Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Mees T. zegt niet te weten wie Carlo Heuvelman sloeg

Ook Mees T. zegt niet te weten wie Carlo Heuvelman sloeg

LELYSTAD (ANP) - Mees T. uit Hilversum, een van de drie hoofdverdachten in de zaak-Mallorca, heeft tijdens zijn strafproces in de rechtbank in Lelystad verklaard niets te weten over het gevecht dat Carlo Heuvelman fataal werd. De 19-jarige T. is daarmee de vierde verdachte op rij die tijdens de inhoudelijke behandeling zijn betrokkenheid bij de dood van de 27-jarige man uit Waddinxveen ontkent.

De rechtbank ging woensdagmiddag tijdens de tweede zittingsdag in op de mogelijke rol van T. bij de doodslag op Heuvelman en de poging tot doodslag op diens vriend. De eveneens ontkennende medeverdachte Hein B. ging hem in de ochtend voor, Sanil B. komt vrijdag als laatste aan bod.

Geen van de verdachten heeft tot nu toe in het strafproces verklaard over de vechtpartij die Heuvelman vorig jaar juli het leven kostte. T. erkent met vrienden van Heuvelman te hebben gevochten, maar zou Carlo niet hebben zien liggen. "Ik heb verschillende puzzels gelegd, maar ik weet niet wat er precies gebeurd is. Ik weet dat ik het niet ben, dat is ook een stukje van de puzzel. Uiteindelijk ben ik gestopt met speculeren. Ik werd er een beetje gek van."

Voorarrest

T. vertelt dat hij na terugkeer in Nederland veel bleef praten met zijn vrienden "om erachter te komen hoe het nou precies zit". Hij merkte daarbij terughoudendheid in de Hilversumse vriendengroep. "Ze trokken zich terug en vonden het vervelend dat ik er steeds over begon."

Hij zegt het geweld af te keuren, maar erkent dat hij er zelf een groot aandeel in had. "Ik heb me zeker niet goed gedragen", zei hij. "Het is verschrikkelijk wat er gebeurd is. Ik denk dat we het daar allemaal over eens zijn."

T. zit sinds dinsdag weer in voorarrest omdat hij zijn schorsingsvoorwaarden had geschonden. Na zijn vrijlating in januari gebruikte hij drugs en afgelopen zomer ging hij tegen het advies van de reclassering in met vrienden op vakantie. Volgende week bespreekt de rechtbank de psychologische rapporten die over hem zijn gemaakt.

Meer uit Binnenland

Gemeenteraad Utrecht wil Dijksma zes jaar langer als burgemeester

UTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.

55 minuten geleden
Organisaties: actie nodig om noodpakketten voor mensen in armoede

ROSMALEN (ANP) - Het Armoedefonds en de VNG roepen de Staat op om mensen die in armoede leven van een noodpakket te voorzien. De overheid adviseert mensen om onder meer een noodradio en contant geld in huis te halen, maar een groot deel van de mensen met geldzorgen kan dat niet betalen, meldt het fonds op basis van eerder eigen onderzoek.

4 uur geleden
UWV: 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten gezocht

AMSTERDAM (ANP) - Dit jaar moeten er 14.500 nieuwe beroepsmilitairen en reservisten bijkomen. Het UWV heeft de behoefte aan nieuwe mensen samen met Defensie in kaart gebracht. Bij 8 van de 10 vacatures gaat het dan niet om een gevechtsfunctie, maar om een ondersteunende baan in een specifiek vakgebied. Gezien de ontwikkelingen in de wereld wil Defensie de krijgsmacht uitbreiden.

5 uur geleden
Winterweer zorgt voor drukkere ochtendspits

DEN HAAG (ANP) - Het winterweer zorgt voor een drukkere ochtendspits dan gewoonlijk op donderdag. ANWB ziet rond 08.30 uur een "iets drukkere donderdagochtendspits dan normaal", met 800 kilometer file. Vooral in Noord-Holland is het drukker, maar het verkeer past zich aan, zegt een woordvoerster. Er hebben zich volgens de verkeersdienst geen noemenswaardige incidenten door de gladheid voorgedaan.

6 uur geleden
KNMI waarschuwt voor gladheid in hele land behalve Zeeland

DE BILT (ANP) - Voor het hele land behalve Zeeland heeft het KNMI donderdagochtend code geel uitgeroepen. Op veel plaatsen sneeuwt het, of heeft het gesneeuwd, waardoor het glad is. De meeste gladheid verdwijnt in de loop van de dag weer.

6 uur geleden
CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

12 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

12 uur geleden