Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS

Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS

CHICAGO (ANP/AFP) - McDonald's schroeft een aantal initiatieven rond diversiteit terug. Daarmee voegt de fastfoodketen zich bij Amerikaanse bedrijven die eerder hun beleid op het gebied van diversiteit en inclusie hebben aangepast, zoals de doe-het-zelfketen Lowe's, whiskymaker Brown-Forman, bekend van het merk Jack Daniel's, motorfabrikant Harley-Davidson en landbouwmachinemaker Deere.

De fastfoodketen meldt niet langer bepaalde doelen voor meer diversiteit te stellen, wat volgens Amerikaanse media neerkomt op het schrappen van specifieke doelen voor meer diversiteit bij hogergeplaatste functies. In plaats daarvan wil McDonald's volgens een open brief aan werknemers doorgaan met het "integreren van inclusiepraktijken" in het bedrijf door bijvoorbeeld de diversiteit onder werknemers en leveranciers te blijven vergroten en jaarlijks informatie hierover te blijven delen met het bestuur en medewerkers.

Ook vraagt McDonald's zijn leveranciers niet meer om zich te houden aan bepaalde doelen rond diversiteit, inclusie en gelijkheid en trekt de keten zich terug uit externe onderzoeken die de diversiteit bij bedrijven meten.

Campagne

Amerikaanse bedrijven hebben hun initiatieven rond diversiteit, gelijkheid en inclusie teruggeschroefd na een campagne van de bekende activist Robby Starbuck tegen zogenoemde 'woke' bedrijven. McDonald's zegt het besluit te hebben genomen vanwege onder meer "het veranderende landschap" rond deze thema's en een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof in juni 2023. Het Hooggerechtshof maakte toen een einde aan positieve discriminatie bij universiteitstoelatingen.

Verder heeft McDonald's een interne campagne opgezet die ervoor moet zorgen dat alle werknemers elkaar met respect en eerlijkheid behandelen. Met de aanpassingen hoopt de fastfoodketen meer te kunnen groeien.

Vooruitgang

In de brief stelt McDonald's in 2024 in de VS vooruitgang te hebben geboekt bij het halen van bepaalde doelen. Zo kwamen ruim drie op de tien leidinggevenden afgelopen jaar uit een minderheidsgroep en is er gendergelijkheid bereikt in de salarissen. Het doel om een kwart van de uitgaven te spenderen aan leveranciers met eigenaren uit verschillende groepen haalt het bedrijf eind dit jaar al, drie jaar eerder dan gepland.

Een woordvoerster van McDonald's in Nederland meldt dat de aanpassingen alleen in de VS spelen. "In Nederland monitoren we vanwege privacywetgeving niet welke nationaliteiten bij ons werkzaam zijn", meldt ze.

Meer uit Financieel

Wall Street en goud flink omhoog, dollar en bitcoin minder waard

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn in 2025 flink gestegen, ondanks de handelsstrijd van president Donald Trump en andere geopolitieke onrust. Dat komt vooral door de onverzadigbare honger van beleggers naar AI-aandelen. Verder werden goud en zilver flink meer waard. Wel kende de dollar de sterkste waardedaling sinds 2017. Ook de bitcoin lukte het niet om zijn waarde vast te houden.

10 uur geleden
Tesla wil productie in Duitse fabriek verder opvoeren

BERLIJN (ANP) - Tesla is van plan de productie in zijn Duitse fabriek, nabij Berlijn, in 2026 te verhogen, ondanks de moeilijke situatie op de markt in Duitsland. De productie is dit jaar ook al elk kwartaal volgens plan gegroeid, heeft fabrieksdirecteur André Thierig gezegd in een interview met het Duitse persbureau dpa.

14 uur geleden
Verkoop vuurwerk naar recordbedrag van 129 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De verkoop van vuurwerk in Nederland is dit jaar naar een recordbedrag gestegen van ongeveer 129 miljoen euro. Dat meldt voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN). Daarmee werd het record van circa 118 miljoen euro van vorig jaar verbroken.

15 uur geleden
Olieprijzen in 2025 sterkst gedaald sinds coronapandemie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dit jaar het sterkst gedaald sinds de beginfase van de coronapandemie in 2020. Ook aan de pomp in Nederland gingen de prijzen iets omlaag, maar bij lange na niet zoveel als de olieprijzen. Toch kan het hier op oudejaarsdag druk zijn bij tankstations, omdat de accijnzen met de jaarwisseling omhooggaan. Dan wordt tanken in een klap weer wat duurder.

16 uur geleden
Wall Street opent licht lager op laatste dag sterk beursjaar 2025

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag licht lager begonnen aan de laatste dag van 2025. Ondanks dat Wall Street de kerstrally van vorige week niet wist voort te zetten, stevenen de beursgraadmeters af op forse koerswinsten over het hele jaar. Dat werd gekenmerkt door de handelsoorlog van president Donald Trump en de euforie en bubbelvrees rond kunstmatige intelligentie (AI).

17 uur geleden
Grote Belgische spoorstaking dreigt in januari

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In België dreigt in januari een grote spoorstaking. Vakbonden willen een hele werkweek staken, van maandag 26 tot vrijdag 30 januari, hebben ze woensdag aangekondigd.

17 uur geleden
AEX-index sluit bewogen beursjaar 2025 vlak af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft woensdag het bewogen beursjaar 2025 onveranderd afgesloten. Het jaar stond vooral in het teken van de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump, de opkomst van kunstmatige intelligentie en geopolitieke spanningen. Een sterke eindejaarsrally zat er dit jaar niet in. Beleggers namen weinig risico aan het einde van het positieve beursjaar.

19 uur geleden