Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Leganés degradeert uit La Liga, na 2-2 tegen Real Madrid

Ook Leganés degradeert uit La Liga, na 2-2 tegen Real Madrid

MADRID (ANP) - Leganés heeft in de Spaanse voetbalcompetitie net niet kunnen profiteren van een mindere dag bij landskampioen Real Madrid. Het afsluitende duel eindigde in 2-2. Dat was voor de nummer 18 net niet genoeg om alsnog te ontsnappen aan degradatie. Eerder moesten Real Mallorca en Espanyol de aftocht naar het tweede profniveau al accepteren.

Voor Real Madrid was het de eerste averij na een serie van tien overwinningen, die goed was voor de 34e landstitel. Afgelopen donderdag verzekerde de ploeg van trainer Zinédine Zidane zich van het kampioenschap met een zege op Villarreal (2-1). Drie dagen later moesten de Madrilenen nog wel even de sportieve plicht doen in de uitwedstrijd tegen Leganés. Dankzij treffers van Sergio Ramos (0-1) en Marco Asensio (1-2) bleef Real een blamerende nederlaag bespaard.

Een overwinning van Leganés was fataal geweest voor Celta, dat mede dankzij de remise bij Espanyol (0-0) op de zeventiende plek eindigde.

Gelijkspel

Atlético Madrid sloot af met een gelijkspel tegen Real Sociedad (1-1). Sevilla, waarbij Luuk de Jong in de 71e minuut werd gewisseld, won met 1-0 van Valencia. Met Real Madrid en het onttroonde Barcelona waren Atlético en Sevilla al zeker van deelname komend seizoen aan de Champions League.

De Spaanse bekerfinale tussen Athletic Club en Real Sociedad moet nog worden gespeeld.

Meer uit Voetbal

FIFA veroordeelt pogingen Infantino te 'ondermijnen'

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft zaterdag de "gecoördineerde en aanhoudende pogingen" om de organisatie en voorzitter Gianni Infantino te "ondermijnen" veroordeeld. De bond benadrukte dat pogingen om Infantino's leiderschap aan te vechten volgens de procedures moeten verlopen zoals die zijn vastgelegd in de statuten.

57 minuten geleden
Bosz zag 'slecht' PSV in openingsduel tegen Fortuna Sittard (2-2)

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz zag een "slecht" PSV in de eerste Eredivisiewedstrijd van het seizoen. De landskampioen speelde, mede door een laat doelpunt van de bezoekers, thuis met 2-2 gelijk tegen Fortuna Sittard.

2 uur geleden
AZ wint thuis met 2-0 van gepromoveerd ADO Den Haag

ALKMAAR (ANP) - AZ is het nieuwe Eredivisieseizoen begonnen met een overwinning op het gepromoveerde ADO Den Haag. In Alkmaar werd het zaterdagavond 2-0 voor de winnaar van de KNVB Beker en de Johan Cruijff Schaal.

3 uur geleden
Ajax Vrouwen langs Rangers naar derde voorronde Champions League

GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de derde voorronde van de Champions League bereikt. Zaterdagavond werd Rangers in Schotland met 2-1 verslagen in de finale van een mini-toernooi in de tweede voorronde. In dat toernooitje won Ajax woensdag, ook in Schotland, met 2-0 van het Deense Brøndby.

3 uur geleden
Landskampioen PSV begint Eredivisie met gelijkspel tegen Fortuna

EINDHOVEN (ANP) - Landskampioen PSV is de jacht op de vierde landstitel op rij begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Peter Bosz draaide in het eigen Philips Stadion een achterstand om in een 2-1-voorsprong, maar Edouard Michut bracht de ploeg uit Sittard in de blessuretijd op gelijke hoogte.

4 uur geleden
Voetbalsters PSV naar laatste voorronde Champions League

LUXEMBURG-STAD (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de derde en laatste voorronde van de Champions League bereikt. In Luxemburg versloeg de ploeg van trainer Kasper Kurland HJK Helsinki in de tweede ronde met 3-1, dankzij drie treffers van Liz Rijsbergen.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles in eigen huis ruim langs gepromoveerd Willem II

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles is het Eredivisieseizoen begonnen met een ruime thuiszege op het gepromoveerde Willem II. In de Adelaarshorst werd het 4-1 voor de club uit Deventer, die vorig jaar twaalfde werd in de Eredivisie.

5 uur geleden