Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook man uit Urk levend onder puin van Duits hotel gehaald

Ook man uit Urk levend onder puin van Duits hotel gehaald

URK (ANP) - Ook de man uit Urk die onder het puin lag van het ingestorte hotel in de Duitse plaats Kröv, is levend onder het puin vandaan gehaald. Dat bevestigen familieleden van de 26-jarige man aan de lokale krant Het Urkerland. De man wordt naar het ziekenhuis gebracht. Hij is volgens de krant buiten levensgevaar.

Een woordvoerder van de lokale politie bevestigde woensdagmiddag dat de Nederlandse man gered is. Hij is aanspreekbaar, maar de politie kan geen uitspraken doen over de ernst van zijn verwondingen, aldus de woordvoerder. Volgens Het Urkerland heeft de man zijn linkerarm gebroken en liep hij een beschadiging aan zijn slokdarm op. Of hij geopereerd moet worden, wordt nog bekeken.

Eerder werden zijn vrouw (23) en haar jonge kind al onder het puin van het hotel gehaald. De vrouw werkt als redacteur bij Het Urkerland. Volgens de brandweer liep zij lichte verwondingen op. Het kind van ongeveer 2 jaar is fysiek ongedeerd.

Twee doden

De woordvoerder van de Duitse politie bevestigde ook dat er nog twee mensen vastzitten. Deze zijn aanspreekbaar en de politie is in contact met ze, zegt de woordvoerder.

Bij de instorting van het hotel in Kröv aan de Moezel, in de deelstaat Rijnland-Palts, kwamen twee mensen om het leven. Volgens de hulpdiensten is een hele verdieping ingestort en is de rest van het honderden jaren oude gebouw verzakt. Geen muur staat meer recht, zei de brandweer tijdens een persconferentie.

Meer uit Binnenland

Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

7 uur geleden
Stichting Anne Frank niet eens met Holocaust-vergelijking in VS

AMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.

9 uur geleden
Meeste ouders eens met helmplicht e-bike, jongeren veel minder

DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.

10 uur geleden
Kwart miljoen euro in Groningse subsidiepot wolfwerende rasters

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen heeft voor het eerst geld vrijgemaakt voor schapen- en geitenhouders die wolfwerende rasters willen plaatsen. In totaal is voor dit jaar 250.000 euro beschikbaar. Voor elke aanvrager geldt een minimumbedrag van 570 euro en een maximumbedrag van 30.000 euro.

10 uur geleden
Natuur & Milieu blij met 'wijs besluit' Kamer over A27

DEN HAAG (ANP) - Natuur & Milieu is "ongelofelijk blij" dat de meerderheid van de Tweede Kamer zich schaart achter het alternatieve plan voor de A27 bij Amelisweerd, waardoor geen bos hoeft te worden gekapt. De milieuorganisatie noemt het een "wijs besluit" en ziet daarin ook een mooi voorbeeld voor andere grote infrastructurele projecten.

10 uur geleden
NS past dienstregeling in noorden aan om verwachte sneeuw en ijs

UTRECHT (ANP) - De NS neemt voorzorgsmaatregelen in het noorden van het land omdat daar sneeuw en ijzel worden verwacht. Mensen die van en naar Groningen, Friesland en Drenthe reizen, moeten woensdagochtend daarom een keer extra overstappen in Zwolle.

10 uur geleden
F-35's oefenen 'voor oorlog' tussen de toeristen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - F-35-gevechtsvliegtuigen hebben dinsdag voor het eerst vanaf Schiphol gevlogen. De F-35's oefenden voor oorlogstijd vanaf Nederlands belangrijkste burgerluchthaven, terwijl de normale passagiers- en vrachtvluchten gewoon doorgingen. Zonder enige overlast, zegt Schiphol, op het "ongelooflijke lawaai" van de straaljagers na.

10 uur geleden