Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook maandag minder treinen Sittard-Maastricht door verzakt spoor

Ook maandag minder treinen Sittard-Maastricht door verzakt spoor

UTRECHT (ANP) - De verzakking die zondagochtend door zware regenval ontstond bij het spoor tussen Sittard en Maastricht is nog niet verholpen. Een woordvoerster van ProRail laat maandag weten dat de schade "best wel groot" is en dat momenteel met een ingenieursbureau en een aannemer wordt gekeken hoe en wanneer die kan worden hersteld.

Door de verzakking rijden er tussen Sittard en Maastricht al een dag veel minder treinen. Op beelden is te zien dat er bij het spoor ter hoogte van Lutterade in Geleen een gat in de ondergrond is ontstaan tussen de rails en de hekken naast het spoor. Ook zijn de stenen naast het spoor, de zogeheten ballast, verschoven en is een fietstunnel onder water gelopen.

Op een van de twee sporen kunnen nog treinen rijden, maar die gaan wel langzamer dan normaal. Om de beperkingen op het spoor op te vangen, zijn ook snelbussen ingezet.

Als de herstelwerkzaamheden beginnen, moeten de sporen "buiten dienst" zijn, laat de woordvoerster van ProRail weten. Dat betekent dat gedurende die werkzaamheden helemaal geen treinverkeer mogelijk is tussen Sittard en Maastricht. In de regel probeert ProRail dat soort werkzaamheden waar mogelijk in de nacht te plannen, aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Toch subsidie voor CO2-opslag in buitenland

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven kunnen dit jaar toch subsidie aanvragen voor CO2-opslag in het buitenland. Klimaatminister Sophie Hermans had in februari aangekondigd dat ze de zogeheten Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie en Klimaattransitie (SDE++) niet zou inzetten voor buitenlandse opslag van CO2. In een brief aan de Tweede Kamer is ze daarop teruggekomen vanwege Europese staatssteunregels.

2 uur geleden
NVWA en politie grijpen in bij illegale slachterijen

UTRECHT (ANP) - De NVWA en de politie hebben vrijdag ingegrepen bij een illegale slachterij op een boerderij in Noord-Limburg. Daar troffen medewerkers vier schapenkarkassen aan en heel veel slachtafval, meldt de NVWA. Acht nog levende schapen zijn overgedragen aan de dierenwelzijnsorganisatie die opvang voor ze zoekt. Dit Comité Dierennoodhulp heeft daarover afspraken met de NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit).

6 uur geleden
Rijksadviseur: draai bezuiniging nationale parken terug

DEN HAAG (ANP) - Draai de bezuiniging op nationale parken terug. Die oproep doet Rijksadviseur Noël van Dooren in een brief aan BBB-staatssecretaris Jean Rummenie (Natuur). Hij zegt "volledig overvallen" te zijn en noemt de bezuiniging "onverstandig en onbegrijpelijk".

7 uur geleden
Douane vindt 1100 kilo coke in haven van Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - De douane heeft woensdag in de haven van Vlissingen 1102 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten verstopt in een lading fruit, meldt het Openbaar Ministerie, dat de waarde ervan schat op zo'n 27,5 miljoen euro.

21 uur geleden
Politie krijgt opnieuw meer tijd om problemen C2000 op te lossen

DEN HAAG (ANP) - De politie krijgt opnieuw meer tijd van de Arbeidsinspectie om de problemen met het communicatiesysteem te verhelpen. Het systeem C2000 werkt niet goed en de politie moest van de inspectie eigenlijk voor 7 juni zorgen dat de problemen die dat oplevert waren verholpen, anders moest een dwangsom worden betaald.

21 uur geleden
Organisaties willen onderzoek naar vliegtuiguitstoot en kanker

AMSTERDAM (ANP) - Kan blootstelling aan de uitstoot van vliegtuigen de kans vergroten dat iemand kanker krijgt? Een grote groep organisaties vraagt de Tweede Kamer om daar onafhankelijk onderzoek naar te laten doen. De initiatiefnemers willen "dat de gezondheid van duizenden werknemers op en rond Schiphol serieus genomen wordt".

22 uur geleden
Grootste drukte op de wegen voorbij

DEN HAAG (ANP) - De grootste drukte op de wegen is voorbij, melden de ANWB en Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt vrijdagmiddag stond er ruim 1000 kilometer file op de A- en N-wegen. Volgens Rijkswaterstaat was het op de snelwegen met 670 kilometer op het drukste moment de op twee na drukste spits van het jaar.

22 uur geleden