Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook luchthaven Charleroi gaat temperatuur reizigers meten

Ook luchthaven Charleroi gaat temperatuur reizigers meten

CHARLEROI (ANP/BELGA) - De luchthaven van het Belgische Charleroi, waarvan normaal veel Nederlanders gebruikmaken vanwege de goedkope vluchten, gaat vanaf maandag 15 juni de lichaamstemperatuur meten van iedereen die de luchthavengebouwen wil betreden. Dat gebeurt met warmtebeeldcamera's, maakt de luchthaven bekend. De vluchten worden maandag weer hervat, nadat het vliegverkeer maanden was lamgelegd door het coronavirus.

Brussels Airport maakte vorige week ook bekend systematische temperatuurcontroles van alle passagiers in te voeren vanaf maandag. Op beide luchthavens kan een reiziger bij een lichaamstemperatuur van hoger dan 38 graden de toegang worden geweigerd.

Een team van het Rode Kruis voert de controle in Charleroi uit, waarbij iedere passant bij een eerste controle gewoon kan doorlopen De stroom van passagiers en begeleiders wordt volgens de luchthaven daardoor niet verstoord. Wanneer een lichaamstemperatuur van 38 graden of hoger gemeten wordt, wordt een tweede keer gecheckt met een oorthermometer. Indien het tweede resultaat ook op een verhoging wijst, zal de temperatuur een derde keer worden gemeten met behulp van een digitale thermometer, die onder de arm van de betrokken persoon wordt geplaatst.

Mensen die vanwege hun temperatuur worden weggestuurd, zal worden aangeraden een arts te raadplegen.

Meer uit Buitenland

Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

31 minuten geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

33 minuten geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

5 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

6 uur geleden
VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

7 uur geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

8 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

9 uur geleden