Ook ING en de Volksbank openen de boeken
AMSTERDAM (ANP) - ING en de Volksbank komen vrijdag als laatste Nederlandse grootbanken met hun jaarcijfers. Net als bij ABN AMRO en Rabobank eerder deze week, drukt de coronacrisis naar verwachting flink op de resultaten.
Beleggers kijken bij ING waarschijnlijk vooral naar de stroppenpot van de bank. ING moest eerder veel geld opzij zetten voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. De grote vraag is of de nieuwe lockdown aanleiding is voor ING om nog meer voorzieningen te treffen.
Het financiële concern schrapte enkele maanden terug nog ongeveer 1000 banen bij de zakenbank en de activiteiten voor consumenten in het buitenland. Die ingreep was onder meer nodig vanwege het tegenvallende economische klimaat. Vakbonden vreesden direct dat er ook honderden banen in Nederland verloren zouden gaan, maar hoe de reorganisatie hier precies zou uitpakken moest nog worden besloten.
De Volksbank heeft eerder ook al voorbereidingen getroffen om mogelijke kredietverliezen te kunnen opvangen. Maar bij het moederbedrijf van SNS, ASN Bank, BLG Wonen en RegioBank ging het tot nu toe wel om veel lagere bedragen. Het concern, dat zich probeert te onderscheiden met een maatschappelijk verantwoorde koers, is ook beduidend kleiner dan de andere grootbanken. Toch zal de Volksbank in komende jaren zijn resultaten moeten zien te verbeteren, om weer op eigen benen te kunnen staan. Het concern is al sinds de nationalisatie van het oude SNS Reaal in 2013 in handen van de Staat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.
56 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
19 uur geleden