Ook kopman Carapaz van EF Education-EasyPost staakt Tour na val
BILBAO (ANP) - Met het uitvallen van Richard Carapaz heeft ook wielerploeg EF Education-EasyPost zijn kopman al in de eerste etappe van de Tour de France verloren. De 30-jarige Ecuadoraan ging 22 kilometer voor de finish hard onderuit, net als Movistar-kopman Enric Mas. Na een medische test blijkt dat Carapaz ook niet verder kan.
Carapaz liep een breukje op in zijn linkerknieschijf en kreeg ook drie hechtingen om een wond te dichten. "Richard gaat naar huis om aan zijn herstel te beginnen. Beterschap campeón", meldt EF Education-EasyPost.
Carapaz stapte met bebloede benen weer op de fiets, Mas moest gelijk na de val al opgeven in de eerste etappe naar Bilbao. Mas was bezig aan zijn vijfde Tour de France. In de Tour van 2020 eindigde de nu 28-jarige renner als vijfde en in 2021 als zesde.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.
2 uur geledenPAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 dag geleden