Ook kind in Duitsland besmet met coronavirus
TRAUNSTEIN (ANP/DPA) - Bij een kind van een aan het coronavirus lijdende man in Beieren is het virus ook geconstateerd. Bij de vader werd het donderdag vastgesteld. Het kind is het zesde geval in Duitsland van het uit China afkomstige virus.
Alle patiënten behalve het kind zijn werknemers van een vestiging van auto-onderdelenbedrijf Webasto in Traunstein, ten zuidoosten van München. Hun toestand is stabiel volgens de autoriteiten. Het virus is naar Traunstein gekomen met een medewerkster van Webasto die in China op bezoek was.
De autoriteiten laten uit voorzorg al het personeel van het bedrijf testen. 122 medewerkers bleken niet te zijn besmet, melden de autoriteiten in Beieren. De uitkomst van het onderzoek naar andere onderzochte mensen, moet binnenkort bekend worden.
Meer uit Buitenland
LANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.
12 minuten geledenAUSTIN (ANP) - James Talarico zegt dat bij de Senaatsverkiezingen in Texas de onderliggende partij heeft gewonnen. Hij vergeleek zichzelf met de Bijbelse figuur David die streed tegen de sterkere Goliath. Talarico moest het naar eigen zeggen opnemen tegen het grote geld en de macht in Washington.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wijst op zijn vetorecht en zegt van plan te zijn dit te zullen gebruiken nu de Democraten een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden en de Senaat lijken te krijgen. Dat zegt hij in een interview met Fox News. Trump zei "een beetje verbaasd" te zijn door de nederlaag van de Republikeinen. Trump erkende wel dat de oorlog in Iran waarschijnlijk een rol heeft gespeeld.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat zich naar eigen zeggen neerleggen bij de verkiezingsuitslag van de midterms. "Ik ben absoluut bereid de uitkomst te accepteren", zei hij tegen The New York Times.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraten krijgen de meerderheid in de Amerikaanse Senaat in handen, voorspellen NBC News, ABC News, CBS News en CNN. Eerder werd al duidelijk dat de Democraten waarschijnlijk een ruime meerderheid in het Huis van Afgevaardigden krijgen. De Senaat was moeilijker, omdat er maar een deel van de zetels op het spel stond in de midterms en deze vooral uit Republikeinse rode staten komen. Met winst in Iowa hebben de Democraten genoeg steun verzameld voor een meerderheid.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - De Democraat James Talarico heeft de Senaatszetel van Texas gewonnen die dinsdag op het spel stond bij de midtermverkiezingen, voorspellen NBC News en CNN. Dat maakt hem de eerste Democraat die dit lukt sinds 1988. De verkiezing in Texas kreeg veel aandacht, omdat het erg spannend was tussen Talarico en de Republikein Ken Paxton. Het betekent ook veel dat Democraten de conservatieve staat hebben weten te winnen, die politiek gezien erg belangrijk is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de midtermverkiezingen een "anticommunismeweek" uitgeroepen. "Onder mijn leiderschap zal Amerika nooit ten prooi vallen aan deze kwaadaardige ideologieën, en de Verenigde Staten zullen nooit een communistisch land worden", stelt hij in een verklaring van het Witte Huis.
6 uur geleden