Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS

Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS

CHICAGO (ANP/AFP) - McDonald's schroeft een aantal initiatieven rond diversiteit terug. Daarmee voegt de fastfoodketen zich bij Amerikaanse bedrijven die eerder hun beleid op het gebied van diversiteit en inclusie hebben aangepast, zoals de doe-het-zelfketen Lowe's, whiskymaker Brown-Forman, bekend van het merk Jack Daniel's, motorfabrikant Harley-Davidson en landbouwmachinemaker Deere.

De fastfoodketen meldt niet langer bepaalde doelen voor meer diversiteit te stellen, wat volgens Amerikaanse media neerkomt op het schrappen van specifieke doelen voor meer diversiteit bij hogergeplaatste functies. In plaats daarvan wil McDonald's volgens een open brief aan werknemers doorgaan met het "integreren van inclusiepraktijken" in het bedrijf door bijvoorbeeld de diversiteit onder werknemers en leveranciers te blijven vergroten en jaarlijks informatie hierover te blijven delen met het bestuur en medewerkers.

Ook vraagt McDonald's zijn leveranciers niet meer om zich te houden aan bepaalde doelen rond diversiteit, inclusie en gelijkheid en trekt de keten zich terug uit externe onderzoeken die de diversiteit bij bedrijven meten.

Campagne

Amerikaanse bedrijven hebben hun initiatieven rond diversiteit, gelijkheid en inclusie teruggeschroefd na een campagne van de bekende activist Robby Starbuck tegen zogenoemde 'woke' bedrijven. McDonald's zegt het besluit te hebben genomen vanwege onder meer "het veranderende landschap" rond deze thema's en een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof in juni 2023. Het Hooggerechtshof maakte toen een einde aan positieve discriminatie bij universiteitstoelatingen.

Verder heeft McDonald's een interne campagne opgezet die ervoor moet zorgen dat alle werknemers elkaar met respect en eerlijkheid behandelen. Met de aanpassingen hoopt de fastfoodketen meer te kunnen groeien.

Vooruitgang

In de brief stelt McDonald's in 2024 in de VS vooruitgang te hebben geboekt bij het halen van bepaalde doelen. Zo kwamen ruim drie op de tien leidinggevenden afgelopen jaar uit een minderheidsgroep en is er gendergelijkheid bereikt in de salarissen. Het doel om een kwart van de uitgaven te spenderen aan leveranciers met eigenaren uit verschillende groepen haalt het bedrijf eind dit jaar al, drie jaar eerder dan gepland.

Een woordvoerster van McDonald's in Nederland meldt dat de aanpassingen alleen in de VS spelen. "In Nederland monitoren we vanwege privacywetgeving niet welke nationaliteiten bij ons werkzaam zijn", meldt ze.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders AkzoNobel stemmen in met fusie met Axalta

AMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.

18 minuten geleden
Nederland steunt kandidatuur Klaas Knot voor voorzitterschap ECB

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid steunt de eventuele kandidatuur van Klaas Knot als opvolger van Christine Lagarde als voorzitter van de Europese Centrale Bank. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Financiën na berichtgeving van persbureau Bloomberg.

49 minuten geleden
Beurskoers SpaceX onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, was woensdag een flinke daler op de aandelenbeurzen in New York. SpaceX kwam dinsdag nabeurs voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met cijfers naar buiten. Daaruit bleek dat SpaceX de investeringen in vooral AI-infrastructuur flink heeft verhoogd in het afgelopen kwartaal, naar meer dan 18 miljard dollar.

1 uur geleden
Toenemende concurrentie in Brazilië remt groei Uber

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Uber kampt met toenemende concurrentie in Brazilië, de grootste markt van de taxidienst en maaltijdbezorger. Chinese bedrijven als Didi en Meituan investeren er fors, waardoor de concurrentiestrijd niet alleen om klanten, maar ook om bezorgers verder is opgelaaid. Didi is een Chinese taxi-app en Meituan een maaltijdbezorger.

2 uur geleden
Deal Disney en TikTok over gebruik Disneyfiguren in filmpjes

BURBANK (ANP/AFP/RTR) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft een akkoord gesloten met TikTok over het gebruik van Disneyfiguren in filmpjes op het populaire videoplatform. Hierdoor kunnen TikTokkers personages en scènes uit Disneyfilms en -tv-shows gebruiken in hun korte video's.

3 uur geleden
Hogere resultaten Walt Disney dankzij pretparken en streaming

BURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet en winst geboekt, geholpen door meer gasten in zijn pretparken en aan boord van de cruiseschepen van het bedrijf. Ook de inkomsten uit streamingdiensten namen toe.

3 uur geleden
Warmterekening deel huishoudens gaat mogelijk fors omhoog

DEN HAAG (ANP) - De helft van de huishoudens die zijn aangesloten op een warmtenet gaat mogelijk meer, en soms veel meer, betalen om hun huis te verwarmen. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Warmtenetten voorzien 700.000 huishoudens in Nederland.

3 uur geleden