Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook koploper Feyenoord verspeelt punten bij herstart competitie

Ook koploper Feyenoord verspeelt punten bij herstart competitie

UTRECHT (ANP) - Feyenoord is bij de hervatting van de competitie ontsnapt aan de tweede nederlaag van het seizoen. De koploper van de Eredivisie maakte in de slotfase, via invaller Alireza Jahanbakhsh, gelijk bij FC Utrecht (1-1). Feyenoord kreeg daarna in de 10 minuten blessuretijd enkele goede mogelijkheden om het duel nog te winnen. Concurrenten PSV en AZ verspeelden een dag eerder ook al punten in hun eerste wedstrijd in het nieuwe jaar.

In tegenstelling tot PSV (Cody Gakpo naar Liverpool) en Ajax (Daley Blind naar Bayern München) kende Feyenoord op transfergebied een tot dusverre rustige winterstop. Toch werd ook het elftal van trainer Arne Slot er zwakker op. Feyenoord raakte met Gernot Trauner en Quinten Timber twee belangrijke basiskrachten kwijt. Beide spelers komen vanwege blessures voorlopig niet aan voetballen toe.

Slot moest daardoor in de eerste wedstrijd na de winterstop ook aanpassingen doen. De coach koos ervoor rechtervleugelverdediger Lutsharel Geertruida door te schuiven naar de plek van Timber op het middenveld. Marcus Pedersen startte als rechtsback en in het centrum nam Jacob Rasmussen de positie van Trauner in. In de spits kreeg de Braziliaan Danilo de voorkeur boven de Mexicaan Santiago Giménez.

Droomstart

Bij FC Utrecht zat Michael Silberbauer, als vervanger van de in december ontslagen Henk Fraser, voor het eerst als trainer op de bank. De Deense oud-speler van de club kende een droomstart. Na een aanval over rechts legde spits Bas Dost de bal in de 3e minuut goed terug op Jens Toornstra. De oud-Feyenoorder, die de Rotterdammers afgelopen zomer verliet, schoof beheerst binnen: 1-0.

Het duurde even voordat Feyenoord zich herpakte. Danilo zorgde in de 11e minuut met een schot op de lat voor het eerste gevaar. Feyenoord wist echter niet in het spel te komen en speelde slordig. Utrecht hoefde door die vroege treffer niet voor de aanval te kiezen en hield de ruimtes klein.

Ook in de tweede helft speelde Feyenoord ver beneden niveau. Slot bracht na een uur spelen Giménez, Jahanbakhsh en Mats Wieffer in de ploeg om iets te forceren. Jahanbakhsh stond in de 90e minuut bij de tweede paal op de goede plek om de 1-1 binnen te schieten. Het elftal van Slot leek daarna nog door te drukken, maar Utrecht hield in een hectische slotfase stand,

Meer uit Voetbal

PSV'er Xhemaili schiet Zwitserland naar kwartfinales EK

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.

1 uur geleden
Vitesse: beroep tegen besluit KNVB 'ligt in lijn der verwachting'

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.

13 uur geleden
KNVB trekt licentie betaald voetbal Vitesse in

ZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.

14 uur geleden
Voetbalsters klopten Frankrijk tien jaar geleden voor het laatst

THUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.

14 uur geleden
Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf

AMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.

15 uur geleden
Advocaat verlengt contract als bondscoach Curaçao tot eind 2025

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.

15 uur geleden
Heitinga wil 'vermakelijk' voetbal spelen met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."

15 uur geleden