Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook jongeren uit protest naar klimaattop

Ook jongeren uit protest naar klimaattop

AMSTERDAM (ANP) - Ook vanuit Nederland gaan jongeren naar de klimaatconferentie in Madrid, om daar meer maatregelen te eisen voor het klimaat. "De kloof tussen geplande en benodigde actie is enorm", zegt een woordvoerster van de Nederlandse delegatie.

Vier jaar nadat bijna alle landen het VN-Klimaatakkoord van Parijs hadden ondertekend, blijft de uitstoot van broeikasgassen stijgen. Voor de klimaatconferentie, die maandag begint en twee weken duurt, reizen jongeren vanuit heel Europa naar Madrid. Ze eisen dat landen zich meer inzetten voor een eerlijk en ambitieus klimaatbeleid. Vanuit Nederland doen onder meer Extinction Rebellion, Fridays For Future, Jongeren Milieu Actief en de Local Conference of Youth mee.

Vanaf 6 december doen de jongeren mee aan protesten in Madrid, waar ze per openbaar vervoer naar toe zijn gereisd. Ook organiseren ze workshops en lezingen tijdens een conferentie, die gelijktijdig met de 25e VN Klimaatconferentie is.

In oktober dit jaar vertrokken 35 jongeren onder de naam 'Sail to the COP’ per zeilboot naar de klimaattop in Chili om aandacht te vragen voor duurzaam vervoer. Bij aankomst op het Zuid-Amerikaanse continent werden zij verrast: de klimaattop was naar Madrid verplaatst.

Meer uit Binnenland

Vuilnis eerder opgehaald vanwege verwachte warmte

DEN HAAG (ANP) - Omdat het de komende dagen heel warm wordt, gaan vuilniswagens al vroeg de weg op. De medewerkers kunnen dan binnen zijn voor het heetste deel van de dag. Milieustraten en afvalbrengpunten gaan rond het middaguur dicht. Dat gebeurde eerder deze zomer ook bij uitzonderlijke hitte.

49 minuten geleden
Een verdachte van bekladding Nationaal Monument blijft vastzitten

AMSTERDAM (ANP) - Een van de twee mannen die verdacht worden van de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam zondagochtend blijft vastzitten. De ander komt later op de dag op vrije voeten maar blijft verdachte, meldt de politie.

4 uur geleden
Voormalig AVRO-omroepster Alice Oppenheim (86) overleden

HILVERSUM (ANP) - Voormalig AVRO-omroepster en journaliste Alice Oppenheim is zaterdag op 86-jarige leeftijd overleden, enkele dagen voor haar 87e verjaardag. Haar dochter, documentairemaker en regisseur Heleen Minderaa, laat dat zondag weten aan het ANP.

5 uur geleden
Twee mensen naar ziekenhuis na explosie op zeilboot bij Urk

URK (ANP) - Bij een explosie op een zeilboot in de buurt van Urk zijn twee personen te water geraakt. Zij zijn uit het water gehaald en met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hoe de twee mensen eraan toe zijn, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Flevoland niet. De brandende zeilboot is gezonken.

9 uur geleden
Nationaal Hitteplan vanaf maandag in hele land van kracht

BILTHOVEN (ANP) - Het Nationaal Hitteplan van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is vanaf maandag in het hele land actief. Zondag is het al actief in het zuidoosten, daar worden maximumtemperaturen van rond de 30 graden verwacht. Maandag en dinsdag wordt het 28 tot 36 graden. Ook 's nachts blijft het warm met temperaturen rond 20 graden. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de hitte.

9 uur geleden
Nederlander rijdt via navigatie 'iconische' trap Blankenberge af

BLANKENBERGE (ANP) - Een Nederlandse toerist heeft zich zondagochtend met zijn auto klemgereden op een trap in het centrum van de Belgische badplaats Blankenberge, dat meldt de VRT. De 74-jarige man zou genavigeerd hebben met zijn Waze-app, volgens de omroep.

11 uur geleden
Politie vermoedt verband tussen vijf explosies Assen

ASSEN (ANP) - De politie vermoedt dat er een verband bestaat tussen vijf recente explosies bij woningen in Assen. Bij de incidenten raakte niemand gewond.

11 uur geleden