Ook klantenservice NS kampt met problemen door personeelstekort
DEN HAAG (ANP) - De klantenservice van NS kan klachten of compensatieaanvragen niet op tijd afhandelen vanwege het personeelstekort. Ook komen er, mede vanwege stakingen in Nederland en buitenland, veel meer klachten en aanvragen bij NS binnen dan gebruikelijk, zo valt te lezen in een antwoordmail van de klantenservice.
"Die combinatie zorgt ervoor dat we uw klachten en compensatieverzoeken niet binnen de vooraf beloofde periode kunnen afhandelen." De NS meldt daarbij wel dat de achterstand inmiddels wordt ingelopen. "Wij hebben ondertussen meer medewerkers kunnen werven en inwerken, dus zijn de werkachterstand aan het inlopen."
Een woordvoerder van NS laat weten dat de claims over de stakingen momenteel grotendeels zijn afgehandeld. Verzoeken die nog geen antwoord hebben gekregen, gaan met name over internationale reizen. "Deze zijn complexer om af te handelen. Met een slag om de arm verwachten we dat we deze claims binnen acht weken kunnen afhandelen." Om hoeveel verzoeken het gaat, is niet duidelijk.
Bij de NS zijn de laatste tijd problemen door een tekort aan personeel. Zo rijdt het bedrijf met minder en kortere treinen en zitten reizigers daardoor vaak in volle treinen. Onlangs kondigde NS aan kantoorpersoneel te willen inzetten als assistent-conducteurs. En in de avonduren wil het bedrijf particuliere beveiligers inhuren om het werk van conducteurs te verlichten. Met deze maatregelen hoopt de NS meer treinuitval te voorkomen.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
2 uur geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
2 uur geledenBABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
12 uur geleden