Ook inzamelingsactie voor 8-jarige overlevende Tarwekamp gestopt
DEN HAAG (ANP) - De inzamelingsactie voor de 8-jarige jongen die als enige uit zijn gezin de explosies aan de Haagse Tarwekamp overleefde, heeft ruim 100.000 euro opgebracht. Het bedrag van de crowdfunding, die al een tijdje is gestopt, is inmiddels rechtstreeks overgemaakt aan de nabestaanden van het Chinese gezin. Dat laat initiatiefnemer Asian Heritage NL weten.
De stichting, die zich inzet voor de positie van Chinese Nederlanders, was de inzamelingsactie gestart om onder meer de uitvaartkosten voor de omgekomen familieleden te dekken. Door de explosies in de Haagse wijk Mariahoeve kwamen de 45-jarige vader, 41-jarige moeder en 17-jarige zus uit het gezin om het leven. Alleen de 8-jarige jongen overleefde de ramp.
Het grootste deel van het ingezamelde bedrag is besteed aan de begrafenis van de drie overledenen en aan kosten die familieleden uit China hebben gemaakt, zegt voorzitter Geoffrey Ho van Asian Heritage NL. Het resterende bedrag wordt volgens de nabestaanden op een rekening gezet die "voor de kleine jongen" wordt geopend, aldus Ho.
Andere inzamelingsactie
Via een andere inzamelingsactie, voor alle slachtoffers van de explosies aan de Tarwekamp en op initiatief van onder andere de lokale hulpstichting Lichtpuntjes van Mariahoeve, is in totaal ruim 650.000 euro gedoneerd. Die actie liep tot kort voor kerst.
Bij de explosies in Den Haag op 7 december kwamen zes mensen om het leven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
6 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
8 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
8 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
13 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
13 uur geleden