Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS
CHICAGO (ANP/AFP) - McDonald's schroeft een aantal initiatieven rond diversiteit terug. Daarmee voegt de fastfoodketen zich bij Amerikaanse bedrijven die eerder hun beleid op het gebied van diversiteit en inclusie hebben aangepast, zoals de doe-het-zelfketen Lowe's, whiskymaker Brown-Forman, bekend van het merk Jack Daniel's, motorfabrikant Harley-Davidson en landbouwmachinemaker Deere.
De fastfoodketen meldt niet langer bepaalde doelen voor meer diversiteit te stellen, wat volgens Amerikaanse media neerkomt op het schrappen van specifieke doelen voor meer diversiteit bij hogergeplaatste functies. In plaats daarvan wil McDonald's volgens een open brief aan werknemers doorgaan met het "integreren van inclusiepraktijken" in het bedrijf door bijvoorbeeld de diversiteit onder werknemers en leveranciers te blijven vergroten en jaarlijks informatie hierover te blijven delen met het bestuur en medewerkers.
Ook vraagt McDonald's zijn leveranciers niet meer om zich te houden aan bepaalde doelen rond diversiteit, inclusie en gelijkheid en trekt de keten zich terug uit externe onderzoeken die de diversiteit bij bedrijven meten.
Campagne
Amerikaanse bedrijven hebben hun initiatieven rond diversiteit, gelijkheid en inclusie teruggeschroefd na een campagne van de bekende activist Robby Starbuck tegen zogenoemde 'woke' bedrijven. McDonald's zegt het besluit te hebben genomen vanwege onder meer "het veranderende landschap" rond deze thema's en een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof in juni 2023. Het Hooggerechtshof maakte toen een einde aan positieve discriminatie bij universiteitstoelatingen.
Verder heeft McDonald's een interne campagne opgezet die ervoor moet zorgen dat alle werknemers elkaar met respect en eerlijkheid behandelen. Met de aanpassingen hoopt de fastfoodketen meer te kunnen groeien.
Vooruitgang
In de brief stelt McDonald's in 2024 in de VS vooruitgang te hebben geboekt bij het halen van bepaalde doelen. Zo kwamen ruim drie op de tien leidinggevenden afgelopen jaar uit een minderheidsgroep en is er gendergelijkheid bereikt in de salarissen. Het doel om een kwart van de uitgaven te spenderen aan leveranciers met eigenaren uit verschillende groepen haalt het bedrijf eind dit jaar al, drie jaar eerder dan gepland.
Een woordvoerster van McDonald's in Nederland meldt dat de aanpassingen alleen in de VS spelen. "In Nederland monitoren we vanwege privacywetgeving niet welke nationaliteiten bij ons werkzaam zijn", meldt ze.
Meer uit Financieel
RIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
11 minuten geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Veel automobilisten in Nederland bezuinigen om de gestegen brandstofprijzen te kunnen betalen. Dat meldt de ANWB na een onderzoek in juli onder ruim duizend autorijders. Daaruit komt naar voren dat bijna een kwart van de automobilisten veel last heeft van de gestegen brandstofprijzen en meer dan de helft een beetje.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
10 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
12 uur geleden