Ook middeninkomens kunnen renteloos lenen voor duurzamer huis
DEN HAAG (ANP) - Ook huishoudens met een jaarlijks inkomen tot maximaal 60.000 euro kunnen een renteloze lening krijgen om hun huis te verduurzamen, meldt minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) in een brief aan de Tweede Kamer. Eerder was dit alleen mogelijk tot en met 48.000 euro. Maar die regeling was zo succesvol dat het kabinet deze wil openstellen voor meer huishoudens. Daardoor kunnen ongeveer 500.000 extra huishoudens lenen. Eerst waren dat er ongeveer 1,5 miljoen.
Ook kunnen huisbezitters die bij de bank niet kunnen lenen een krediet krijgen van 10.000 euro. Zij lossen af naar draagkracht en eventuele restschuld wordt kwijtgescholden, mochten zij hun huis met verlies verkopen. Verder kunnen huisbezitters in een Vereniging van Eigenaren voor minder rente lenen bij het Warmtefonds. De maatregelen worden gefinancierd vanuit de 900 miljoen euro die bij de Voorjaarsnota ervoor werd gereserveerd.
Volgens woonminister Hugo de Jonge is er al sprake van "een enorme versnelling" in de verduurzaming van huizen. Vorig jaar werden ongeveer 100.000 warmtepompen geplaatst en daalde het gasverbruik, mede door de oorlog in Oekraïne, met 15 procent.
Tot en met 2030 moeten in totaal 2,5 miljoen huizen zijn verduurzaamd. De 1,4 miljoen huizen die momenteel slecht geïsoleerd zijn, moeten dan minstens een D-label hebben. Daar trekt het kabinet 13 miljard euro voor uit. Daar komt nog 1,5 miljard euro bij voor de verduurzaming van huizen in Groningen. Het kabinet wil verder werk maken van huurverlaging voor huurders van slecht geïsoleerde huizen.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - De brandweer heeft de situatie in de Grote Hoogstraat in de historische binnenstad van Leeuwarden grotendeels onder controle, meldt de Veiligheidsregio Fryslân dinsdagochtend. Het grootste deel van de brand is geblust; wel zijn er nog enkele kleine vuurhaarden waar de brandweer lastig bij kan komen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als Nederlanders hun alcoholgebruik de komende jaren met twee glazen per week verminderen, kan dat tot 2050 ruim 11.500 kankerdiagnoses voorkomen. Dat heeft het Integraal Kankercentrum Nederland (IKNL) berekend. Per jaar komt dat neer op gemiddeld 427 gevallen die kunnen worden afgewend.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - In de historische binnenstad van Leeuwarden woedt in de nacht van maandag op dinsdag een zeer grote brand in een woning aan de Grote Hoogstraat. De Veiligheidsregio Fryslân meldt dat het pand aan de voorzijde op instorten staat. Eerder was al duidelijk dat de bovenste verdieping en het dak volledig in brand stonden en het vuur was overgeslagen naar naastgelegen panden.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Alle problemen op het spoor door het winterweer zorgden ervoor dat de NS-app vorige week maandag 28 miljoen keer werd geraadpleegd. Nooit eerder waren er zoveel bezoekers in de app, wat voor technische problemen zorgde, zei NS-directeur Wouter Koolmees maandagavond aan tafel bij Pauw & De Wit. "De vorige piek was bij de stakingen vorige zomer, toen 12 miljoen reizigers de app raadpleegden", aldus Koolmees.
7 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Twee Nederlanders die in 2017 een vergismoord pleegden in Marrakech hebben opnieuw de doodstraf opgelegd gekregen. Daartoe besliste het Hof van Beroep in Casablanca, bevestigt advocaat Bob Kaarls van het duo na berichtgeving van De Telegraaf. Bij de vergismoord kwam de zoon van een rechter om het leven.
7 uur geleden