Ook inzamelingsactie voor 8-jarige overlevende Tarwekamp gestopt
DEN HAAG (ANP) - De inzamelingsactie voor de 8-jarige jongen die als enige uit zijn gezin de explosies aan de Haagse Tarwekamp overleefde, heeft ruim 100.000 euro opgebracht. Het bedrag van de crowdfunding, die al een tijdje is gestopt, is inmiddels rechtstreeks overgemaakt aan de nabestaanden van het Chinese gezin. Dat laat initiatiefnemer Asian Heritage NL weten.
De stichting, die zich inzet voor de positie van Chinese Nederlanders, was de inzamelingsactie gestart om onder meer de uitvaartkosten voor de omgekomen familieleden te dekken. Door de explosies in de Haagse wijk Mariahoeve kwamen de 45-jarige vader, 41-jarige moeder en 17-jarige zus uit het gezin om het leven. Alleen de 8-jarige jongen overleefde de ramp.
Het grootste deel van het ingezamelde bedrag is besteed aan de begrafenis van de drie overledenen en aan kosten die familieleden uit China hebben gemaakt, zegt voorzitter Geoffrey Ho van Asian Heritage NL. Het resterende bedrag wordt volgens de nabestaanden op een rekening gezet die "voor de kleine jongen" wordt geopend, aldus Ho.
Andere inzamelingsactie
Via een andere inzamelingsactie, voor alle slachtoffers van de explosies aan de Tarwekamp en op initiatief van onder andere de lokale hulpstichting Lichtpuntjes van Mariahoeve, is in totaal ruim 650.000 euro gedoneerd. Die actie liep tot kort voor kerst.
Bij de explosies in Den Haag op 7 december kwamen zes mensen om het leven.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.
15 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.
4 uur geledenDEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
13 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op CuraƧao, meldt het Nederlands Film Festival.
14 uur geleden