Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook kredietbeoordelaar S&P negatiever over Egypte

Ook kredietbeoordelaar S&P negatiever over Egypte

CAÏRO (ANP/BLOOMBERG) - De waardering voor Egyptisch staatspapier is voor de tweede keer deze maand verlaagd. Aanleiding is dat het Noord-Afrikaanse land kampt met een ernstig tekort aan harde valuta, meldt de internationale kredietbeoordelaar S&P Global Ratings.

De beoordeling gaat een stap omlaag naar een nog slechtere zogeheten junk-rating, van to 'B' tot 'B-'. Dat betekent dat investeerders in Egyptische staatsobligaties grote risico's lopen. De degradatie plaatst het land op één lijn met landen als Bolivia, Angola en Irak.

Wanneer de kredietwaardigheid van een land wordt verlaagd, betekent dit dat het meer rente moet gaan betalen op leningen die het afsluit. Eerder deze maand verlaagde kredietbeoordelaar Moody's ook al zijn rating voor Egypte. Het bureau maakte zich zorgen over het overheidsbeleid om de economie in evenwicht te brengen, zonder sociale onrust te veroorzaken.

"De verlaging weerspiegelt de terugkerende vertragingen bij de implementatie van monetaire en structurele hervormingen", stelt S&P in een toelichting. Deze vertragingen "verergeren de onevenwichtigheden op de valutamarkt."

Meer uit Financieel

Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

1 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

2 uur geleden
Rijn in Duitsland bereikt laagste waterstand ooit

HAMBURG (ANP/RTR) - De Rijn heeft in Duitsland een nieuw dieptepunt bereikt. Dat meldt het Duitse agentschap voor de binnenvaart woensdag. Hierdoor kunnen vrachtschepen vastlopen.

2 uur geleden
Schiphol vindt wachttijden te lang na nieuw grenscontrolesysteem

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol vindt de wachttijden voor groepen reizigers te lang sinds de invoering van een digitaal grenscontrolesysteem. Aankomende passagiers met een niet-EU-paspoort moeten volgens de luchthaven gemiddeld één tot twee uur wachten, en dat is volgens Schiphol ongewenst.

3 uur geleden
Wall Street opent met bescheiden winsten na inflatiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten begonnen. De aandacht op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Ook kwamen er positieve cijfers van grote Amerikaanse techbedrijven.

4 uur geleden
Ierse investeringsmaatschappij heeft interesse in Accell

DUBLIN (ANP) - De Ierse investeringsmaatschappij Quanta Capital heeft interesse in de overname van de Accell Group, moederbedrijf van onder andere fietsmerken Sparta, Batavus en Babboe. Dat laat topman Mel Sutcliffe weten middels een statement.

4 uur geleden