Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook India gaat coronavaccin AstraZeneca gebruiken

Ook India gaat coronavaccin AstraZeneca gebruiken

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India heeft een eerste vaccin tegen het coronavirus goedgekeurd. Het gaat om het middel dat is ontwikkeld door AstraZeneca en Oxford, maakte minister van Informatie Prakash Javdekar bekend. De voorbereidingen voor een grote vaccinatiecampagne in het 1,3 miljard inwoners tellende land zijn al in volle gang.

India volgt met de goedkeuring het voorbeeld van het Verenigd Koninkrijk. Dat gaf vorige maand groen licht voor het gebruik van het coronavaccin. Minister Javdekar zei dat het middel in India geproduceerd kan worden door het Serum Institute of India, de grootste vaccinproducent ter wereld. Die Indiase versie van het vaccin wordt Covishield genoemd.

Serum zou al miljoenen doses van het middel hebben geproduceerd. In het land wordt zaterdag op grote schaal geoefend voor de grote inentingscampagne, die mogelijk volgende week al begint. Medisch personeel ging alvast met nepvaccins aan de slag op locaties waar straks mensen worden ingeënt.

Voordeel

India heeft na de VS het hoogste aantal coronabesmettingen ter wereld gemeld. Bij ruim 10 miljoen mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen en zo'n 149.000 patiënten zijn overleden. Het wordt als een uitdaging gezien om op grote schaal mensen in te enten in het uitgestrekte land met soms gebrekkige infrastructuur.

Het middel van AstraZeneca brengt voor India een duidelijk voordeel met zich mee: het hoeft niet onder extreem lage temperaturen opgeslagen te worden, zoals bij het Pfizervaccin wel het geval is. Dat zou het eenvoudiger maken om het middel naar afgelegen gebieden te vervoeren en daar op te slaan. Ook zou het AstraZeneca-vaccin relatief goedkoop zijn.

Minister Javdekar zei zaterdag dat het middel een dag eerder al was goedgekeurd voor gebruik in noodsituaties. De medische toezichthouder heeft dat nog niet bevestigd. Het coronavaccin van AstraZeneca mag nog niet worden gebruikt in de Europese Unie. Het Europees Geneesmiddelenbureau heeft vooralsnog alleen het Pfizer-vaccin goedgekeurd.

Meer uit Buitenland

Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

13 minuten geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

1 uur geleden
Beierse vicepremier Hubert Aiwanger dood aangetroffen in hotel

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.

1 uur geleden
Frans lagerhuis verwerpt begroting voor 2027

PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.

1 uur geleden
Democraat Jeffries stelt zich kandidaat voor voorzitterschap Huis

WASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.

7 uur geleden
Amerikaanse ruimtetelescoop Swift na 22 jaar vergaan in dampkring

HOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.

7 uur geleden
WHO geeft toestemming voor proef met nieuwe ebolavaccins

GENEVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft goedkeuring gegeven om klinische testen uit te voeren met twee nieuwe ebolavaccins. Het gaat om de eerste vaccins die speciaal zijn ontwikkeld tegen de bundibugyovariant van het virus, dat de afgelopen maanden al voor duizenden doden heeft gezorgd in de Democratische Republiek Congo.

11 uur geleden