Ook mannen van 44 en 63 uit Den Haag omgekomen aan de Tarwekamp
DEN HAAG (ANP) - Het vijfde en zesde slachtoffer die door de explosies en brand aan de Tarwekamp zijn omgekomen zijn mannen van 44 en 63 jaar uit Den Haag. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
Eerder werd al bekend dat drie mensen uit eenzelfde gezin om het leven zijn gekomen. Het gaat om een 45-jarige vader, de 41-jarige moeder en de 17-jarige dochter uit Den Haag. Alleen het 8-jarige zoontje van het gezin heeft het overleefd. Onder de doden is ook een man van 31 jaar uit Voorburg.
Het zoeken naar slachtoffers is maandag afgerond. Aan het einde van de middag meldde de politie dat nu eerst de omliggende panden gestut gaan worden vanwege instortingsgevaar. Daarna zal een groot forensisch sporenonderzoek plaatsvinden.
De explosies waren zaterdagochtend. Het is nog onduidelijk waar ze door zijn veroorzaakt, maar de politie houdt rekening met een misdrijf. Er zijn geen aanwijzingen dat er aan de Tarwekamp een drugslab zat. De politie heeft aangegeven dat vlak na de explosies een auto hard is weggereden en is op zoek naar tips over het voertuig.
Meer uit Binnenland
HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over schade of andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
14 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De brandweer in Utrecht heeft de brand in het centrum van de stad onder controle. Dat heeft de veiligheidsregio in de loop van de avond gemeld. Een woordvoerder laat weten dat nu de zoektocht kan beginnen naar mensen die eventueel nog onder het puin liggen.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tot nu toe zijn vier mensen gewond geraakt bij de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Niemand raakte zwaargewond, meldde burgemeester Sharon Dijksma donderdagavond tijdens een persmoment.
31 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De bewoners van de ingestorte panden in Utrecht waren op het moment van de explosie niet thuis. Dat laat de woordvoerder van de veiligheidsregio weten. Tot nu toe zijn er ook geen mensen als vermist opgegeven.
51 minuten geledenLESBOS (ANP) - De Nederlandse reddingswerker Pieter Wittenberg is donderdag op het Griekse eiland Lesbos vrijgesproken in de zaak die sinds 2018 tegen hem liep. Ook 23 andere hulpverleners zijn vrijgesproken, meldt de organisatie Human Power, die de rechtszaak heeft gevolgd. Ook Amnesty International maakt melding van de vrijspraak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Slachtofferhulp Nederland is met vijf medewerkers aanwezig op de locatie waar gedupeerden van de explosie in Utrecht worden opgevangen. Dat meldt een woordvoerder.
1 uur geleden