Ook kind in Duitsland besmet met coronavirus
TRAUNSTEIN (ANP/DPA) - Bij een kind van een aan het coronavirus lijdende man in Beieren is het virus ook geconstateerd. Bij de vader werd het donderdag vastgesteld. Het kind is het zesde geval in Duitsland van het uit China afkomstige virus.
Alle patiënten behalve het kind zijn werknemers van een vestiging van auto-onderdelenbedrijf Webasto in Traunstein, ten zuidoosten van München. Hun toestand is stabiel volgens de autoriteiten. Het virus is naar Traunstein gekomen met een medewerkster van Webasto die in China op bezoek was.
De autoriteiten laten uit voorzorg al het personeel van het bedrijf testen. 122 medewerkers bleken niet te zijn besmet, melden de autoriteiten in Beieren. De uitkomst van het onderzoek naar andere onderzochte mensen, moet binnenkort bekend worden.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.
18 minuten geledenPARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.
40 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
3 uur geleden