Ook Levi Strauss trekt jaarprognose in
SAN FRANCISCO (ANP) - Jeansmaker Levi Strauss schrapt zijn eerdere verwachtingen voor dit jaar als gevolg van de coronacrisis. De impact van het virus op de resultaten van de maker van spijkerbroeken en andere mode is nog ongewis. Daarom waagt het bedrijf zich niet aan voorspellingen. In het lopende tweede kwartaal zal de impact "significant" zijn, zo werd al wel gewaarschuwd.
Het broeken- en kledingbedrijf sloot het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar af met een omzet van 1,5 miljard dollar. Dat betekende in de drie maanden tot 23 februari een stijging met 5 procent in vergelijking met een jaar eerder. Wel zaten de onrusten in Hongkong, waardoor onder meer toeristen wegbleven, en het al eerder in Azië al rondwarende coronavirus de opbrengsten in de weg. Levi spreekt van een negatief effect van 2 procentpunt op de omzet.
In China was, tot de uitbraak van het virus halverwege januari grote delen van het openbare leven plat legde, sprake van een dubbelcijferige omzetgroei. Daarna gingen de deuren van de winkels op slot met alle gevolgen voor de omzet van dien. Medio maart gingen ook winkels elders dicht, wat in het vervolg van het boekjaar negatief voor Levi zal uitpakken.
Het eerste kwartaal werd afgesloten met een nettowinst van 153 miljoen dollar. Dat was 4 procent meer dan een jaar eerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Zeven op de tien ondernemers kunnen hun vaste kosten twee jaar lang blijven betalen na een inkomensdaling door baanverlies of arbeidsongeschiktheid. Werknemers lukt dat beter, blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Zelfstandigen zijn daarmee financieel kwetsbaarder dan werknemers, concludeert de belangrijke adviseur van het kabinet.
50 minuten geledenLOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.
11 uur geleden