Ook JA21 wil Groningers compenseren, maar ook gas blijven winnen
DEN HAAG (ANP) - JA21 wil dat er "per direct" fors wordt geïnvesteerd in een "snelle en royale schadeafhandeling en het versnellen en uitbreiden van de versterkingsoperatie" in Groningen, zegt JA21-voorman Joost Eerdmans. Daardoor kan de gaswinning volgens de partij "op een verantwoord niveau" doorgaan.
Het snoeiharde rapport van de parlementaire enquêtecommissie over Groningen toont volgens Eerdmans "glashelder" aan dat Groningen en haar inwoners "jarenlang niet serieus zijn genomen door opeenvolgende kabinetten". Als in de Randstad hetzelfde was gebeurd als in Groningen waren de problemen volgens hem allang opgelost. "Het getreuzel en getraineer vanuit Den Haag moet afgelopen zijn."
Uitgangspunt bij het doorgaan met de gaswinning moet wel de veiligheid van de Groningers zijn, benadrukt Eerdmans. De opbrengsten moeten bovendien veel meer dan voorheen ten goede komen van Groningen.
Ook Forum voor Democratie (FVD) zei eerder vrijdag dat stoppen met gaswinning geen oplossing is, omdat het Groninger gasveld essentieel is voor goedkope en onafhankelijke energievoorziening in Nederland. Net zoals JA21 vindt ook de partij van Thierry Baudet dat getroffen Groningers ruimhartig moeten worden gecompenseerd en dat woningen in het gebied aardbevingsbestendig moeten worden gemaakt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Roekeloos" noemt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) het gedrag van Rusland nadat een drone van dat land is neergekomen in het oosten van NAVO-bondgenoot Roemenië. "Het is zorgelijk om te zien", zei hij voor aanvang van de ministerraad.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel donderdagavond onverwachts bezocht en herhaalde daar zijn oproep aan gemeenten elders in het land om snel te komen met opvangplekken. Tijdens zijn bezoek sprak de CDA-bewindsman met medewerkers van het Rode Kruis, asielzoekers die door drukte niet werden toegelaten tot het asielzoekerscentrum, medewerkers van opvangorganisatie COA en burgemeester Jaap Velema.
21 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.
1 dag geleden