Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook Japan veroordeelt Russische aanval

Ook Japan veroordeelt Russische aanval

TOKIO (ANP/RTR) - Premier Fumio Kishida zei donderdag dat Japan de eenzijdige acties van Rusland krachtig veroordeelt, naar aanleiding van berichten dat Russische troepen raketten hadden afgevuurd op verschillende Oekraïense steden. Kishida zei verder dat hij de Japanse autoriteiten heeft opgedragen al het mogelijke te doen om de veiligheid van Japanse staatsburgers in Oekraïne te waarborgen.

De Japanse kabinetschef Hirokazu Matsuno noemde de situatie in Oekraïne "gevaarlijk en veranderlijk", maar stelde dat er alles aan wordt gedaan om de ongeveer 120 Japanse burgers die nog in het land zijn te beschermen. Hij zei ook dat Japan voldoende energiereserves heeft, "zodat we ons in de nabije toekomst geen zorgen hoeven te maken".

Kishada sprak van een "gespannen situatie" en zei dat hij wil samenwerken met de internationale gemeenschap, waaronder de G7.

Meer uit Buitenland

EU komt met plannen voor stop import Russische brandstoffen

LONDON (ANP/RTR) - De Europese Commissie zal ergens in de komende twee weken een plan presenteren voor het uitfaseren van de import van alle Russische fossiele brandstoffen. Dat kondigde voorzitter Ursula von der Leyen aan na een bijeenkomst over energie in Londen.

1 uur geleden
UNICEF: laatste hulpvoorraden in Gaza bijna op  

DEN HAAG (ANP) - UNICEF waarschuwt dat de hulpvoorraden in de Gazastrook bijna op zijn. Doordat Israël geen nieuwe humanitaire hulp toelaat in het gebied zou de kinderrechtenorganisatie van de Verenigde Naties nauwelijks nog in staat zijn om Palestijnse kinderen de hulp te bieden die ze nodig hebben.

3 uur geleden
9 NAVO-landen staken vorig jaar nog te weinig geld in defensie

BRUSSEL (ANP) - Negen NAVO-landen gaven vorig jaar nog altijd minder uit aan hun verdediging dan het bondgenootschap heeft afgesproken. Dat is er nog een meer dan de NAVO verwachtte. Nederland haalde de norm van 2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) wel nipt, zoals al eerder duidelijk was geworden.

3 uur geleden
Trump niet blij met Russische aanval Kyiv en spreekt Poetin aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de dodelijke Russische luchtaanvallen op Kyiv en spreekt zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin daarop aan. "Vladimir, STOP!", schrijft Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Bezoek aan graf paus vanaf zondag mogelijk 

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Het publiek kan vanaf zondagochtend een bezoek brengen aan het graf van paus Franciscus in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome. De begrafenis vindt zaterdag plaats.

5 uur geleden
Zelensky ziet geen Amerikaanse druk op Rusland voor vrede

PRETORIA (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft niet het idee dat de Verenigde Staten op dit moment veel druk uitoefenen op Rusland om vrede te bereiken. Zelensky suggereerde op een persconferentie in Zuid-Afrika dat Rusland juist de Amerikanen onder druk probeert te zetten.

5 uur geleden
Conflict India en Pakistan loopt op, visa en handel getroffen

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - Het conflict tussen India en Pakistan loopt verder op na een aanval op toeristen in de Indiase regio Kasjmir. De landen hebben over en weer visa ingetrokken, grenzen gesloten en dreigementen geuit. Pakistan zegt tegenmaatregelen te treffen als India optreedt tegen het land.

5 uur geleden