Ook inzamelingsactie voor 8-jarige overlevende Tarwekamp gestopt
DEN HAAG (ANP) - De inzamelingsactie voor de 8-jarige jongen die als enige uit zijn gezin de explosies aan de Haagse Tarwekamp overleefde, heeft ruim 100.000 euro opgebracht. Het bedrag van de crowdfunding, die al een tijdje is gestopt, is inmiddels rechtstreeks overgemaakt aan de nabestaanden van het Chinese gezin. Dat laat initiatiefnemer Asian Heritage NL weten.
De stichting, die zich inzet voor de positie van Chinese Nederlanders, was de inzamelingsactie gestart om onder meer de uitvaartkosten voor de omgekomen familieleden te dekken. Door de explosies in de Haagse wijk Mariahoeve kwamen de 45-jarige vader, 41-jarige moeder en 17-jarige zus uit het gezin om het leven. Alleen de 8-jarige jongen overleefde de ramp.
Het grootste deel van het ingezamelde bedrag is besteed aan de begrafenis van de drie overledenen en aan kosten die familieleden uit China hebben gemaakt, zegt voorzitter Geoffrey Ho van Asian Heritage NL. Het resterende bedrag wordt volgens de nabestaanden op een rekening gezet die "voor de kleine jongen" wordt geopend, aldus Ho.
Andere inzamelingsactie
Via een andere inzamelingsactie, voor alle slachtoffers van de explosies aan de Tarwekamp en op initiatief van onder andere de lokale hulpstichting Lichtpuntjes van Mariahoeve, is in totaal ruim 650.000 euro gedoneerd. Die actie liep tot kort voor kerst.
Bij de explosies in Den Haag op 7 december kwamen zes mensen om het leven.
Meer uit Binnenland
HEERHUGOWAARD (ANP) - Bij een steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard zijn een dode en twee gewonden gevallen, meldt de politie. Rond 19.35 uur kreeg de politie een melding van een steekpartij en zette vervolgens de omgeving af voor een grote actie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
5 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
6 uur geleden