Ook man uit Urk levend onder puin van Duits hotel gehaald
URK (ANP) - Ook de man uit Urk die onder het puin lag van het ingestorte hotel in de Duitse plaats Kröv, is levend onder het puin vandaan gehaald. Dat bevestigen familieleden van de 26-jarige man aan de lokale krant Het Urkerland. De man wordt naar het ziekenhuis gebracht. Hij is volgens de krant buiten levensgevaar.
Een woordvoerder van de lokale politie bevestigde woensdagmiddag dat de Nederlandse man gered is. Hij is aanspreekbaar, maar de politie kan geen uitspraken doen over de ernst van zijn verwondingen, aldus de woordvoerder. Volgens Het Urkerland heeft de man zijn linkerarm gebroken en liep hij een beschadiging aan zijn slokdarm op. Of hij geopereerd moet worden, wordt nog bekeken.
Eerder werden zijn vrouw (23) en haar jonge kind al onder het puin van het hotel gehaald. De vrouw werkt als redacteur bij Het Urkerland. Volgens de brandweer liep zij lichte verwondingen op. Het kind van ongeveer 2 jaar is fysiek ongedeerd.
Twee doden
De woordvoerder van de Duitse politie bevestigde ook dat er nog twee mensen vastzitten. Deze zijn aanspreekbaar en de politie is in contact met ze, zegt de woordvoerder.
Bij de instorting van het hotel in Kröv aan de Moezel, in de deelstaat Rijnland-Palts, kwamen twee mensen om het leven. Volgens de hulpdiensten is een hele verdieping ingestort en is de rest van het honderden jaren oude gebouw verzakt. Geen muur staat meer recht, zei de brandweer tijdens een persconferentie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) heeft niet kunnen achterhalen wat de oorzaak is geweest van het ongeluk in juli 2024 toen een vliegtuigje neerstortte op de A58 bij Rucphen. Door het ongeluk kwam de piloot, een 67-jarige man uit Roosendaal, om het leven.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De files die dinsdagochtend zijn ontstaan door het winterse weer nemen snel af, meldt Rijkswaterstaat. Alleen in het zuidwesten zijn er nog vertragingen door gladheid. Er staat rond 10.20 uur nog zo'n 50 kilometer file. Rijkswaterstaat benadrukt wel dat nu er minder verkeer is, de weg sneller wit kan worden. "Uiteraard blijven we schuiven en strooien."
49 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) moest in 2025 iets vaker het water op om mensen en dieren te redden dan in 2024. Volgens een woordvoerder was de zomer van 2025 vergelijkbaar met die van 2024, en waren er vaker reddingsacties met schepen waar veel mensen op zaten. Daardoor is het aantal geredde mensen hoger, met 3592 in 2025 tegenover 2987 in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie legt zich neer bij de uitspraak van het gerechtshof in de zogenoemde koffermoordzaak. Het hof sprak in december vier medeverdachten vrij van het medeplegen van de moord op Manuel Alvarez y Pena (29) uit Zwijndrecht en het wegmaken van zijn lichaam. Twee van hen kregen in 2023 nog celstraffen van twintig jaar opgelegd door de rechtbank.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De IT-storing bij de NS is opgelost, waardoor de zogeheten winterdienstregeling vanaf 10.00 uur wordt opgestart. In de regio Amsterdam en Flevoland blijft het treinverkeer ontregeld door wisselstoringen, meldt de NS.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ochtendspits is tot dusver minder druk dan maandag, laat de ANWB weten. Reden is volgens een woordvoerder dat er minder sneeuw valt. Hij waarschuwt wel dat het zeker in het midden van het land nog glad kan zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Studenten van de Universiteit Utrecht (UU) krijgen dinsdag geen onderwijs op locatie. Ook zijn de tentamens geschrapt. Reden zijn de problemen met het openbaar vervoer in de regio.
3 uur geleden