Ook McDonald's schroeft initiatieven rond diversiteit terug in VS
CHICAGO (ANP/AFP) - McDonald's schroeft een aantal initiatieven rond diversiteit terug. Daarmee voegt de fastfoodketen zich bij Amerikaanse bedrijven die eerder hun beleid op het gebied van diversiteit en inclusie hebben aangepast, zoals de doe-het-zelfketen Lowe's, whiskymaker Brown-Forman, bekend van het merk Jack Daniel's, motorfabrikant Harley-Davidson en landbouwmachinemaker Deere.
De fastfoodketen meldt niet langer bepaalde doelen voor meer diversiteit te stellen, wat volgens Amerikaanse media neerkomt op het schrappen van specifieke doelen voor meer diversiteit bij hogergeplaatste functies. In plaats daarvan wil McDonald's volgens een open brief aan werknemers doorgaan met het "integreren van inclusiepraktijken" in het bedrijf door bijvoorbeeld de diversiteit onder werknemers en leveranciers te blijven vergroten en jaarlijks informatie hierover te blijven delen met het bestuur en medewerkers.
Ook vraagt McDonald's zijn leveranciers niet meer om zich te houden aan bepaalde doelen rond diversiteit, inclusie en gelijkheid en trekt de keten zich terug uit externe onderzoeken die de diversiteit bij bedrijven meten.
Campagne
Amerikaanse bedrijven hebben hun initiatieven rond diversiteit, gelijkheid en inclusie teruggeschroefd na een campagne van de bekende activist Robby Starbuck tegen zogenoemde 'woke' bedrijven. McDonald's zegt het besluit te hebben genomen vanwege onder meer "het veranderende landschap" rond deze thema's en een uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof in juni 2023. Het Hooggerechtshof maakte toen een einde aan positieve discriminatie bij universiteitstoelatingen.
Verder heeft McDonald's een interne campagne opgezet die ervoor moet zorgen dat alle werknemers elkaar met respect en eerlijkheid behandelen. Met de aanpassingen hoopt de fastfoodketen meer te kunnen groeien.
Vooruitgang
In de brief stelt McDonald's in 2024 in de VS vooruitgang te hebben geboekt bij het halen van bepaalde doelen. Zo kwamen ruim drie op de tien leidinggevenden afgelopen jaar uit een minderheidsgroep en is er gendergelijkheid bereikt in de salarissen. Het doel om een kwart van de uitgaven te spenderen aan leveranciers met eigenaren uit verschillende groepen haalt het bedrijf eind dit jaar al, drie jaar eerder dan gepland.
Een woordvoerster van McDonald's in Nederland meldt dat de aanpassingen alleen in de VS spelen. "In Nederland monitoren we vanwege privacywetgeving niet welke nationaliteiten bij ons werkzaam zijn", meldt ze.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het aan het begin van de nieuwe handelsweek voorzichtig aan, na de koerswinsten van vorige week. Ze stelden zich terughoudend op in aanloop naar kwartaalcijfers van grote banken als JP Morgan Chase, Citigroup en Morgan Stanley deze week. Er zijn ook belangrijke cijfers uit de chipsector op komst. Zowel chipmachinemaker ASML als de grote Taiwanese chipfabrikant TSMC delen hoe het afgelopen kwartaal is verlopen. De beurshandel in New York stond maandag ook onder druk door een stijging van de olieprijzen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.
3 uur geledenMENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.
5 uur geledenZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.
6 uur geleden