Ook kinderen kunnen naar kliniek voor langdurige coronaklachten
UTRECHT (ANP) - Kinderen die nog altijd last hebben van ernstige coronaklachten kunnen vanaf volgende week terecht bij speciale klinieken. Bij de universitaire ziekenhuizen in Amsterdam, Maastricht en Utrecht gaan maandag de behandellocaties van start, de zogenoemde post-covid expertisecentra. Voor volwassenen zijn klinieken sinds november actief.
Kinderen konden sinds 1 november worden aangemeld via de huisarts. Volgens de koepel van academische ziekenhuizen, de NFU, zijn er enkele honderden kinderen ingeschreven voor de therapie. De organisatie verwacht dat het aantal aanmeldingen toeneemt nu de behandelcentra voor kinderen openen.
De behandelcentra voor volwassenen met langdurige coronaklachten zijn in Amsterdam, Maastricht en Rotterdam. Hoeveel mensen daar inmiddels zijn behandeld en hoe het sindsdien met hun gezondheid gaat, meldt de NFU niet.
Klachten
Volgens de organisatie voor universitair medische centra hebben kinderen met chronische corona een andere behandeling nodig dan volwassenen: "De behandeling van kinderen vereist een aanpak die is afgestemd op hun groei en ontwikkeling." Het is wel de bedoeling dat de artsen van kinderen en volwassenen hun ervaringen met elkaar delen.
Het grootste deel van de Nederlandse bevolking heeft sinds 2020 het coronavirus opgelopen. Veel mensen zijn daar zonder gevolgen van hersteld, maar bij anderen zijn de klachten niet weggegaan. Ze zijn continu vermoeid, raken snel buiten adem en kunnen zich nauwelijks concentreren. Ook kunnen ze vaak slecht tegen licht en geluid, worden ze prikkelbaar en slapen ze slecht. Kinderen kunnen daardoor vaak niet meer meedoen op school en hebben moeite om contact met vrienden te onderhouden. Artsen onderzoeken nog hoe het coronavirus zulke klachten veroorzaakt en wat ertegen te doen valt.
Zorgminister Fleur Agema verklaart dat voor de kinderen en hun ouders "een sprankje hoop" gloort met het openen van de speciale poliklinieken. "Vele kinderen kunnen als gevolg van deze ziekte niet meer naar school, sporten of naar een feestje met vrienden. Hun leven staat stil en dat is vreselijk voor hen, maar ook voor bijvoorbeeld hun ouders."
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft tot nu toe zes meldingen gekregen over baby's die ziek zijn geworden na het drinken van voeding van Nestlé waarvoor een veiligheidswaarschuwing geldt. Eerder deze maand werd cereulide in de voeding aangetroffen. Deze bacterie kan braken, buikpijn en diarree veroorzaken.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer 3,5 miljoen Nederlanders merken de gevolgen van de tekorten aan geneesmiddelen in Nederland. Dat is een op de drie medicijngebruikers, meldt de beroepsorganisatie voor apothekers, de KNMP.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuw onderzoek door het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) kan helpen bij het oplossen van moordzaken waarbij pijnstillers zoals morfine zijn gebruikt, stelt het instituut. Rogier van der Hulst, toxicoloog bij het NFI, deed de afgelopen jaren onderzoek naar de verdeling van morfine in het menselijk lichaam na overlijden.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Als gevolg van de gladheid was het afgelopen weekend drukker op de spoedeisende hulpen dan normaal. Landelijk zag de Nederlandse Vereniging van Spoedeisende Hulp Artsen (NVSHA) "beduidend meer letsel" door valpartijen. Het ging vooral om ouderen die waren gevallen en mensen met heup- en polsbreuken.
2 weken geledenUTRECHT (ANP) - Opvallend veel kinderen hebben de laatste tijd waterpokken gekregen. Dat meldt gezondheidsinstituut Nivel op basis van registraties van huisartsen.
3 weken geledenAMSTERDAM (ANP) - Afdelingen voor spoedeisende hulp (SEH's) hebben tijdens de afgelopen jaarwisseling het hoogste aantal vuurwerkslachtoffers in jaren geholpen. Volgens een inventarisatie van kenniscentrum VeiligheidNL kwamen op deze ziekenhuisafdelingen in totaal 474 patiënten binnen met verwondingen door vuurwerk. Dat was 29 procent meer dan bij de jaarwisseling daarvoor en het hoogste aantal sinds de jaarwisseling van 2016 op 2017.
3 weken geledenUTRECHT (ANP) - Plastisch chirurgen hebben rond de jaarwisseling 93 vuurwerkslachtoffers behandeld. De Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) spreekt van een forse stijging. Vorig jaar ging het om 62 patiënten.
4 weken geleden