Ook luchthaven Charleroi gaat temperatuur reizigers meten
CHARLEROI (ANP/BELGA) - De luchthaven van het Belgische Charleroi, waarvan normaal veel Nederlanders gebruikmaken vanwege de goedkope vluchten, gaat vanaf maandag 15 juni de lichaamstemperatuur meten van iedereen die de luchthavengebouwen wil betreden. Dat gebeurt met warmtebeeldcamera's, maakt de luchthaven bekend. De vluchten worden maandag weer hervat, nadat het vliegverkeer maanden was lamgelegd door het coronavirus.
Brussels Airport maakte vorige week ook bekend systematische temperatuurcontroles van alle passagiers in te voeren vanaf maandag. Op beide luchthavens kan een reiziger bij een lichaamstemperatuur van hoger dan 38 graden de toegang worden geweigerd.
Een team van het Rode Kruis voert de controle in Charleroi uit, waarbij iedere passant bij een eerste controle gewoon kan doorlopen De stroom van passagiers en begeleiders wordt volgens de luchthaven daardoor niet verstoord. Wanneer een lichaamstemperatuur van 38 graden of hoger gemeten wordt, wordt een tweede keer gecheckt met een oorthermometer. Indien het tweede resultaat ook op een verhoging wijst, zal de temperatuur een derde keer worden gemeten met behulp van een digitale thermometer, die onder de arm van de betrokken persoon wordt geplaatst.
Mensen die vanwege hun temperatuur worden weggestuurd, zal worden aangeraden een arts te raadplegen.
Meer uit Buitenland
PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
6 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
6 uur geleden