Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Merz en Costa naar Egypte voor internationale top over Gaza

Ook Merz en Costa naar Egypte voor internationale top over Gaza

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR/AFP/DPA) - Ook de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en voorzitter Antonio Costa van de EU-leiders reizen maandag naar Egypte af om deel te nemen aan de internationale vredestop waarin de toekomst van Gaza wordt besproken.

"Duitsland zal zich inzetten voor de uitvoering van het vredesplan, waarbij de focus in eerste instantie ligt op het handhaven van een stabiel staakt-het-vuren en het verlenen van humanitaire hulp. De bondskanselier onderstreept deze toewijding met zijn reis van morgen", staat in een verklaring van de Duitse regering.

Costa vertegenwoordigt met zijn deelname de Europese Unie. Het vredesplan voor het Midden-Oosten "biedt een reële kans om een ​​rechtvaardige en duurzame vrede op te bouwen, en de EU is volledig toegewijd aan het ondersteunen van deze inspanningen en het bijdragen aan de uitvoering ervan", meldt een woordvoerder.

Macron en Starmer

De top vindt maandagmiddag plaats in de badplaats Sharm-el-Sheikh en wordt voorgezeten door de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Egyptische ambtgenoot Abdel Fatah al-Sisi. Tijdens de bijeenkomst wordt een "document dat een einde maakt aan de oorlog in de Gazastrook" ondertekend, aldus het Egyptische ministerie van Buitenlandse Zaken. De Palestijnse beweging Hamas liet zaterdag weten niet aanwezig te zijn bij de ondertekening. Israël en de Palestijnse Autoriteit zijn er volgens Israëlische media ook niet bij.

Volgens de Egyptische president zijn in totaal meer dan twintig landen vertegenwoordigd tijdens de top. Eerder werd al bekend dat ook onder meer de Franse president Emmanuel Macron, de Britse premier Keir Starmer en secretaris-generaal van de Verenigde Naties António Guterres naar Egypte afreizen.

Meer uit Buitenland

VS: weer rustiger in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.

8 minuten geleden
Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

1 uur geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

1 uur geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

2 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

4 uur geleden