Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook meerderheid Eerste Kamer lijkt pensioenwet te steunen

Ook meerderheid Eerste Kamer lijkt pensioenwet te steunen

DEN HAAG (ANP) - De pensioenwet, die de basis legt voor een van de grootste sociale herzieningen in de afgelopen decennia, lijkt ook in de Eerste Kamer op genoeg steun te kunnen rekenen. De coalitiepartijen spraken zich al positief uit en ondanks enkele twijfels lijken ook PvdA en GroenLinks, net als in de Tweede Kamer, hun steun uit te spreken voor de wet.

Pensioenminister Carola Schouten deed tijdens het debat dinsdag toezeggingen en beloftes om zorgen van de senatoren weg te nemen. Verschillende partijen, waaronder coalitiepartij CDA, vinden dat de deadline van 2027 te vroeg komt voor pensioenfondsen om over te gaan op het nieuwe stelsel. Aan het begin van het debat zei Schouten al bereid te zijn die datum een jaar op te schuiven.

Bovendien komt er, ook een suggestie van het CDA, een regeringscommissaris die moet toezien op de overstap naar een nieuw stelsel. Deze regeringscommissaris kijkt op bepaalde momenten ook of verder uitstel nodig is.

Zware beroepen

GroenLinks-senator Roel van Gurp was gerustgesteld omdat pensioenminister Carola Schouten "als een pitbull" bovenop het wegwerken van de 'witte vlek' blijft zitten. Hij doelt daarmee op het verminderen van het aantal werkenden dat geen pensioen opbouwt.

PvdA'er Ferd Crone maakte zich aan het begin van het debat onder meer zorgen over de uitzondering voor zware beroepen. Een regeling zorgt er nu voor dat mensen die zwaar werk verrichten eerder met pensioen kunnen, maar die loopt in 2025 af. Die regeling moet worden verlengd of er moet een alternatief komen, benadrukte de sociaaldemocraat. Maar over het algemeen is de nieuwe wet een verbetering ten opzichte van het huidige stelsel, vindt hij. "De oude wet was slecht."

Verschillende senatoren waren hoe dan ook tevreden met de beantwoording van Schouten en de toezeggingen die zij deed. Ook Tiny Kox (SP), een van de felste tegenstanders van de wet, zei dat in het debat "vooruitgang was geboekt".

Meer uit Politiek

Maatregelen na hack Financiën raken onder meer schatkistbankieren

DEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
SGP en JA21 willen opheldering over herstel subsidie UNRWA

DEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).

1 uur geleden
Kabinet maakt bezuiniging op UNRWA dit jaar al ongedaan

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.

6 uur geleden
Ook Nederland vraagt Israël om doodstraf niet uit te breiden

DEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.

6 uur geleden
Raad van State keurt verbod op verheerlijking terrorisme niet af

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.

8 uur geleden
Kabinet wil doctorstitel op hbo-niveau mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Na een promotieonderzoek gericht op de praktijk moeten ook hbo'ers een doctorstitel kunnen halen. Dat wil onderwijsminister Rianne Letschert (D66) regelen met een nieuwe wet. Er komen twee nieuwe titels: Professional Doctor (PD) en Engineering Doctor (EngD). Die laatste is voor technologische ontwerptrajecten aan universiteiten.

10 uur geleden
Progressief Nederland meldt 1500 aanmeldingen na twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.

1 dag geleden