Ook internationale treinreizigers gehinderd door staking
UTRECHT (ANP) - Ook mensen die vrijdag internationaal willen reizen zullen hinder ondervinden van de staking, zo meldt de NS donderdag. Zo zal de Thalys niet rijden tussen Amsterdam Centraal, Rotterdam Centraal, Antwerpen Centraal en Brussel Zuid. Ook de Eurostar-treinen rijden niet tussen Amsterdam Centraal, Rotterdam Centraal en Brussel Zuid.
De IC Berlijn rijdt vrijdag niet tussen Amsterdam Centraal, Amersfoort Centraal, Apeldoorn, Deventer, Almelo en Hengelo, maar wel tussen Bad Bentheim en Berlijn Hauptbahnhof. De stoptreinen tussen Roosendaal en Antwerpen en tussen Maastricht en Luik rijden wel. Vanwege de staking rijdt de ICE beperkt.
NS-personeel in de regio's west en noordwest is nog steeds van plan om het werk vrijdag neer te leggen, hoewel de vakbonden hebben toegezegd weer met de NS te willen praten over de arbeidsvoorwaarden. Het spoorbedrijf zei hierop dat er vrijdag helemaal geen NS-treinen zullen rijden, omdat het bedrijf geen mogelijkheid ziet om op een veilige manier een dienstregeling op te tuigen. De NS deed eerder deze week een nieuw cao-voorstel.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel heeft in een bericht op X laten weten dat de "inzet van de Verenigde Staten" bij de onderhandeling over vrede tussen Rusland en Oekraïne wordt gewaardeerd, maar dat de "druk op Rusland" opgevoerd moet blijven worden "zodat zij hun oorlog stoppen".
8 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is diep geschokt door de dodelijke steekpartij in Suriname, waar volgens Surinaamse media negen mensen bij zijn omgekomen. Een man heeft in Meerzorg zijn eigen kinderen en buren doodgestoken. De politie schoot hem in zijn benen en wist hem te overmeesteren.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
23 uur geleden