Ook middenvelder Mata verlaat Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Juan Mata vertrekt deze zomer bij Manchester United, de club van de nieuwe trainer Erik ten Hag. De 34-jarige middenvelder kwam begin 2014 over van Chelsea en speelde sindsdien 285 wedstrijden voor United. Daarin kwam de Spanjaard 51 keer tot scoren.
Met United won Mata vier grote prijzen. De eerste daarvan was in 2016, toen de ploeg de FA Cup veroverde. In 2017 won hij met de Engelse club de Europa League door in de finale Ajax te verslaan. In datzelfde seizoen pakte United ook het Community Shield en de League Cup.
Mata kwam dit seizoen zelden in actie. Hij speelde zeven wedstrijden in de Premier League, waarvan slechts twee in de basis. De Spanjaard mocht in de laatste competitiewedstrijd tegen Crystal Palace invallen.
Woensdag werd al bekend dat ook Paul Pogba en Jesse Lingard vertrekken bij Manchester United, dat na een teleurstellend seizoen Ten Hag heeft aangesteld als trainer.
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
4 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
6 uur geleden