Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook India gaat coronavaccin AstraZeneca gebruiken

Ook India gaat coronavaccin AstraZeneca gebruiken

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India heeft een eerste vaccin tegen het coronavirus goedgekeurd. Het gaat om het middel dat is ontwikkeld door AstraZeneca en Oxford, maakte minister van Informatie Prakash Javdekar bekend. De voorbereidingen voor een grote vaccinatiecampagne in het 1,3 miljard inwoners tellende land zijn al in volle gang.

India volgt met de goedkeuring het voorbeeld van het Verenigd Koninkrijk. Dat gaf vorige maand groen licht voor het gebruik van het coronavaccin. Minister Javdekar zei dat het middel in India geproduceerd kan worden door het Serum Institute of India, de grootste vaccinproducent ter wereld. Die Indiase versie van het vaccin wordt Covishield genoemd.

Serum zou al miljoenen doses van het middel hebben geproduceerd. In het land wordt zaterdag op grote schaal geoefend voor de grote inentingscampagne, die mogelijk volgende week al begint. Medisch personeel ging alvast met nepvaccins aan de slag op locaties waar straks mensen worden ingeënt.

Voordeel

India heeft na de VS het hoogste aantal coronabesmettingen ter wereld gemeld. Bij ruim 10 miljoen mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen en zo'n 149.000 patiënten zijn overleden. Het wordt als een uitdaging gezien om op grote schaal mensen in te enten in het uitgestrekte land met soms gebrekkige infrastructuur.

Het middel van AstraZeneca brengt voor India een duidelijk voordeel met zich mee: het hoeft niet onder extreem lage temperaturen opgeslagen te worden, zoals bij het Pfizervaccin wel het geval is. Dat zou het eenvoudiger maken om het middel naar afgelegen gebieden te vervoeren en daar op te slaan. Ook zou het AstraZeneca-vaccin relatief goedkoop zijn.

Minister Javdekar zei zaterdag dat het middel een dag eerder al was goedgekeurd voor gebruik in noodsituaties. De medische toezichthouder heeft dat nog niet bevestigd. Het coronavaccin van AstraZeneca mag nog niet worden gebruikt in de Europese Unie. Het Europees Geneesmiddelenbureau heeft vooralsnog alleen het Pfizer-vaccin goedgekeurd.

Meer uit Buitenland

VN-chef: subsidiëren fossiele brandstoffen gelijk aan zelfmoord

JEREVAN (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres heeft regeringen opgeroepen te stoppen met het subsidiëren van de productie van fossiele brandstoffen, wat volgens hem "gelijkstaat aan het subsidiëren van zelfmoord".

44 minuten geleden
Von der Leyen: druk op Rusland moet worden opgevoerd

RUSSEL (ANP) - De druk op Rusland moet worden opgevoerd, zeker nu dat land zich niet aan het energiebestand met Oekraïne houdt, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie vrijdag. In plaats van zich aan de afspraak te houden om elkaars energievoorzieningen niet aan te vallen, is Rusland juist aan het escaleren, zei Von der Leyen voor het begin van de tweede dag van de top van EU-regeringsleiders.

45 minuten geleden
Bronnen: Witte Huis beval inperken satellietnetwerk Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het was het Witte Huis dat opdracht heeft gegeven om het Amerikaanse satellietnetwerk dat de Oekraïense krijgsmacht gebruikt, af te knijpen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters. De beperkingen voor het Starshield-netwerk eerder deze week brachten Oekraïense militairen volgens Kyiv acuut in het nauw.

1 uur geleden
Belgische tandarts opgepakt na zedendelicten

KASTERLEE (ANP) - De Belgische politie heeft een tandarts opgepakt na meldingen van seksueel grensoverschrijdend gedrag. Het Openbaar Ministerie meldt dat er zeven slachtoffers bekend zijn.

1 uur geleden
Witte Huis-woordvoerder geeft toe geen advocaat te zijn

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Trump haalt uit naar Zelensky na aanval op raffinaderijen Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.

6 uur geleden
Kinderen en lerares omgekomen bij schietpartij op basisschool VS

BEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.

7 uur geleden