Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook middeninkomens kunnen renteloos lenen voor duurzamer huis

Ook middeninkomens kunnen renteloos lenen voor duurzamer huis

DEN HAAG (ANP) - Ook huishoudens met een jaarlijks inkomen tot maximaal 60.000 euro kunnen een renteloze lening krijgen om hun huis te verduurzamen, meldt minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting) in een brief aan de Tweede Kamer. Eerder was dit alleen mogelijk tot en met 48.000 euro. Maar die regeling was zo succesvol dat het kabinet deze wil openstellen voor meer huishoudens. Daardoor kunnen ongeveer 500.000 extra huishoudens lenen. Eerst waren dat er ongeveer 1,5 miljoen.

Ook kunnen huisbezitters die bij de bank niet kunnen lenen een krediet krijgen van 10.000 euro. Zij lossen af naar draagkracht en eventuele restschuld wordt kwijtgescholden, mochten zij hun huis met verlies verkopen. Verder kunnen huisbezitters in een Vereniging van Eigenaren voor minder rente lenen bij het Warmtefonds. De maatregelen worden gefinancierd vanuit de 900 miljoen euro die bij de Voorjaarsnota ervoor werd gereserveerd.

Volgens woonminister Hugo de Jonge is er al sprake van "een enorme versnelling" in de verduurzaming van huizen. Vorig jaar werden ongeveer 100.000 warmtepompen geplaatst en daalde het gasverbruik, mede door de oorlog in Oekraïne, met 15 procent.

Tot en met 2030 moeten in totaal 2,5 miljoen huizen zijn verduurzaamd. De 1,4 miljoen huizen die momenteel slecht geïsoleerd zijn, moeten dan minstens een D-label hebben. Daar trekt het kabinet 13 miljard euro voor uit. Daar komt nog 1,5 miljard euro bij voor de verduurzaming van huizen in Groningen. Het kabinet wil verder werk maken van huurverlaging voor huurders van slecht geïsoleerde huizen.

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

48 minuten geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

57 minuten geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

1 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

2 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

4 uur geleden