Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS

Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS

CHICAGO (ANP/AFP) - McDonald's schroeft een aantal initiatieven rond diversiteit terug. Daarmee voegt de fastfoodketen zich bij Amerikaanse bedrijven die eerder hun beleid op het gebied van diversiteit en inclusie hebben aangepast, zoals de doe-het-zelfketen Lowe's, whiskymaker Brown-Forman, bekend van het merk Jack Daniel's, motorfabrikant Harley-Davidson en landbouwmachinemaker Deere.

De fastfoodketen meldt niet langer bepaalde doelen voor meer diversiteit te stellen, wat volgens Amerikaanse media neerkomt op het schrappen van specifieke doelen voor meer diversiteit bij hogergeplaatste functies. In plaats daarvan wil McDonald's volgens een open brief aan werknemers doorgaan met het "integreren van inclusiepraktijken" in het bedrijf door bijvoorbeeld de diversiteit onder werknemers en leveranciers te blijven vergroten en jaarlijks informatie hierover te blijven delen met het bestuur en medewerkers.

Ook vraagt McDonald's zijn leveranciers niet meer om zich te houden aan bepaalde doelen rond diversiteit, inclusie en gelijkheid en trekt de keten zich terug uit externe onderzoeken die de diversiteit bij bedrijven meten.

Campagne

Amerikaanse bedrijven hebben hun initiatieven rond diversiteit, gelijkheid en inclusie teruggeschroefd na een campagne van de bekende activist Robby Starbuck tegen zogenoemde 'woke' bedrijven. McDonald's zegt het besluit te hebben genomen vanwege onder meer "het veranderende landschap" rond deze thema's en een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof in juni 2023. Het Hooggerechtshof maakte toen een einde aan positieve discriminatie bij universiteitstoelatingen.

Verder heeft McDonald's een interne campagne opgezet die ervoor moet zorgen dat alle werknemers elkaar met respect en eerlijkheid behandelen. Met de aanpassingen hoopt de fastfoodketen meer te kunnen groeien.

Vooruitgang

In de brief stelt McDonald's in 2024 in de VS vooruitgang te hebben geboekt bij het halen van bepaalde doelen. Zo kwamen ruim drie op de tien leidinggevenden afgelopen jaar uit een minderheidsgroep en is er gendergelijkheid bereikt in de salarissen. Het doel om een kwart van de uitgaven te spenderen aan leveranciers met eigenaren uit verschillende groepen haalt het bedrijf eind dit jaar al, drie jaar eerder dan gepland.

Een woordvoerster van McDonald's in Nederland meldt dat de aanpassingen alleen in de VS spelen. "In Nederland monitoren we vanwege privacywetgeving niet welke nationaliteiten bij ons werkzaam zijn", meldt ze.

Meer uit Financieel

SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

51 minuten geleden
Trump: VS klaar om olie-ontheffingen Rusland te laten verlopen

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten binnenkort weer sancties kunnen opleggen op Russische olie. Die uitspraak deed de Amerikaanse president dinsdag tijdens de G7-top in Frankrijk. Washington had eerder een tijdelijke ontheffing van sancties voor Russische olieladingen die al op zee waren verleend en vervolgens verlengd.

53 minuten geleden
Wall Street begint voorzichtig na opmars, SpaceX opnieuw hoger

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag voorzichtig begonnen, na de sterke opmars een dag eerder. Het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran bleef zorgen voor optimisme. Het gebrek aan details van het akkoord, dat naar verwachting vrijdag wordt ondertekend, zorgde wel voor enige terughoudendheid.

54 minuten geleden
SpaceX koopt AI-start-up Cursor voor 60 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX koopt in een aandelendeal van 60 miljard dollar het bedrijf Cursor, dat actief is met de ontwikkeling van AI-hulpmiddelen voor programmeren. In april werd al bekend dat SpaceX die start-up wilde overnemen. Het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk ging afgelopen vrijdag naar de beurs in New York.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Saudi-Arabië en Dubai tot in augustus

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft de vluchten naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai langer opgeschort vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij meldt dinsdag tot en met 9 augustus niet daarnaartoe te vliegen.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt in met tariefverlaging voor VS

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met het verlagen van invoerrechten op veel Amerikaanse goederen. Daardoor kan de Europese Unie zich aan haar verplichtingen uit een vorig jaar gesloten handelsakkoord houden. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde met een tariefverhoging als dit niet op tijd was gebeurd.

3 uur geleden
Hof geeft vakbonden gelijk: Temper-werkers zijn uitzendkrachten

AMSTERDAM (ANP) - Vakbonden hebben een juridische overwinning geboekt in de langslepende discussie over schijnzelfstandigheid. Het gerechtshof in Amsterdam heeft in een zaak tussen FNV, CNV en Temper bepaald dat er sprake is van een uitzendovereenkomst tussen Temper en mensen die werkzaamheden verrichten via het onlineplatform.

4 uur geleden