Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook luchthaven Charleroi gaat temperatuur reizigers meten

Ook luchthaven Charleroi gaat temperatuur reizigers meten

CHARLEROI (ANP/BELGA) - De luchthaven van het Belgische Charleroi, waarvan normaal veel Nederlanders gebruikmaken vanwege de goedkope vluchten, gaat vanaf maandag 15 juni de lichaamstemperatuur meten van iedereen die de luchthavengebouwen wil betreden. Dat gebeurt met warmtebeeldcamera's, maakt de luchthaven bekend. De vluchten worden maandag weer hervat, nadat het vliegverkeer maanden was lamgelegd door het coronavirus.

Brussels Airport maakte vorige week ook bekend systematische temperatuurcontroles van alle passagiers in te voeren vanaf maandag. Op beide luchthavens kan een reiziger bij een lichaamstemperatuur van hoger dan 38 graden de toegang worden geweigerd.

Een team van het Rode Kruis voert de controle in Charleroi uit, waarbij iedere passant bij een eerste controle gewoon kan doorlopen De stroom van passagiers en begeleiders wordt volgens de luchthaven daardoor niet verstoord. Wanneer een lichaamstemperatuur van 38 graden of hoger gemeten wordt, wordt een tweede keer gecheckt met een oorthermometer. Indien het tweede resultaat ook op een verhoging wijst, zal de temperatuur een derde keer worden gemeten met behulp van een digitale thermometer, die onder de arm van de betrokken persoon wordt geplaatst.

Mensen die vanwege hun temperatuur worden weggestuurd, zal worden aangeraden een arts te raadplegen.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

52 minuten geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

1 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

1 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

2 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

2 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

4 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

4 uur geleden