Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Meta en Amazon schroeven initiatieven rond diversiteit terug

Ook Meta en Amazon schroeven initiatieven rond diversiteit terug

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Ook socialemediabedrijf Meta en webwinkelconcern Amazon gaan een aantal van hun initiatieven op het gebied van diversiteit en inclusie terugschroeven. Andere Amerikaanse bedrijven, zoals fastfoodketen McDonald's en winkelketen Walmart, hebben eerder vergelijkbare stappen gezet.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft eerder positieve discriminatie bij universiteitstoelatingen verboden. Dat zorgt voor juridische uitdagingen voor diversiteitsprogramma's van bedrijven, die leidinggevenden ertoe aangezet hebben deze initiatieven te herzien. Tegelijkertijd voert de bekende activist Robby Starbuck ook een campagne tegen zogeheten 'woke-bedrijven'.

Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, liet werknemers in een interne notitie weten dat ze niet langer verplicht zijn om voor openstaande vacatures sollicitatiegesprekken te voeren met kandidaten die een ondervertegenwoordigde achtergrond hebben. Ook zijn ze niet langer verplicht zaken te doen met "diverse" leveranciers. Maxine Williams, hoofd diversiteit binnen Meta, krijgt een andere rol.

Memo

In een memo van Amazon aan werknemers meldde een hoge hr-functionaris vorige maand dat het bedrijf "verouderde programma's en materialen aan het afbouwen is" als onderdeel van een evaluatie van honderden initiatieven.

De stap bij Meta komt drie dagen nadat topman Mark Zuckerberg had bekendgemaakt dat het concern in de Verenigde Staten stopt met de feitelijke controles door experts op berichten die zich snel verspreiden op Facebook of Instagram. De aankomende Amerikaanse president Donald Trump hekelde in het verleden meermaals het beleid van Meta om nepnieuws tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

7 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

9 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

10 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

10 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

12 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

14 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

15 uur geleden