Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook koning en Rutte feliciteren Oekraïne op Onafhankelijkheidsdag

Ook koning en Rutte feliciteren Oekraïne op Onafhankelijkheidsdag

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft koning Willem-Alexander, NAVO-topman Mark Rutte en andere leiders bedankt voor hun felicitaties op de Oekraïense Onafhankelijkheidsdag. De Nederlandse oud-premier Rutte stuurde een videoboodschap, de koning een schriftelijk bericht.

Zelensky deelde het bericht van de koning op X. "We zijn de koninklijke familie zeer dankbaar voor hun aandacht voor het Oekraïense volk, evenals voor alle steun die we hebben ontvangen van Nederland en het hele Nederlandse volk", schreef hij.

De koning had in zijn bericht de moed en volhardendheid geprezen van het Oekraïense volk. Ook verzekerde hij Zelensky van de steun van Nederland. Die duurt zo lang als nodig, staat in het bericht dat de president deelde.

Rutte zei in een door de NAVO gepubliceerde videoboodschap dat Oekraïne zo snel mogelijk vrede verdient. "De NAVO staat achter Oekraïne", beloofde de oud-premier. Ook zijn opvolger Dick Schoof sprak in een bericht op X steun uit voor Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Trump: voedselhulp pas hervat als shutdown voorbij is

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse voedselhulpprogramma voor minderbedeelden (SNAP) zal pas weer worden opgestart als de 'shutdown' voorbij is. Dat zegt president Donald Trump, die opnieuw naar de Democraten wijst als aanstichter van de politieke impasse in het land.

6 uur geleden
Noord-Korea zond afgelopen maanden 5000 militairen naar Rusland

SEOUL (ANP/RTR/DPA) - Noord-Korea heeft sinds september zo'n 5000 militairen naar Rusland gestuurd. Dat zegt een Zuid-Koreaanse parlementariër na een briefing van de inlichtingendiensten in dat land. Het gaat om zogenoemde constructiegenies, bouwspecialisten, die Rusland moeten helpen met de "wederopbouw van infrastructuur". Ook zouden er tekenen zijn dat Noord-Korea meer militairen opleidt en zich voorbereidt om meer militairen te sturen.

8 uur geleden
EU-buitenlandchef: uitbreiding EU is geopolitieke investering

BRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.

9 uur geleden
VN-milieubureau noemt opwarming boven 1,5 graad onvermijdelijk

NAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.

9 uur geleden
Tyfoon eist tientallen levens op de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen zijn zeker veertig doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De krachtige storm zorgt voor hevige regenval en overstromingen, waardoor ongeveer 400.000 mensen ontheemd zijn geraakt.

9 uur geleden
Duitsland werkt aan 3 miljard meer hulp voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.

9 uur geleden
Oekraïne moet hervormingen versnellen voor EU-lidmaatschap

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil Oekraïne helpen om de toetredingsonderhandelingen tot de EU voor eind 2028 af te ronden, maar dan moet Oekraïne het tempo van hervormingen opvoeren. Vooral wat betreft de rechtsstaat moet er nog veel worden aangepast om aan de EU-vereisten te voldoen. Dat staat in de jaarlijkse rapportage van de Europese Commissie over de voortgang van alle kandidaat-lidstaten die dinsdag is gepresenteerd.

10 uur geleden