Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook ING en de Volksbank openen de boeken

Ook ING en de Volksbank openen de boeken

AMSTERDAM (ANP) - ING en de Volksbank komen vrijdag als laatste Nederlandse grootbanken met hun jaarcijfers. Net als bij ABN AMRO en Rabobank eerder deze week, drukt de coronacrisis naar verwachting flink op de resultaten.

Beleggers kijken bij ING waarschijnlijk vooral naar de stroppenpot van de bank. ING moest eerder veel geld opzij zetten voor leningen die mogelijk nooit worden terugbetaald. De grote vraag is of de nieuwe lockdown aanleiding is voor ING om nog meer voorzieningen te treffen.

Het financiële concern schrapte enkele maanden terug nog ongeveer 1000 banen bij de zakenbank en de activiteiten voor consumenten in het buitenland. Die ingreep was onder meer nodig vanwege het tegenvallende economische klimaat. Vakbonden vreesden direct dat er ook honderden banen in Nederland verloren zouden gaan, maar hoe de reorganisatie hier precies zou uitpakken moest nog worden besloten.

De Volksbank heeft eerder ook al voorbereidingen getroffen om mogelijke kredietverliezen te kunnen opvangen. Maar bij het moederbedrijf van SNS, ASN Bank, BLG Wonen en RegioBank ging het tot nu toe wel om veel lagere bedragen. Het concern, dat zich probeert te onderscheiden met een maatschappelijk verantwoorde koers, is ook beduidend kleiner dan de andere grootbanken. Toch zal de Volksbank in komende jaren zijn resultaten moeten zien te verbeteren, om weer op eigen benen te kunnen staan. Het concern is al sinds de nationalisatie van het oude SNS Reaal in 2013 in handen van de Staat.

Meer uit Financieel

Hoogste omzet en winst ooit voor Apple door sterke iPhone-verkoop

CUPERTINO (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Apple heeft in het afgelopen kwartaal zijn hoogste omzet en winst ooit geboekt. De omzet kwam uit op 114,5 miljard dollar, een stijging van 12 procent ten opzichte van een jaar eerder. Dat is boven de verwachtingen van marktkenners.

2 uur geleden
Wall Street sluit overwegend lager, techaandelen onder druk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, ondanks een scherpe daling van de olieprijzen. Vooral techaandelen stonden onder druk door groeiende zorgen bij beleggers over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie. Beurshandelaren deden het verder voorzichtig aan in aanloop naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

3 uur geleden
Shell drukt AEX in het rood na dalende olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.

7 uur geleden
Omzet AI-bedrijf Anthropic schiet omhoog, verlies verdubbelt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.

8 uur geleden
Olieprijzen dalen na mogelijk nieuwe gesprekken tussen VS en Iran

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.

9 uur geleden
Wall Street opent hoger, Apple iets lager in afwachting cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.

9 uur geleden
EU waarschuwt voor bewuste aanval op Europese voedselvoorziening

BRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.

9 uur geleden