opentrekken", maar gaf aan wel heel regelmatige updates te willen krijgen over de schrijnende situatie. Paul zei dit toe. Zij opperde ook om "te kiezen in de schaarste" van het speciale vervoer. Zo zijn er ouderen die vervoer nodig hebben om te winkelen, en is er "wellicht een mogelijkheid om te kijken naar hoe je daarmee zou kunnen schuiven", aldus de bewindsvrouw. Verder gaat de minister op korte termijn in gesprek met de VNG.

Meer uit Politiek

Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

22 uur geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

2 dagen geleden
Inwoners Gorinchem op woensdag 29 april opnieuw naar stembus

GORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.

3 dagen geleden
Nederland had contact met VS na dreigen met vertrek uit NAVO

DEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.

3 dagen geleden
Minister blij dat gestolen Roemeense kunstschatten terecht zijn

DEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.

3 dagen geleden
Van den Brink: handelen rond UNRWA niet voor herhaling vatbaar

DEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).

3 dagen geleden
Kabinet verlengt missie Evertsen in Middellandse Zee met maand

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 dagen geleden