Ook Koerden winnen terrein ten koste van Syrisch regeringsleger
DEIR EL-ZOR (ANP/AFP) - Het Syrische regeringsleger van Bashar al Assad lijkt aan alle kanten grondgebied te verliezen. Volgens het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten (SOHR) hebben de regeringstroepen zich nu ook teruggetrokken uit de oostelijke stad Deir el-Zor en delen van de omliggende regio. Daar zouden de Koerdische troepen nu van profiteren door op te rukken.
De Koerden hebben al jaren een groot deel van het oosten van Syrië in handen. De rivier de Eufraat vormde daar de grens tussen het Koerdische gedeelte en het gebied van Assad. Nu lijken de Koerden dus de grens over te zijn gestoken, want Deir el-Zor ligt op de westelijke oever van de rivier. In die stad waren tot nog toe veel Iraanse adviseurs gestationeerd. Het is niet duidelijk of die ook zijn vertrokken.
De regio Deir el-Zor is een olierijk gebied dat grenst aan Irak. De vertrekkende Syrische regeringstroepen zijn volgens de SOHR naar Palmyra gegaan, de historische stad in het midden van het land.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
17 uur geleden