Ook Manchester City naar laatste vier in FA Cup
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft zich als laatste club geplaatst voor de halve finales in de FA Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola was met 2-0 te sterk voor Newcastle United. De jarige Kevin De Bruyne (29) opende de score in de 37e minuut uit een strafschop. Raheem Sterling bracht na ruim een uur de tweede treffer op zijn naam.
City moest eind vorige week afstand doen van de landstitel, die na dertig jaar weer eens in bezit kwam van Liverpool. De ploeg van Guardiola won eerder dit seizoen al wel de League Cup.
Eerder plaatsten Manchester United, Arsenal en Chelsea zich in dit weekeinde voor de halve finales. United won met 2-1 (na verlenging) van Norwich City, Arsenal was met 2-1 te sterk voor Sheffield United en Chelsea versloeg Leicester City met 1-0.
De loting voor de halve finales, tijdens de rust van het duel in Newcastle, leverde de volgende twee topduels op: Manchester United - Chelsea en Arsenal - Manchester City. De wedstrijden staan voor 18 en 19 juli op de agenda.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
31 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).
4 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
10 uur geleden