Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Leergeld Nederland ziet steeds meer hulpbehoevende kinderen

Ook Leergeld Nederland ziet steeds meer hulpbehoevende kinderen

DEN BOSCH (ANP) - Ook Stichting Leergeld Nederland, die armlastige ouders helpt bij de aanschaf van schoolspullen, ziet de armoede in Nederland snel toenemen. "De armoedecijfers van het Centraal Planbureau (CPB) verbazen ons niets", zegt Anne-Lieke Joosten van de hulporganisatie.

De stichting bood vorig jaar steun aan meer dan 160.000 kinderen, een stijging van 25 procent vergeleken met het voorgaande jaar. "Die stijgende lijn zet zich dit jaar waarschijnlijk wel door. Het zou mooi zijn als het een dalende lijn zou zijn, maar ik vrees dat dat er niet inzit", stelt Joosten.

De organisatie kreeg afgelopen jaar 36 procent meer aanvragen voor onder meer schoolspullen, laptops, rekenmachines, de contributie voor sportabonnementen, fietsen, uitjes en zwemles. "Eerder werd meestal om één ding per kind gevraagd, nu zien we vaak dat het om meerdere dingen gaat", merkt de woordvoerster op. Met de bekostiging hiervan zijn jaarlijks tientallen miljoenen gemoeid.

Werkende ouders

Leergeld Nederland ziet dat veel meer mensen in geldproblemen komen door onder meer de hoge energierekening en de dure boodschappen. Voorheen klopten er voornamelijk mensen met een uitkering aan bij de hulporganisatie. "Maar nu zien we steeds meer werkende ouders, mensen die hard werken maar niet rond kunnen komen. Dat is wel een verschuiving", vertelt Joosten.

De organisatie heeft 112 lokale stichtingen verspreid over het land om kinderen bij te staan. Door de groeiende vraag van ouders heeft de organisatie zelf ook steeds meer moeite om rond te komen. "Het is soms een beetje pleisters plakken. Maar wij blijven ons in ieder geval met hart en ziel inzetten om kinderen te helpen."

Meer uit Binnenland

Politie prijst kritische blik Big Brother Award

AMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.

12 uur geleden
Belastingdienst blijft algoritmes gebruiken, belooft beterschap

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."

13 uur geleden
Amsterdam vraagt hulp Rijk bij aanpak schimmelwoningen

AMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.

16 uur geleden
Verdachte van bedreigen Douwe Bob opnieuw aangehouden

AMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.

17 uur geleden
Vier van de vijf verdachten in 'soevereinenzaak' komen vrij

LEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.

17 uur geleden
Amsterdammer (31) aangehouden voor versturen drugs per post

DEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.

18 uur geleden
Staatssecretaris adviseert speelzand voorlopig niet te gebruiken

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.

18 uur geleden