Ook met Rutten blijft doel: Curaçao wil naar 16e finale WK
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
De bond stelde dat het vertrek van Dick Advocaat "voor heel veel mensen een grote verrassing was". Advocaat is gestopt, omdat hij zijn volledige aandacht wil geven aan zijn dochter, die ernstig ziek is. "Maar Dick had ons gevraagd het zo lang mogelijk stil te houden." Martina ging drie weken geleden naar Nederland en sprak daar met Advocaat. "Niet als voorzitter en coach, maar als twee mensen, als twee vaders. Iedereen weet, Dick kan heel hard zijn als het over voetbal gaat, maar hij heeft een klein hartje. Dat hij opstapt als bondscoach raakte hem echt."
Met Fred Rutten als opvolger is volgens Martina "de cirkel rond". "We hadden Rutten al in juni 2023 gevraagd. Toen zegde hij af en werd Advocaat bondscoach. Nu neemt Rutten diens plaats over. Het is een goede trainer en goede tacticus."
Curaçao plaatste zich vorig jaar met 156.000 inwoners als kleinste land ooit voor een WK. Het begint volgende maand de voorbereiding op het WK met de FIFA-Series in Australië, waar de ploeg speelt tegen China (27 maart) en het gastland (31 maart).
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP/AFP) - De Franse ploeg wil bondscoach Didier Deschamps een hart onder de riem steken tijdens de laatste WK-groepswedstrijd tegen Noorwegen op vrijdagavond. Dat zei middenvelder Aurélien Tchouaméni tijdens de persconferentie voor het duel. Deschamps ontbreekt bij de wedstrijd in Boston Stadium vanwege de uitvaart van zijn moeder.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft overeenstemming bereikt over de transfer van vleugelverdediger Fouad Zahouani van het Marokkaanse Union Touarga Sportif. De 20-jarige Marokkaan tekent na het afronden van de laatste formaliteiten een contract tot medio 2029. Dat meldt Ajax op de eigen website.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Telecombedrijf KPN heeft de sponsorovereenkomst met de KNVB verlengd. Het nieuwe contract loopt van 1 juli tot en met 30 juni 2030. Dat maakte KPN vrijdag bekend in een persbericht.
3 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Eloy Room (37) denkt over vier jaar opnieuw als doelman van Curaçao naar het WK voetbal te gaan. "Natuurlijk kunnen we het WK nog een keer halen", zei de keeper na de uitschakeling van de kleinste deelnemer ooit in Philadelphia. "Ik ben er dan gewoon weer bij. Ik ga nog veel meer jongens overhalen om mee te doen. Waarom zou je niet voor Curaçao willen spelen?"
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Hervé Renard heeft geen spijt dat hij na de nederlaag in het eerste WK-duel met Zweden (5-1) aan de slag is gegaan als interim-bondscoach van Tunesië.
5 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat mag heel trots zijn op wat hij met Curaçao heeft bereikt. Dat zei verdediger Juriën Gaari (32) in Philadelphia nadat Curaçao op het WK was uitgeschakeld door een 2-0-nederlaag tegen Ivoorkust. "We hebben twee jaar met Advocaat gewerkt. Zijn energie was ondanks zijn leeftijd altijd goed. We hadden een goede connectie. We zijn ook trots op hem. Het is jammer als hij stopt, maar zo is het voetbal. En wie weet gaat hij wel door. Je weet het met deze coach nooit."
5 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Gianni Infantino, de voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA, is onder de indruk van de prestaties van Curaçao op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden