Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook meerderheid Eerste Kamer lijkt pensioenwet te steunen

Ook meerderheid Eerste Kamer lijkt pensioenwet te steunen

DEN HAAG (ANP) - De pensioenwet, die de basis legt voor een van de grootste sociale herzieningen in de afgelopen decennia, lijkt ook in de Eerste Kamer op genoeg steun te kunnen rekenen. De coalitiepartijen spraken zich al positief uit en ondanks enkele twijfels lijken ook PvdA en GroenLinks, net als in de Tweede Kamer, hun steun uit te spreken voor de wet.

Pensioenminister Carola Schouten deed tijdens het debat dinsdag toezeggingen en beloftes om zorgen van de senatoren weg te nemen. Verschillende partijen, waaronder coalitiepartij CDA, vinden dat de deadline van 2027 te vroeg komt voor pensioenfondsen om over te gaan op het nieuwe stelsel. Aan het begin van het debat zei Schouten al bereid te zijn die datum een jaar op te schuiven.

Bovendien komt er, ook een suggestie van het CDA, een regeringscommissaris die moet toezien op de overstap naar een nieuw stelsel. Deze regeringscommissaris kijkt op bepaalde momenten ook of verder uitstel nodig is.

Zware beroepen

GroenLinks-senator Roel van Gurp was gerustgesteld omdat pensioenminister Carola Schouten "als een pitbull" bovenop het wegwerken van de 'witte vlek' blijft zitten. Hij doelt daarmee op het verminderen van het aantal werkenden dat geen pensioen opbouwt.

PvdA'er Ferd Crone maakte zich aan het begin van het debat onder meer zorgen over de uitzondering voor zware beroepen. Een regeling zorgt er nu voor dat mensen die zwaar werk verrichten eerder met pensioen kunnen, maar die loopt in 2025 af. Die regeling moet worden verlengd of er moet een alternatief komen, benadrukte de sociaaldemocraat. Maar over het algemeen is de nieuwe wet een verbetering ten opzichte van het huidige stelsel, vindt hij. "De oude wet was slecht."

Verschillende senatoren waren hoe dan ook tevreden met de beantwoording van Schouten en de toezeggingen die zij deed. Ook Tiny Kox (SP), een van de felste tegenstanders van de wet, zei dat in het debat "vooruitgang was geboekt".

Meer uit Politiek

Van den Brink doet 'alles wat nodig is' voor steun asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.

11 uur geleden
Palmen: toeslagenouders merken niets van opgedoken datakluis

DEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.

12 uur geleden
Coalitie wil bedrijven tegemoetkomen in elektriciteitskosten

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, CDA en VVD willen bedrijven tegemoetkomen in de kosten voor elektriciteit. Geld dat daarvoor is klaargezet in het coalitieakkoord voor 2028, wil de minderheidscoalitie eerder uitgeven, zeggen de partijen donderdag in een debat over de verduurzaming van de industrie.

13 uur geleden
Kamer wil opheldering over datakluis met toeslagendocumenten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is zeer ontstemd omdat een datakluis met tientallen miljoenen documenten die betrekking hebben op het toeslagenschandaal jarenlang buiten beeld is gebleven. Onder meer de regeringspartijen D66, CDA en VVD hebben daar in een debat met partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) opheldering over gevraagd.

13 uur geleden
Jetten ontmoet oppositieleider en Nobelprijswinnaar Machado

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnaar María Corina Machado ontvangen op zijn ministerie. Zij won vorig jaar de Nobelprijs voor de Vrede.

1 dag geleden
PVV steunt reparatiewet niet die nodig is voor asielwetten Faber

DEN HAAG (ANP) - De PVV geeft geen steun aan de reparatiewet die in de Eerste Kamer nodig is voor een meerderheid voor de asielplannen van het vorige kabinet. Dat schrijft PVV-senator Alexander van Hattem op X. De 'reparatie' was bedoeld om een van de twee asielwetten van voormalig PVV-minister Marjolein Faber minder streng te maken voor wie hulp biedt aan mensen die hier illegaal verblijven. Maar daar wil de PVV-fractie in de senaat niet aan, aldus Van Hattem.

1 dag geleden
Berendsen bespreekt missie in Straat van Hormuz met Rubio

WASHINGTON (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) heeft dinsdag met zijn Amerikaanse collega Marco Rubio gesproken over de inzet van een aantal Europese en Aziatische landen om de Straat van Hormuz te beschermen. Daarbij is wel benadrukt dat er eerst een einde aan de vijandelijkheden moet komen, zei Berendsen na afloop van het gesprek tegen media.

2 dagen geleden