Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Leergeld Nederland ziet steeds meer hulpbehoevende kinderen

Ook Leergeld Nederland ziet steeds meer hulpbehoevende kinderen

DEN BOSCH (ANP) - Ook Stichting Leergeld Nederland, die armlastige ouders helpt bij de aanschaf van schoolspullen, ziet de armoede in Nederland snel toenemen. "De armoedecijfers van het Centraal Planbureau (CPB) verbazen ons niets", zegt Anne-Lieke Joosten van de hulporganisatie.

De stichting bood vorig jaar steun aan meer dan 160.000 kinderen, een stijging van 25 procent vergeleken met het voorgaande jaar. "Die stijgende lijn zet zich dit jaar waarschijnlijk wel door. Het zou mooi zijn als het een dalende lijn zou zijn, maar ik vrees dat dat er niet inzit", stelt Joosten.

De organisatie kreeg afgelopen jaar 36 procent meer aanvragen voor onder meer schoolspullen, laptops, rekenmachines, de contributie voor sportabonnementen, fietsen, uitjes en zwemles. "Eerder werd meestal om één ding per kind gevraagd, nu zien we vaak dat het om meerdere dingen gaat", merkt de woordvoerster op. Met de bekostiging hiervan zijn jaarlijks tientallen miljoenen gemoeid.

Werkende ouders

Leergeld Nederland ziet dat veel meer mensen in geldproblemen komen door onder meer de hoge energierekening en de dure boodschappen. Voorheen klopten er voornamelijk mensen met een uitkering aan bij de hulporganisatie. "Maar nu zien we steeds meer werkende ouders, mensen die hard werken maar niet rond kunnen komen. Dat is wel een verschuiving", vertelt Joosten.

De organisatie heeft 112 lokale stichtingen verspreid over het land om kinderen bij te staan. Door de groeiende vraag van ouders heeft de organisatie zelf ook steeds meer moeite om rond te komen. "Het is soms een beetje pleisters plakken. Maar wij blijven ons in ieder geval met hart en ziel inzetten om kinderen te helpen."

Meer uit Binnenland

Prinses Amalia bevorderd tot korporaal

DEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia heeft donderdag de Algemene Militaire Opleiding (AMO) afgerond. Zij is nu bevorderd tot korporaal, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. Daarom draagt zij in de toekomst een militair uniform wanneer ze aan het werk is voor Defensie.

13 minuten geleden
Utrechtse driehoek: geweld tegen uitsupporters KRC Genk was nodig

UTRECHT (ANP) - ME'ers kregen donderdagavond te maken met fors geweld van KRC Genk-supporters voorafgaand aan de voetbalwedstrijd tegen FC Utrecht. Dit is te lezen in een reactie van de Utrechtse driehoek (politie, justitie en burgemeester). KRC Genk sprak vrijdagochtend in een verklaring van buitensporig politioneel geweld. De driehoek stelt dat geweld nodig was om het forse geweld van de uitsupporters te beteugelen.

1 uur geleden
Oud-medewerker OM vervolgd voor kinderporno en drugs

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt een oud-medewerker voor het bezit van kinderporno en harddrugs. Bij de 51-jarige man uit Doetinchem zijn 46.000 afbeeldingen en 450 video's met kinderporno aangetroffen. Ook had de man 150 milliliter GHB in bezit.

1 uur geleden
Jongen van 16 gedood in Den Hoorn, 18-jarige opgepakt

DEN HOORN (ANP) - Een 16-jarige jongen uit Delft is donderdagavond om het leven gebracht in het nabijgelegen Den Hoorn. In de nacht van donderdag op vrijdag werd een 18-jarige man uit het Zuid-Hollandse Rijswijk aangehouden.

2 uur geleden
Prins Bernhard en prinses Annette scheiden na 25 jaar huwelijk

DEN HAAG (ANP) - Prins Bernhard en prinses Annette gaan scheiden na 25 jaar huwelijk. Dat doen ze "in goed overleg en met wederzijds respect", meldt het paar via de Rijksvoorlichtingsdienst. "We blijven samen de zorg dragen voor onze drie kinderen. Desondanks blijft het een moeilijke stap. We doen daarom een beroep op ieders begrip en respect voor onze privacy." Ze ondertekenen met Bernhard van Oranje en Annette Sekrève.

2 uur geleden
Delfland is wachten zat en gaat schadelijke rivierkreeften vangen

DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.

3 uur geleden
Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.

6 uur geleden