Ook Israëlisch parlement tegen 'opleggen' van Palestijnse staat
JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische parlement is het met de regering eens dat de internationale gemeenschap niet "eenzijdig" een Palestijnse staat moet uitroepen. Een groot deel van de internationale gemeenschap, waaronder machtige bondgenoten van Israël, vindt dat de Palestijnen naast Israël een eigen land moeten kunnen krijgen.
De regering van Benjamin Netanyahu maakte zondag formeel bezwaar tegen de pleidooien voor zo'n zogenoemde tweestatenoplossing. De minister-president sprak van "geluiden uit de internationale gemeenschap om Israël eenzijdig een Palestijnse staat op te leggen". Hij vindt dat de Israëli's en de Palestijnen daar onderling over moeten onderhandelen, zonder bemoeienis uit het buitenland.
Netanyahu's standpunt werd vastgelegd in een verklaring, waar zijn kabinet mee heeft ingestemd. De verklaring is ook besproken in de Knesset, het Israëlische parlement. Volgens Netanyahu's partij Likud hebben 99 van de 120 leden hun steun uitgesproken.
Meer uit Buitenland
TROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."
2 minuten geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse gastoevoer naar Irak is volledig stilgelegd na een aanval op een groot Iraans-Qatarees gasveld in het zuiden van Iran, het zogenoemde Pars-veld. Iran voorziet Irak voor 30 procent in zijn totale gasbehoefte en circa 40 procent in zijn totale energiebehoefte. Het Pars-veld is goed voor 70 procent van de Iraanse gaswinning en geldt als 's werelds grootste aardgasveld.
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.
56 minuten geledenENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied bij Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Daarbij is een vrouw om het leven gekomen. Volgens de plaatselijke politie raakte ze "dodelijk gewond" en zat ze als enige in de cabine die neerstortte.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
4 uur geleden