Ook Leergeld Nederland ziet steeds meer hulpbehoevende kinderen
DEN BOSCH (ANP) - Ook Stichting Leergeld Nederland, die armlastige ouders helpt bij de aanschaf van schoolspullen, ziet de armoede in Nederland snel toenemen. "De armoedecijfers van het Centraal Planbureau (CPB) verbazen ons niets", zegt Anne-Lieke Joosten van de hulporganisatie.
De stichting bood vorig jaar steun aan meer dan 160.000 kinderen, een stijging van 25 procent vergeleken met het voorgaande jaar. "Die stijgende lijn zet zich dit jaar waarschijnlijk wel door. Het zou mooi zijn als het een dalende lijn zou zijn, maar ik vrees dat dat er niet inzit", stelt Joosten.
De organisatie kreeg afgelopen jaar 36 procent meer aanvragen voor onder meer schoolspullen, laptops, rekenmachines, de contributie voor sportabonnementen, fietsen, uitjes en zwemles. "Eerder werd meestal om één ding per kind gevraagd, nu zien we vaak dat het om meerdere dingen gaat", merkt de woordvoerster op. Met de bekostiging hiervan zijn jaarlijks tientallen miljoenen gemoeid.
Werkende ouders
Leergeld Nederland ziet dat veel meer mensen in geldproblemen komen door onder meer de hoge energierekening en de dure boodschappen. Voorheen klopten er voornamelijk mensen met een uitkering aan bij de hulporganisatie. "Maar nu zien we steeds meer werkende ouders, mensen die hard werken maar niet rond kunnen komen. Dat is wel een verschuiving", vertelt Joosten.
De organisatie heeft 112 lokale stichtingen verspreid over het land om kinderen bij te staan. Door de groeiende vraag van ouders heeft de organisatie zelf ook steeds meer moeite om rond te komen. "Het is soms een beetje pleisters plakken. Maar wij blijven ons in ieder geval met hart en ziel inzetten om kinderen te helpen."
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
49 minuten geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
2 uur geleden