Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook JA21 wil Groningers compenseren, maar ook gas blijven winnen

Ook JA21 wil Groningers compenseren, maar ook gas blijven winnen

DEN HAAG (ANP) - JA21 wil dat er "per direct" fors wordt geïnvesteerd in een "snelle en royale schadeafhandeling en het versnellen en uitbreiden van de versterkingsoperatie" in Groningen, zegt JA21-voorman Joost Eerdmans. Daardoor kan de gaswinning volgens de partij "op een verantwoord niveau" doorgaan.

Het snoeiharde rapport van de parlementaire enquêtecommissie over Groningen toont volgens Eerdmans "glashelder" aan dat Groningen en haar inwoners "jarenlang niet serieus zijn genomen door opeenvolgende kabinetten". Als in de Randstad hetzelfde was gebeurd als in Groningen waren de problemen volgens hem allang opgelost. "Het getreuzel en getraineer vanuit Den Haag moet afgelopen zijn."

Uitgangspunt bij het doorgaan met de gaswinning moet wel de veiligheid van de Groningers zijn, benadrukt Eerdmans. De opbrengsten moeten bovendien veel meer dan voorheen ten goede komen van Groningen.

Ook Forum voor Democratie (FVD) zei eerder vrijdag dat stoppen met gaswinning geen oplossing is, omdat het Groninger gasveld essentieel is voor goedkope en onafhankelijke energievoorziening in Nederland. Net zoals JA21 vindt ook de partij van Thierry Baudet dat getroffen Groningers ruimhartig moeten worden gecompenseerd en dat woningen in het gebied aardbevingsbestendig moeten worden gemaakt.

Meer uit Politiek

Asielminister stuurt binnenkort strengere brief spreidingswet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) zal binnenkort een strengere brief sturen om gemeenten te vragen opvangplekken te realiseren voor asielzoekers, zodat de spreidingswet goed kan worden uitgevoerd. "Gemeenten die niets hebben gedaan, gaan we vragen: wanneer kom je nou met locaties?"

14 uur geleden
Jetten: hoge olieprijs zet landen aan tot aanpak schaduwvloot

DEN HAAG/HELSINKI (ANP) - Door de sterk gestegen olieprijs voelen landen volgens premier Rob Jetten nog meer "de noodzaak" om op te treden tegen de schaduwvloot waarmee Rusland oliesancties omzeilt. Hij zei dat donderdag na een bijeenkomst met leiders van noordelijke landen in Helsinki waar werd gesproken over de aanpak van de schaduwvloot.

14 uur geleden
COA onderschrijft oproep asielminister: 'acuut noodopvang nodig'

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) onderschrijft de oproep aan gemeenten van de minister van Asiel en Migratie, Bart van den Brink, om met spoed voldoende opvanglocaties te realiseren. "Er is acuut noodopvang nodig om te voorkomen dat mensen op straat komen te staan", stelt het COA. "Door het nijpende tekort staat de menswaardigheid van de opvang zwaar onder druk. Dat is slecht voor het welzijn van onze bewoners."

14 uur geleden
Gemeenten snappen oproep minister voor meer asielopvangplekken

DEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) snapt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) om snel meer opvangplekken voor asielzoekers te regelen. De vereniging hoopt "dat gemeenten kijken waar ze kunnen helpen", aldus een woordvoerder.

14 uur geleden
GroenLinks en PvdA samen verder als Progressief Nederland (PRO)

HALFWEG (ANP) - GroenLinks en PvdA gaan vanaf juni samen verder onder de naam Progressief Nederland. "Roepnaam: PRO." Dat hebben de partijen, die samen de grootste oppositiefractie vormen in de Tweede Kamer, donderdag bekendgemaakt.

14 uur geleden
Asielminister vraagt gemeenten met spoed om asielopvanglocaties

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) doet in een brief een "klemmend beroep" op gemeenten om met spoed noodopvangplekken voor asielzoekers te regelen. Dit is een van de maatregelen die moeten voorkomen "dat de opvang de komende weken onbeheersbaar wordt". Ook worden zoveel mogelijk asielzoekers geplaatst in bestaande locaties, als dat veilig kan. Dat kunnen ook meer mensen zijn dan afgesproken met de gemeenten.

15 uur geleden
Nederland zoekt met Duitsland naar gastlanden voor terugkeerhub

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat met Duitsland in gesprek met landen die een mogelijke gastheer kunnen zijn voor een terugkeerhub. Tijdens een werkbezoek in Berlijn meldde asielminister Bart van den Brink samen met de Duitse minister Alexander Dobrindt (Binnenlandse Zaken) dat de landen dit aan willen kaarten tijdens gezamenlijke diplomatieke missies. Zij vermelden daarmee niet met welke landen zij de banden willen aanhalen.

20 uur geleden