
Ook laatste bezetters Sterrebos bij VDL NedCar vrijuit
MAASTRICHT (ANP) - Ook de laatste vier activisten die nog voor de rechter moesten verschijnen, vanwege hun deelname aan de bezetting van het Sterrebos bij autofabriek VDL NedCar, gaan vrijuit. Dat bleek vrijdagochtend tijdens een zitting van de politierechter.
Het bos in het Limburgse Born werd op 28 januari bezet en op 8 februari ontruimd. De bezetters probeerden vergeefs de kap van het bos voor uitbreiding van VDL Nedcar te verhinderen.
Een 44-jarige man die werd verdacht van het stelen van een bordje met opschrift 'verboden toegang' (eis 200 euro voorwaardelijk) werd vrijgesproken. Dat gold ook voor een 60-jarige man die zich in verboden gebied bevond en zich niet zou hebben gehouden aan aanwijzingen van een agent. Tegen hem had het Openbaar Ministerie twee maal 150 euro geëist.
Een derde verdachte, een 62-jarige man, kreeg geen straf, hoewel de politierechter bewezen achtte dat hij dreigend met een houten protestbord op een agent afliep. Het OM had tegen deze verdachte een werkstraf geëist van veertig uur voorwaardelijk. Een vierde zaak tegen een 58-jarige actievoerder werd geseponeerd wegen gebrek aan bewijs. Deze verdachte zou volgens het OM met gevaarlijk rijgedrag bewakers van het bos in gevaar hebben gebracht.
Eerder stonden 45 bezetters terecht voor de kantonrechter. Tegen 41 van hen legde een rechter geen straf op, omdat het recht van demonstratie en het recht op vrijheid van meningsuiting volgens haar zwaarder wegen dan het belang van VDL NedCar. Vier andere verdachten kregen eerder van een andere kantonrechter wel geldboetes opgelegd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer steunt een voorstel van VVD, BBB en JA21 om het 'boerkaverbod' uit te breiden. Het demissionaire kabinet had de motie ontraden. Sinds 2019 is er een verbod op gezichtsbedekkende kleding - in de volksmond het boerkaverbod - in het onderwijs, openbaar vervoer, ziekenhuizen en overheidsgebouwen.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De EO komt met een nieuwe talkshow om "het Joodse geluid een herkenbaar podium te geven bij de publieke omroep". De Joodse Wereld gaat op zondag 21 september van start en is wekelijks te zien bij de omroep.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail evacueert ongeveer vierhonderd reizigers uit een gestrande trein op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Rotterdam en Breda, meldt de NS. Wegens een brandmelding in de locomotief strandde de trein rond 18.20 uur op dit traject.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 1-programma Spraakmakers laat luisteraars niet meer stemmen op stellingen waar in de uitzending over wordt gepraat. Dat heeft presentatrice Roos Abelman donderdag in het programma gezegd. De redactie is hiermee gestopt omdat de uitslag van deze stemming niet representatief was, maar wel soms in het publieke debat werd genoemd.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Een instelling voor jongeren in Alphen aan den Rijn zorgt niet goed genoeg voor de kinderen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) eist daarom dat iHUB binnen drie maanden orde op zaken stelt. Een van de groepen binnen de locatie mag voorlopig geen nieuwe jongeren aannemen.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO wil stoppen met BVN, de publieke tv-zender voor Nederlanders in het buitenland. Dat heeft de NPO donderdag bekendgemaakt. Ook wil de NPO stoppen met NPO Campus Radio, de proeftuin voor nieuwe radiotalenten, en NPO Soul & Jazz. Ook NPO 2 Extra moet stoppen, als het aan de NPO ligt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste openbare zitting tegen de verdachte van de dood van de 17-jarige Lisa is op 25 november, meldt de rechtbank Amsterdam. De jonge vrouw werd in de nacht van 19 op 20 augustus omgebracht in Duivendrecht. Zij was op de fiets onderweg van Amsterdam naar huis in Abcoude.
13 uur geleden