Ook luchthaven Schiphol sluit Citrix-servers af
SCHIPHOL (ANP) - Ook luchthaven Schiphol heeft de toegang tot zijn Citrix-servers uitgeschakeld, nadat Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en tientallen andere gemeenten soortgelijke maatregelen namen. In de beveiliging van Citrix-systemen zit een zwakke plek, waardoor het risico op hacks groot is.
"We hebben advies om de servers af te sluiten opgevolgd", verwijst een woordvoerder naar een oproep van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid. "Personeel dat vanuit huis zou werken vanaf computers of laptops, kan dat nu niet. Kantoorwerkplekken op Schiphol zijn wel gewoon beschikbaar."
Het NCSC schaalt de ernst van de zwakke plek in de Citrix-beveiliging bijna op het maximale niveau in. Hackers hebben bij een poging binnen te dringen in de systemen van Medisch Centrum Leeuwarden (MCL) vermoedelijk gebruik gemaakt van de fout.
Schiphol heeft geen aanwijzingen dat Citrix-servers van de luchthaven zijn gehackt. Wel controleert de luchthaven uit voorzorg of er echt geen misbruik is gemaakt van de zwakke plek in de beveiliging van het systeem. Reizigers merken volgens Schiphol niets van het offline halen van Citrix-systemen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
11 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
12 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
14 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
15 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
15 uur geleden