Ook Microsoft komt met AI-assistent voor Word en e-mail
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Twee dagen na een aankondiging van Google, maakt ook Microsoft bekend een op kunstmatige intelligentie (AI) gebaseerde assistent toe te voegen aan zijn kantoorsoftware. Alle onderdelen van zijn Office-pakket, waaronder tekstverwerker Word, spreadsheetprogramma Excel, presentatiesoftware PowerPoint en e-mailprogramma Outlook krijgen zo'n assistent die gebaseerd is op de nieuwste AI-software van Microsofts partner OpenAI. Die software, met de naam GPT-4 werd eerder deze week onthuld.
De nieuwe assistenten, die Microsoft copiloten noemt, kunnen hele documenten, presentaties of e-mails creëren. De AI-assistenten maken daarbij gebruik van bedrijfsmails en -videocalls waarbij ze mee kunnen lezen en luisteren. In de komende maanden komen de assistenten breed beschikbaar, maar Microsoft is ze al met twintig bedrijven aan het testen.
Google kondigde dinsdag aan AI-assistenten toe te voegen aan zijn pakket met kantoorsoftware, zoals Google Docs en Gmail. Ook andere ontwikkelaars zouden gebruik kunnen maken van sommige AI-modellen die de basis vormen voor nieuwe functies. Ook gaat het bedrijf samenwerken met meerdere op AI gerichte bedrijven en start-ups.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de Duitse industrie is in mei voor de tweede maand op rij gestegen, meldt het Duitse statistiekbureau Destatis. De stijging werd vooral gedreven door een verbetering van de activiteit in de belangrijke autosector van het land.
29 minuten geledenANKARA (ANP) - De NAVO schaft tot tien Saab GlobalEye-surveillancevliegtuigen aan om de verouderde AWACS-radarvliegtuigen te vervangen. Dat heeft secretaris-generaal Mark Rutte bekendgemaakt op de NAVO-top in Ankara. De toestellen worden aangeschaft door Nederland en tien andere lidstaten van de NAVO.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen, mede door een goed ontvangen handelsupdate van olie- en gasconcern Shell (plus 2,4 procent). De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden echter onder druk na zware koersverliezen in de Aziatische chipsector, die volgden op de resultaten van Samsung.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell heeft in het tweede kwartaal opnieuw sterke handelsresultaten behaald door de onrust op de olie- en gasmarkt vanwege de Iranoorlog. Dat meldt Shell in een voorlopige update over de afgelopen drie maanden. Wel is de gasproductie van Shell flink gedaald door de schade aan een groot gascomplex van het bedrijf in Qatar door een Iraanse aanval in maart.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog na de aanval op een tanker in de buurt van de Straat van Hormuz. De tanker werd voor de kust van Oman geraakt door een projectiel en vervoerde volgens persbureau Bloomberg vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar. Door de aanval brak brand uit aan boord.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurs in Zuid-Korea ging dinsdag hard onderuit. Vooral de grote chipfabrikanten werden van de hand gedaan na de resultaten van Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern Shell verkoopt zijn netwerk van pompstations in Zuid-Afrika aan staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten in een deal ter waarde van 1 miljard dollar. De verkoop hing al in de lucht, want persbureau Bloomberg meldde vorige week al dat een overeenkomst dichtbij was.
3 uur geleden