Ook inzamelingsactie voor 8-jarige overlevende Tarwekamp gestopt
DEN HAAG (ANP) - De inzamelingsactie voor de 8-jarige jongen die als enige uit zijn gezin de explosies aan de Haagse Tarwekamp overleefde, heeft ruim 100.000 euro opgebracht. Het bedrag van de crowdfunding, die al een tijdje is gestopt, is inmiddels rechtstreeks overgemaakt aan de nabestaanden van het Chinese gezin. Dat laat initiatiefnemer Asian Heritage NL weten.
De stichting, die zich inzet voor de positie van Chinese Nederlanders, was de inzamelingsactie gestart om onder meer de uitvaartkosten voor de omgekomen familieleden te dekken. Door de explosies in de Haagse wijk Mariahoeve kwamen de 45-jarige vader, 41-jarige moeder en 17-jarige zus uit het gezin om het leven. Alleen de 8-jarige jongen overleefde de ramp.
Het grootste deel van het ingezamelde bedrag is besteed aan de begrafenis van de drie overledenen en aan kosten die familieleden uit China hebben gemaakt, zegt voorzitter Geoffrey Ho van Asian Heritage NL. Het resterende bedrag wordt volgens de nabestaanden op een rekening gezet die "voor de kleine jongen" wordt geopend, aldus Ho.
Andere inzamelingsactie
Via een andere inzamelingsactie, voor alle slachtoffers van de explosies aan de Tarwekamp en op initiatief van onder andere de lokale hulpstichting Lichtpuntjes van Mariahoeve, is in totaal ruim 650.000 euro gedoneerd. Die actie liep tot kort voor kerst.
Bij de explosies in Den Haag op 7 december kwamen zes mensen om het leven.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
10 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
13 uur geleden