Ook JA21 wil Groningers compenseren, maar ook gas blijven winnen
DEN HAAG (ANP) - JA21 wil dat er "per direct" fors wordt geïnvesteerd in een "snelle en royale schadeafhandeling en het versnellen en uitbreiden van de versterkingsoperatie" in Groningen, zegt JA21-voorman Joost Eerdmans. Daardoor kan de gaswinning volgens de partij "op een verantwoord niveau" doorgaan.
Het snoeiharde rapport van de parlementaire enquêtecommissie over Groningen toont volgens Eerdmans "glashelder" aan dat Groningen en haar inwoners "jarenlang niet serieus zijn genomen door opeenvolgende kabinetten". Als in de Randstad hetzelfde was gebeurd als in Groningen waren de problemen volgens hem allang opgelost. "Het getreuzel en getraineer vanuit Den Haag moet afgelopen zijn."
Uitgangspunt bij het doorgaan met de gaswinning moet wel de veiligheid van de Groningers zijn, benadrukt Eerdmans. De opbrengsten moeten bovendien veel meer dan voorheen ten goede komen van Groningen.
Ook Forum voor Democratie (FVD) zei eerder vrijdag dat stoppen met gaswinning geen oplossing is, omdat het Groninger gasveld essentieel is voor goedkope en onafhankelijke energievoorziening in Nederland. Net zoals JA21 vindt ook de partij van Thierry Baudet dat getroffen Groningers ruimhartig moeten worden gecompenseerd en dat woningen in het gebied aardbevingsbestendig moeten worden gemaakt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe Kamerleden gaan meehelpen bij de parlementaire enquête over de coronacrisis. Dat zijn Dion Huidekooper (D66), André Poortman (CDA) en Annelotte Lammers (Groep Markuszower), maakte Kamervoorzitter Thom van Campen donderdag bekend. D66'er Henk-Jan Oosterhuis gaat juist uit de commissie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.
7 uur geleden