Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Microsoft komt met AI-assistent voor Word en e-mail

Ook Microsoft komt met AI-assistent voor Word en e-mail

REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Twee dagen na een aankondiging van Google, maakt ook Microsoft bekend een op kunstmatige intelligentie (AI) gebaseerde assistent toe te voegen aan zijn kantoorsoftware. Alle onderdelen van zijn Office-pakket, waaronder tekstverwerker Word, spreadsheetprogramma Excel, presentatiesoftware PowerPoint en e-mailprogramma Outlook krijgen zo'n assistent die gebaseerd is op de nieuwste AI-software van Microsofts partner OpenAI. Die software, met de naam GPT-4 werd eerder deze week onthuld.

De nieuwe assistenten, die Microsoft copiloten noemt, kunnen hele documenten, presentaties of e-mails creëren. De AI-assistenten maken daarbij gebruik van bedrijfsmails en -videocalls waarbij ze mee kunnen lezen en luisteren. In de komende maanden komen de assistenten breed beschikbaar, maar Microsoft is ze al met twintig bedrijven aan het testen.

Google kondigde dinsdag aan AI-assistenten toe te voegen aan zijn pakket met kantoorsoftware, zoals Google Docs en Gmail. Ook andere ontwikkelaars zouden gebruik kunnen maken van sommige AI-modellen die de basis vormen voor nieuwe functies. Ook gaat het bedrijf samenwerken met meerdere op AI gerichte bedrijven en start-ups.

Meer uit Financieel

Huidige forse groei industrie niet houdbaar, voorziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Het huidige forse groeitempo van de Nederlandse industrie dreigt halverwege volgend jaar terug te zakken doordat de mondiale industrie niet snel genoeg kan opschalen, voorziet ABN AMRO. Volgens sectoreconoom Albert Jan Swart van de bank zorgt stormachtige groei van AI-investeringen voor grotere tekorten aan materialen, chips en printplaten en andere elektronische componenten.

10 minuten geleden
Ryanair snijdt in kosten om hogere brandstofkosten op te vangen

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair gaat de kosten verlagen om de stijgende brandstofkosten volgend jaar deels op te vangen. De Ierse budgetvlieger verwacht volgend jaar een stijging van 2 miljard euro in de kosten voor brandstof door de gestegen kerosineprijzen.

12 minuten geleden
WSJ: VS willen gaslevering Rusland aan Europa via Oekraïne

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS pleiten voor een constructie waarin Rusland de verkoop van aardgas aan Europa via pijpleidingen door Oekraïne zou hervatten, meldt de Wall Street Journal. Het plan zou in september door Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff zijn voorgelegd tijdens bezoeken aan Moskou en Kyiv.

33 minuten geleden
Economische impact AI in Nederland ligt nog niet vast, zegt DNB

AMSTERDAM (ANP) - Een aanzienlijk deel van de Nederlanders heeft een beroep waarin de opmars van kunstmatige intelligentie (AI) voor grote verandering kan zorgen. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) in een nieuw rapport over de economische impact van AI in Nederland. Een belangrijke conclusie is dat de gevolgen voor de arbeidsmarkt en economie tot op zekere hoogte nog open liggen en bijvoorbeeld afhangen van hoe bedrijven AI in de praktijk inzetten.

37 minuten geleden
AFM: duidelijkere communicatie over nabestaandenpensioen nodig

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenuitvoerders moeten beter hun best doen om te voorkomen dat nabestaanden onbewust niet gedekt zijn bij het overlijden van een partner, vindt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder ziet nog te vaak tekortkomingen in de informatievoorziening rond het nabestaandenpensioen.

42 minuten geleden
Bedrijvigheid industrie opnieuw flink gegroeid, signaleert Nevi

ZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie is in oktober fors doorgegroeid, constateert de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Hoewel de groei kleiner was dan de maand ervoor, was de productiestijging volgens een peiling van de organisatie fors en een van de grootste in meer dan vierenhalf jaar.

50 minuten geleden
Topman NN Group Knibbe gaat naar beursbedrijf Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Topman David Knibbe van de grote Nederlandse verzekeraar NN Group stapt over naar het Europese beursbedrijf Euronext, de uitbater van de aandelenmarkten in onder meer Amsterdam, Brussel, Milaan en Parijs. Hij neemt bij Euronext de hoogste functie over van Stéphane Boujnah, die in mei aftreedt.

55 minuten geleden