Ook India gaat coronavaccin AstraZeneca gebruiken
NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India heeft een eerste vaccin tegen het coronavirus goedgekeurd. Het gaat om het middel dat is ontwikkeld door AstraZeneca en Oxford, maakte minister van Informatie Prakash Javdekar bekend. De voorbereidingen voor een grote vaccinatiecampagne in het 1,3 miljard inwoners tellende land zijn al in volle gang.
India volgt met de goedkeuring het voorbeeld van het Verenigd Koninkrijk. Dat gaf vorige maand groen licht voor het gebruik van het coronavaccin. Minister Javdekar zei dat het middel in India geproduceerd kan worden door het Serum Institute of India, de grootste vaccinproducent ter wereld. Die Indiase versie van het vaccin wordt Covishield genoemd.
Serum zou al miljoenen doses van het middel hebben geproduceerd. In het land wordt zaterdag op grote schaal geoefend voor de grote inentingscampagne, die mogelijk volgende week al begint. Medisch personeel ging alvast met nepvaccins aan de slag op locaties waar straks mensen worden ingeënt.
Voordeel
India heeft na de VS het hoogste aantal coronabesmettingen ter wereld gemeld. Bij ruim 10 miljoen mensen is vastgesteld dat ze het virus hebben opgelopen en zo'n 149.000 patiënten zijn overleden. Het wordt als een uitdaging gezien om op grote schaal mensen in te enten in het uitgestrekte land met soms gebrekkige infrastructuur.
Het middel van AstraZeneca brengt voor India een duidelijk voordeel met zich mee: het hoeft niet onder extreem lage temperaturen opgeslagen te worden, zoals bij het Pfizervaccin wel het geval is. Dat zou het eenvoudiger maken om het middel naar afgelegen gebieden te vervoeren en daar op te slaan. Ook zou het AstraZeneca-vaccin relatief goedkoop zijn.
Minister Javdekar zei zaterdag dat het middel een dag eerder al was goedgekeurd voor gebruik in noodsituaties. De medische toezichthouder heeft dat nog niet bevestigd. Het coronavaccin van AstraZeneca mag nog niet worden gebruikt in de Europese Unie. Het Europees Geneesmiddelenbureau heeft vooralsnog alleen het Pfizer-vaccin goedgekeurd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
15 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
15 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
17 uur geleden