Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook meerderheid Eerste Kamer lijkt pensioenwet te steunen

Ook meerderheid Eerste Kamer lijkt pensioenwet te steunen

DEN HAAG (ANP) - De pensioenwet, die de basis legt voor een van de grootste sociale herzieningen in de afgelopen decennia, lijkt ook in de Eerste Kamer op genoeg steun te kunnen rekenen. De coalitiepartijen spraken zich al positief uit en ondanks enkele twijfels lijken ook PvdA en GroenLinks, net als in de Tweede Kamer, hun steun uit te spreken voor de wet.

Pensioenminister Carola Schouten deed tijdens het debat dinsdag toezeggingen en beloftes om zorgen van de senatoren weg te nemen. Verschillende partijen, waaronder coalitiepartij CDA, vinden dat de deadline van 2027 te vroeg komt voor pensioenfondsen om over te gaan op het nieuwe stelsel. Aan het begin van het debat zei Schouten al bereid te zijn die datum een jaar op te schuiven.

Bovendien komt er, ook een suggestie van het CDA, een regeringscommissaris die moet toezien op de overstap naar een nieuw stelsel. Deze regeringscommissaris kijkt op bepaalde momenten ook of verder uitstel nodig is.

Zware beroepen

GroenLinks-senator Roel van Gurp was gerustgesteld omdat pensioenminister Carola Schouten "als een pitbull" bovenop het wegwerken van de 'witte vlek' blijft zitten. Hij doelt daarmee op het verminderen van het aantal werkenden dat geen pensioen opbouwt.

PvdA'er Ferd Crone maakte zich aan het begin van het debat onder meer zorgen over de uitzondering voor zware beroepen. Een regeling zorgt er nu voor dat mensen die zwaar werk verrichten eerder met pensioen kunnen, maar die loopt in 2025 af. Die regeling moet worden verlengd of er moet een alternatief komen, benadrukte de sociaaldemocraat. Maar over het algemeen is de nieuwe wet een verbetering ten opzichte van het huidige stelsel, vindt hij. "De oude wet was slecht."

Verschillende senatoren waren hoe dan ook tevreden met de beantwoording van Schouten en de toezeggingen die zij deed. Ook Tiny Kox (SP), een van de felste tegenstanders van de wet, zei dat in het debat "vooruitgang was geboekt".

Meer uit Politiek

VVD houdt vol: begrotingsregels niet oprekken voor investeringen

DEN HAAG (ANP) - De VVD voelt er nog altijd weinig voor om investeringen in het toekomstige verdienvermogen van de economie te financieren door de staatsschuld te laten oplopen. Dat heeft Wendy van Eijk, de financiële specialist van de VVD-fractie in de Tweede Kamer, gezegd tijdens het debat over de najaarsnota.

15 uur geleden
Hoge rechter geeft Van Weel gelijk in zaak Ethiopische vrouw

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State geeft demissionair asielminister David van Weel (VVD) gelijk in een rechtszaak die is aangespannen door een Ethiopische asielzoeker. De vrouw vroeg in 2022 asiel aan in Nederland, omdat ze bang was voor geweld in de Ethiopische regio Tigray. Maar volgens Van Weel was in de stad in die regio waar zij vandaan kwam, namelijk Mek'ele, geen sprake van willekeurig geweld en gewapend conflict. Dat heeft hij volgens de hoge bestuursrechter voldoende onderbouwd.

16 uur geleden
CU: steun aan kabinet vraagt 'zelfbeheersing' op ethische thema's

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie blijft bereid constructief samen te werken met het toekomstige kabinet, maar dat moet dan wel "zelfbeheersing" betrachten bij kwesties die voor die partij belangrijk zijn. Dat heeft partijleider Mirjam Bikker gezegd na afloop van een gesprek met informateur Rianne Letschert. Zij doelde met name op medisch-ethische wetgeving en de vrijheid van christelijke scholen.

16 uur geleden
Kabinet wil VOG voor ambtenaren die paspoorten uitgeven

DEN HAAG (ANP) - Gemeenteambtenaren die paspoorten en identiteitskaarten uitgeven, moeten een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) hebben, vindt het kabinet. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB) wil daarom de regels aanpassen. De aanscherping is bedoeld om fraude te voorkomen en moet ook voor uitzendkrachten gaan gelden.

21 uur geleden
Schoof vindt gebruik tegoeden zonder steun Belgen zeer ongewenst

DEN HAAG (ANP) - Het zou "zeer ongewenst" zijn als de Europese Unie zonder instemming van België gebruik gaat maken van bevroren Russische tegoeden. Dat zei demissionair premier Dick Schoof dinsdag in een debat over de EU-top later deze week waar een besluit valt over financiële steun aan Oekraïne voor de komende twee jaar.

1 dag geleden
Informateur spreekt met leiders kleinere fracties

DEN HAAG (ANP) - Informateur Rianne Letschert spreekt woensdag met de leiders van zeven kleinere fracties. Het gaat om de fractievoorzitters van de ChristenUnie, Volt, DENK, Partij voor de Dieren, BBB, SGP en SP. Tussendoor en ook 's avonds overlegt ze met de leiders van D66, CDA en VVD.

1 dag geleden
Tweede Kamer: geen steun voor militaire actie VS bij Venezuela

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft dinsdag meerdere moties aangenomen waarin staat dat Nederland de Amerikaanse militaire acties in het Caribisch gebied niet moet steunen. De Kamer wil niet dat Nederland militaire steun biedt, helpt bij de voorbereidingen of inlichtingen deelt met de Verenigde Staten. Ook heeft de Kamer militaire steun voor het Caribische deel van het koninkrijk uitgesproken.

1 dag geleden