Ook meerderheid Eerste Kamer lijkt pensioenwet te steunen
DEN HAAG (ANP) - De pensioenwet, die de basis legt voor een van de grootste sociale herzieningen in de afgelopen decennia, lijkt ook in de Eerste Kamer op genoeg steun te kunnen rekenen. De coalitiepartijen spraken zich al positief uit en ondanks enkele twijfels lijken ook PvdA en GroenLinks, net als in de Tweede Kamer, hun steun uit te spreken voor de wet.
Pensioenminister Carola Schouten deed tijdens het debat dinsdag toezeggingen en beloftes om zorgen van de senatoren weg te nemen. Verschillende partijen, waaronder coalitiepartij CDA, vinden dat de deadline van 2027 te vroeg komt voor pensioenfondsen om over te gaan op het nieuwe stelsel. Aan het begin van het debat zei Schouten al bereid te zijn die datum een jaar op te schuiven.
Bovendien komt er, ook een suggestie van het CDA, een regeringscommissaris die moet toezien op de overstap naar een nieuw stelsel. Deze regeringscommissaris kijkt op bepaalde momenten ook of verder uitstel nodig is.
Zware beroepen
GroenLinks-senator Roel van Gurp was gerustgesteld omdat pensioenminister Carola Schouten "als een pitbull" bovenop het wegwerken van de 'witte vlek' blijft zitten. Hij doelt daarmee op het verminderen van het aantal werkenden dat geen pensioen opbouwt.
PvdA'er Ferd Crone maakte zich aan het begin van het debat onder meer zorgen over de uitzondering voor zware beroepen. Een regeling zorgt er nu voor dat mensen die zwaar werk verrichten eerder met pensioen kunnen, maar die loopt in 2025 af. Die regeling moet worden verlengd of er moet een alternatief komen, benadrukte de sociaaldemocraat. Maar over het algemeen is de nieuwe wet een verbetering ten opzichte van het huidige stelsel, vindt hij. "De oude wet was slecht."
Verschillende senatoren waren hoe dan ook tevreden met de beantwoording van Schouten en de toezeggingen die zij deed. Ook Tiny Kox (SP), een van de felste tegenstanders van de wet, zei dat in het debat "vooruitgang was geboekt".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de Tweede Kamer steunt het besluit van het kabinet om het marineschip Zr. Ms. Evertsen naar het oosten van de Middellandse Zee te sturen voor een defensieve missie om Cyprus en NAVO-bondgenoten te beschermen. Dat bleek woensdag tijdens een debat in de Tweede Kamer.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 deelt de zorgen van veel oppositiepartijen over de gevolgen van de voorgenomen bezuinigingen op de sociale zekerheid voor met name gehandicapten en chronisch zieken. De partij werd daar hard op aangevallen in een Kamerdebat over de begroting van het ministerie van Sociale Zaken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de komende gemeenteraadsverkiezingen komen de lokale partijen weer als grootste uit de bus, verwacht onderzoeksbureau Ipsos I&O. Van de landelijke partijen maakt GroenLinks-PvdA kans om de grootste te worden, denkt het bureau.
14 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.
1 dag geleden