Ook kredietbeoordelaar S&P negatiever over Egypte
CAÏRO (ANP/BLOOMBERG) - De waardering voor Egyptisch staatspapier is voor de tweede keer deze maand verlaagd. Aanleiding is dat het Noord-Afrikaanse land kampt met een ernstig tekort aan harde valuta, meldt de internationale kredietbeoordelaar S&P Global Ratings.
De beoordeling gaat een stap omlaag naar een nog slechtere zogeheten junk-rating, van to 'B' tot 'B-'. Dat betekent dat investeerders in Egyptische staatsobligaties grote risico's lopen. De degradatie plaatst het land op één lijn met landen als Bolivia, Angola en Irak.
Wanneer de kredietwaardigheid van een land wordt verlaagd, betekent dit dat het meer rente moet gaan betalen op leningen die het afsluit. Eerder deze maand verlaagde kredietbeoordelaar Moody's ook al zijn rating voor Egypte. Het bureau maakte zich zorgen over het overheidsbeleid om de economie in evenwicht te brengen, zonder sociale onrust te veroorzaken.
"De verlaging weerspiegelt de terugkerende vertragingen bij de implementatie van monetaire en structurele hervormingen", stelt S&P in een toelichting. Deze vertragingen "verergeren de onevenwichtigheden op de valutamarkt."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, de belangenbehartiger van huurders, vindt het goed dat het kabinet inzet op meer bijbouwen van betaalbare huurwoningen met het actieplan om de woningbouw te versnellen. Maar het is volgens de Woonbond "ongehoord dat de rekening hiervoor bij huurders ligt".
48 minuten geledenWEESP (ANP) - Het Nederlandse duurzame kledingmerk MUD Jeans maakt een doorstart. Dat blijkt uit het eerste faillissementsverslag van de curatoren. De nieuwe eigenaar is N5 Holding, dat 255.000 euro voor de merkrechten, domeinnamen, website en voorraden betaalde. N5 Holding heeft onder meer de rechten van het schoenenmerk Van Lier, dat halverwege 2025 failliet ging.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse privacytoezichthouder heeft Google een boete van 403 miljoen euro opgelegd vanwege het schenden van de regels voor locatiegegevens van gebruikers. De waakhond in Ierland treedt op namens andere toezichthouders in de Europese Unie, omdat het Europese hoofdkantoor van het techconcern in dat land is gevestigd.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vluchten op enkele Britse luchthavens hebben last van vertraging door een nieuw probleem bij de luchtverkeersleiding. Dat meldt de Britse luchtverkeersleider National Air Traffic Service (NATS). Bijna twee weken geleden leidde een softwareprobleem bij NATS tot het schrappen van 2000 vluchten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het luchtvaartverkeer in Japan wordt ontregeld door de naderende tyfoon Dujuan. De maatschappijen All Nippon Airways (ANA) en Japan Airlines hebben maandag honderden vluchten geschrapt nu de storm de Japanse hoofdstad Tokio en omliggende gebieden nadert.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.
4 uur geledenCHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.
4 uur geleden